Polska

Kolizja z udziałem samochodu SOP. Funkcjonariusze mieli jechać na sygnale

Polska

[object Object]
Reporterka TVN24 o kolizji SOP koło Rzgowatvn24
wideo 2/6

W pobliżu Łodzi doszło do kolizji z udziałem samochodu Służby Ochrony Państwa. W pojeździe, który jechał jako uprzywilejowany, znajdowali się tylko funkcjonariusze. Ranny został kierowca samochodu osobowego, razem z pasażerem trafił pod opiekę medyczną. Zdjęcia i nagrania z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zderzenia pojazdu osobowego i auta Służby Ochrony Państwa doszło w sobotę po południu na wysokości miejscowości Starowa Góra niedaleko Rzgowa, na południe od Łodzi, na skrzyżowaniu dróg krajowych numer 91 i 71.

Według policji samochód SOP w momencie zderzenia był uprzywilejowany, jechał z włączoną sygnalizacją świetlną i dźwiękową. Funkcjonariuszom nic się nie stało.

Kolizja z udziałem samochodu SOP w okolicach Rzgowa
Kolizja samochodu osobowego i auta SOP niedaleko Rzgowa (Łódzkie)

Jak dowiedziała się redakcja tvn24.pl, ranny został kierowca samochodu osobowego. Drugi pasażer także trafił na obserwację medyczną. Pogotowie wezwali funkcjonariusze SOP, którzy pomogli kierowcy i pasażerowi.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Długa lista stłuczek

W piątek tvn24.pl informował o stłuczce dwóch samochodów Służby Ochrony Państwa, do której miało dojść pod koniec sierpnia w Krakowie. Według ustaleń portalu, w limuzynę SOP, którą miał jechać prezydent Andrzej Duda, uderzyło drugie auto tej formacji.

W kwietniu dziennikarze naszego portalu ustalili, że od grudnia ubiegłego roku do uszkodzeń samochodów Służby Ochrony Państwa - należących między innymi do ochrony prezydenta, premiera, marszałka Sejmu i ministra sprawiedliwości - doszło 11 razy. Koszt naprawy aut wyniósł ponad 133 tysiące złotych.

Według naszych rozmówców nie były to wszystkie stłuczki, bo drobnych uszkodzeń się nie zgłasza. Służba Ochrony Państwa odmówiła wówczas komentarza w tej sprawie, zasłaniając się tajemnicą.

Zderzenie z pojazdem SOP w Rzgowie
Zderzenie z pojazdem SOP w RzgowieMaRo | Kontakt 24
Do kolizji doszło w miejscowości Starowa Góra w pobliżu ŁodziGoogle Maps

Autor: akw//now / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24

Pozostałe wiadomości