Hasło atakujące ministra zdrowia. Adam Niedzielski: tak wyglądają skutki nawoływania do agresji i nienawiści

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP
Braun do Niedzielskiego: będziesz wisiał. Reakcja wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej: skandal
Braun do Niedzielskiego: będziesz wisiał. Reakcja wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej: skandalTVN24
wideo 2/4
TVN24Braun do Niedzielskiego: będziesz wisiał. Reakcja wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej: skandal

Minister zdrowia Adam Niedzielski odniósł się do tweeta opublikowanego przez farmaceutkę Olgę Sierpniowską, w którym zamieściła zdjęcie z hasłem atakującym szefa resortu zdrowia, nawiązującym do kontrowersyjnych słów wypowiedzianych przez posła Konfederacji Grzegorza Brauna pod adresem ministra. "Niech każdy sobie odpowie, czy hejt należy tolerować" - napisał Adam Niedzielski.

Farmaceutka Olga Sierpniowska zamieściła zdjęcie swojego garażu, na którym ktoś napisał: "Fałszywa pandemia, Niedzielski będziesz wisiał".

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

"Tak wyglądają skutki nawoływania do agresji i nienawiści z mównicy sejmowej. To była nie tylko groźba bezpośrednia, ale właśnie chęć wywołania reakcji fanatyków. Niech każdy sobie odpowie, czy hejt należy tolerować" - napisał w czwartek na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

Śledztwo w sprawie słów Brauna do Niedzielskiego

W ten sposób minister zdrowia odniósł się do niedawnych kontrowersyjnych słów Grzegorza Brauna. Poseł Konfederacji w Sejmie mówił o przyszłym "akcie oskarżenia" za działania rządu i resortu zdrowia podczas pandemii COVID-19. Już po tym, gdy skończył się czas jego wypowiedzi i mikrofon został wyłączony, Braun krzyknął w kierunku siedzącego w ławach rządowych Niedzielskiego: "Będziesz pan wisiał!".

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie słów kierowanych przez posła Brauna wobec ministra Niedzielskiego. Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło do prokuratury od marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Również szef resortu zdrowia złożył zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie.

Braun do Niedzielskiego: będziesz wisiał. Reakcja wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej: skandal
Braun do Niedzielskiego: będziesz wisiał. Reakcja wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej: skandalTVN24

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości