Łódź

Zginął w czołowym zderzeniu. Droga z Kutna do Łodzi już przejezdna

Łódź

Aktualizacja:
TVN24 ŁódźW wypadku zginął 31-letni mężczyzna

W Krzyszkowicach (pow. łęczycki) czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierowca jednego z nich - 31-latek - zginął na miejscu. Kierowca drugiego samochodu, 48-latek trafił do szpitala. Droga wojewódzka łącząca Łódź z Kutnem była zablokowana przez kilka godzin.

Do zdarzenia doszło przed godz. 7. na drodze wojewódzkiej nr 702. Policja wciąż sprawdza, jak doszło do wypadku.

- Najprawdopodobniej odpowiada za to 31-letni kierowca samochodu marki seat, który wyprzedzał ciągnik rolniczy - mówi Dariusz Kupis, z wydziału ruchu drogowego w Łęczycy.

Kupis dodaje, że podczas wyprzedzania seat uderzył w jadącego z naprzeciwka chryslera. W środku jechały dwie osoby - 48-letni kierowca trafił do szpitala w Łęczycy. Podróżująca z nim kobieta na szczęście nie odniosła większych obrażeń.

Policja ustaliła, że poszkodowany 48-latek był trzeźwy. Na wyniki badania na zawartość alkoholu u kierowcy seata trzeba będzie poczekać. - Trzeźwość 31-latka będzie sprawdzona podczas sekcji zwłok - tłumaczy Dariusz Kupis.

Zablokowana droga i objazdy

Ruch w miejscu zdarzenia został udrożniony przez policjantów o godz. 11.

Droga wojewódzka nr 702 to najpopularniejsza droga łącząca Łódź i Kutno. Kierowcy często wolą jechać drogą wojewódzką zamiast sąsiadującą autostradą, bo wciąż nie jest gotowy węzeł autostradowy w pobliżu Kutna. Dlatego też kierowcy jadący A1 muszą nadrabiać wiele kilometrów.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Mapa Targeo

Autor: bż/roody / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Łódź