Była premier wystartuje do Parlamentu Europejskiego? "Biorę to poważnie pod uwagę"

Polska

Ewa Kopacz o możliwym starcie w wyborach do Parlamentu Europejskiegotvn24
wideo 2/3

Nie odbyła się jeszcze rozmowa w tej sprawie - zastrzegła Ewa Kopacz (PO), pytana w poniedziałek w "Tak jest" TVN24 o swój ewentualny start w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Przyznała jednak, że bierze "poważnie pod uwagę" możliwość ubiegania się o mandat eurodeputowanej.

Tegoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w maju, zgodnie z ubiegłoroczną decyzją samego europarlamentu.

Była premier Ewa Kopacz, zapytana w poniedziałek w "Tak jest" TVN24, czy ma zamiar kandydować, odparła: - Biorę to poważnie pod uwagę.

- Jeszcze nie było rozmowy. Jak będzie taka rozmowa, to zdecyduję - dodała. Dopytywana, czy wystartuje z Warszawy powtórzyła, że jeszcze nie rozmawiała na ten temat.

Start kampanii Platformy możliwy w kwietniu

Według szefa klubu Platformy Obywatelskiej Sławomira Neumanna startu kampanii wyborczej tej partii można spodziewać się na początku kwietnia. Do tego czasu gotowe powinny być listy wyborcze.

Neumann nie chciał przesądzać, kto będzie startował do europarlamentu. - Wszystko zależy od uzgodnień koalicyjnych - zaznaczył w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Nieoficjalnie, oprócz Ewy Kopacz, wymieniani są między innymi: były prezydent Bronisław Komorowski, b. szef NPB Marek Belka i b. minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Startować mieliby także dotychczasowi europosłowie Platformy: były premier i b. przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, dwoje byłych unijnych komisarzy: Danuta Huebner i Janusz Lewandowski, b. szef MSZ Dariusz Rosati, a także Jan Olbrycht i Tadeusz Zwiefka.

Autor: akw//rzw / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Christian CREUTZ/EP