Polska

Padło pytanie o pieniądze na Europejskie Centrum Solidarności. Gliński wyszedł ze studia

Polska

Gliński wyszedł ze studia po pytaniu o pieniądze na ECS
Gliński wyszedł ze studia po pytaniu o pieniądze na ECSRMF FM
wideo 2/4

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński wyszedł ze studia radia RMF FM po tym, jak prowadzący wywiad zapytał go o obniżoną dotację na Europejskie Centrum Solidarności. - Te informacje są nierzetelne i nie będziemy o tym rozmawiali - stwierdził Gliński.

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński został w czwartek w radiu RMF FM zapytany przez dziennikarza Roberta Mazurka o środki dla Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

WIĘCEJ: OBCIĘTA DOTACJA NA EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI >

Na uwagę prowadzącego, że obiecał ECS dotację w wysokości siedmiu milionów złotych, a następnie wycofał się z tego i stwierdził, że przekaże cztery miliony, wicepremier odparł, że nie odpowie na to pytanie.

Wyszedł ze studia

- Nie będę mówił o sprawach Gdańska w związku ze śmiercią prezydenta Adamowicza. Jeszcze dwa tygodnie nie minęły od tych dramatycznych wydarzeń. Nie będziemy rozmawiać na ten temat - powiedział minister.

Mazurek próbował dopytywać, ale Gliński powtórzył, że "nie będzie się do tego ustosunkowywał". - Te informacje są nierzetelne i nie będziemy o tym rozmawiali. Dziękuję bardzo. Dziękuję panu za rozmowę - powiedział, po czym odpiął mikrofon i wyszedł ze studia.

"Redaktor dał słowo. A następnie je złamał na antenie"

Sytuację ze studia RMF FM Gliński skomentował na Twitterze.

"Na rozmowę z red. Mazurkiem zgodziłem się tylko pod warunkiem nieporuszania tematów w jakichkolwiek sposób związanych z tragiczną śmiercią prezydenta Pawła Adamowicza. Uważam, że wymaga tego okres żałoby" - podkreślił.

Dodał, że "wszyscy potrzebujemy więcej ciszy i refleksji, a nie młócki medialnej". "Redaktor dał słowo. A następnie je złamał na antenie. To widocznie było dla mnie za wiele..." - napisał wicepremier".

"ECS to sprawa budżetu"

Do sytuacji ze studia odniósł się również na Twitterze Robert Mazurek. Jego wpis przekazała dalej "kataryna".

"Piotr Gliński nie chciał rozmawiać o Pawle Adamowiczu, a ja nawet nie miałem zamiaru go o to pytać, więc 'umowa' była naturalna, bez negocjacji" - napisał. "ECS to sprawa budżetu - nigdy nie zgodziłbym się na umowę, by o tym nie rozmawiać" - dodał.

Autor: ads//now / Źródło: RMF FM, tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: RMF FM

Pozostałe wiadomości