Polska

"Umiejętności są różne, ale cel wspaniały". Artyści i TVN24 grają dla WOŚP

Polska

"Umiejętności różne, ale cel wspaniały". Zagrają na lodzie dla WOŚP
"Umiejętności różne, ale cel wspaniały". Zagrają na lodzie dla WOŚPtvn24
wideo 2/34

Nie wynik, ale cel jest najważniejszy - powtarzają jednym głosem zawodnicy obu zespołów. Zapowiadają jednocześnie, że na lodowej tafli sportowych emocji nie zabraknie. W sobotę odbędzie się 17. edycja Hokeja z Gwiazdami. Wielki mecz w szczytnym celu - dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy grać będą Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich i drużyna TVN24. W piątek w Tychach odbył się ostatni trening obu zespołów przed dzisiejszym starciem.

92 miliony 143 tysiące 798 złotych - tyle podczas 27. finału, który odbył się 13 stycznia, zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nie obejmowało to jednak kwot z wciąż trwających aukcji internetowych i akcji dobroczynnych organizowanych w całej Polsce.

W sobotę w Tychach na lodzie powalczą drużyny TVN24 i Artystów Polskich. I po raz kolejny będą zbierać do puszek WOŚP.

"Wynik jest sprawą drugorzędną"

- To wspaniała impreza, bo mamy okazję zagrać dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówi reporterka "Faktów" TVN Arleta Zalewska z drużyny TVN24 . - Niesamowite emocje, też trochę dobrej zabawy. Nasze umiejętności są różne, ale cel wspaniały i chcemy po prostu wypełnić puszki - podkreśla.

Jak mówi były dowódca GROM, gen. Roman Polko z Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich "ludzie, którzy regularnie przybywają na te mecze są bardzo hojni". - Z tego jesteśmy dumni i to będzie to nasze zwycięstwo - wskazuje.

Zastrzega, że na tafli "nie będzie teatru i kurtuazji". - Ostra, ale i uczciwa, sportowa walka fair-play - zaznacza.

- Najważniejsze jest show, najważniejsze jest tutaj stworzenie fantastycznej atmosfery. Tu będą tańce, będą inscenizowane walki, ławki kar będą wypełniały się co chwilę, sędziowie będą podejmowali kontrowersyjne decyzje - emocjonuje się Ireneusz Bieleninik. - Wynik jest sprawą drugorzędną, chcemy dobrze się bawić, ale i pomóc - podkreśla.

Start meczu na lodowisku w Tychach w sobotę o godzinie 17.

27. Finał WOŚP

Fundacja Wielka Orkiestry Świątecznej Pomocy powstała w 1993 roku. Od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki kupuje i przekazuje w darze, przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce, najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W ciągu 26 Finałów fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiej medycyny ponad 951 milionów złotych. Jak ogłosił szef WOŚP Jerzy Owsiak, w czasie 27. Finału 13 stycznia suma wszystkich zbiórek prowadzonych od 1993 roku przekroczyła miliard złotych.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrał pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". Celem zbiórki jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Autor: akw//plw / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości