"Gazeta Prawna" pisze, ze Prawo i Sprawiedliwośc nie realizuje wielu swoich obietnic w sferze gospodarczej. Dziennik dokonał zestawienia deklaracji gospodarczych PiS ze stanem faktycznym.
Partia Jarosława Kaczyńskiego zapowiadała ułatwienia dla przedsiębiorców - między innymi przyspieszenie procedur urzędniczych, ograniczenie kontroli oraz zwolnienie pracodawców z płacenia składek na ubezpieczenia zdrowotne przez dwa lata. Gazeta zaznacza jednak, że nawet korzystny dla przedsiębiorców pakiet Kluski, nie został przyjęty przez rząd.
"Gazeta Prawna" krytykuje również proces budowy autostrad. Według dziennika, dochodzi do sytuacji, w której firmy zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych dla drogownictwa, sprzedają ich mniej niż rok temu.
Dziennik krytycznie odnosi się do realizacji programu Tanie Państwo. Według zapowiedzi Prawa i Sprawiedliwości, do likwidacji miało pójść między innymi Rządowe Centrum Studiów Strategicznych, Rządowe Centrum Legislacji oraz niektóre oddziały Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Wojskowej Agencji Mieszkaniowej czy Narodowego Funduszu Zdrowia. Tymczasem udało się zlikwidować jedynie RCSS i skonsolidować nadzór nad rynkiem finansowym, poprzez utworzenie Komisji Nadzoru Finansowego.
"Gazeta Prawna" przypomina, że rząd przyjął projekt ustawy o obniżeniu składek rentowych od lipca. Jednak, ponieważ pierwsze czytanie projektu odbędzie się w Sejmie w przyszłym tygodniu, jest mało prawdopobne, by ustawa weszła w życie na czas.
Dziennik krytykuje także rząd za zaniechania w sprawie podatków, prywatyzacji i reformy finansów publicznych.
Źródło: "Gazeta Prawna"