Najnowsze

Śnieg sparaliżował północną Polskę

Najnowsze

Aktualizacja:
Idą białe święta (WeeBastard)
WeeBastardIdą białe święta (WeeBastard)

Intensywne opady śniegu spowodowały w wielu częściach kraju utrudnienia w ruchu. Na Kontakt TVN24 dostajemy coraz więcej zdjęć śnieżnego poranka z całego kraju.

Gdańsk pod śniegiem (foto: Adam) Adam

Najgorsza sytuacja jest w województwie pomorskim. Stamtąd też dostajemy najwięcej zdjęć od internautów. Śnieg tam zaczął padać we wtorek wieczorem. - W nocy spadł deszcz i przyszedł mróz, który utworzył na drogach śliską warstwę. Na nią znów posypał śnieg - mówi podinspektor Janusz Staniszewski z pomorskiej drogówki.

Część kierowców, zachęconych cieplejszą pogodą w zeszłym tygodniu, zmieniło już opony na letnie, przez to łatwiej mogą wpaść w poślizg i ruch na drogach odbywa się bardzo wolno.

Śnieg popruszył także nad Poznaniem ( foto: Sylwia) Sylwia

Białe święta Wielkanocy

Skoro w czasie świąt Bożego Narodzenia nie było śniegu, to może choć poprószy trochę w Wielkanoc - zastanawiają się internauci. Najwięcej zdjęć dostajemy z północy. W Gdańsku spadło kilka centymetrów białego puchu. - Ho, ho, ho, Happy Easter! - pisze internauta z Gdańska Wrzeszcza. W niektórych miejscach śniegu było wyjątkowo dużo. - Na samochodach jest po 30 cm śniegu :) .. wąskie uliczki.. nie ma gdzie już odśnieżać.. a ciągle pada.. pewnie jak kilka lat temu trzeba będzie wywozić śnieg ciężarówkami - relacjonuje nam Michał z Gdańska.

W Gdańu spadło kilka centymetrów śniegu (foto: Teresa) Teresa

Według prognoz pogody obawy internautów mają się sprawdzić. Opady śniegu utrzymają się do końca marca.

mgo

Śnieżny poranek (foto: LeeBastard) LeeBastard
Port w śniegu (foto: Ikka) Ikka
Gołoledź na drogach w Tczewie (foto: Marcin) Marcin
Piękny poranek w Wejherowie (foto: Aga) Aga

Źródło: tvn24.pl, PAP, Polskie Radio

Źródło zdjęcia głównego: WeeBastard

Pozostałe wiadomości