Mueller: po południu spotkanie Zespołu Zarządzania Kryzysowego

TVN24 | Polska

Autor:
pp/kab
Źródło:
PAP
Morawiecki o zamknięciu cmentarzy w dzień Wszystkich ŚwiętychTVN24
wideo 2/35
TVN24Morawiecki o zamknięciu cmentarzy w dzień Wszystkich Świętych

Rzecznik rządu Piotr Mueller zapowiedział, że w sobotę około godziny 17.30, po zakończeniu spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z Komisją Wspólną Rządu i Samorządu, odbędzie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

"Spotkanie Zespołu pod przewodnictwem premiera Morawieckiego rozpocznie się około 17.30. Wśród tematów znajdzie się stan realizacji budowy szpitali tymczasowych, kwestia dalszych zakupów sprzętu medycznego. Ponadto jednym z tematów będzie też wsparcie dla handlowców w związku z decyzją o zamknięciu cmentarzy" - poinformował Mueller.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Cmentarze zamknięte przez trzy dni

Szef rządu podczas piątkowej konferencji prasowej poinformował, że w związku z pandemią COVID-19 w sobotę, niedzielę 1 listopada i w poniedziałek zamknięte będą cmentarze. - Czekaliśmy z podjęciem tej decyzji, sądząc, że liczba zachorowań może spadać - mówił.

Wcześniej w sobotę, o godzinie 16.30 - o czym informował wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker - odbędzie się wideokonferencja premiera Morawieckiego z członkami samorządowej części Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu w sprawie ustalenia optymalnego trybu pracy urzędów samorządowych w związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa.

Premier o pracy zdalnejTVN24

Premier Morawiecki zapowiedział w piątek, że wszyscy pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnie, będą pracować zdalnie.

Autor:pp/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: