Łódź

Woonerf pod setkami parasolek. Na Festiwal Światła w Łodzi

Łódź

TVN24 ŁódźParasolki na łódzkim woonerfie

Mimo słonecznej jesieni w sercu Łodzi jest więcej parasolek niż podczas największych ulew. Na 6 Sierpnia wiszą ich setki. Podobnie jak otaczające budynki, mają być one scenerią dla pokazów, które rozpoczną się w piątek wieczorem wraz z festiwalem światła.

Parasolki są "dachem" nad podwórcem przy Piotrkowskiej (Co to jest podwórzec? Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej). Wszystkie są białe, ale już w piątek o 18:45 rozbłysną setkami kolorów. Darmowe pokazy organizowane w ramach Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła potrwają do końca weekendu.

Kolorowe pokazy będą wyświetlane nie tylko na "tle z parasolek". Łódzkie kamienice, pałace, place i tereny zielone będą oświetlane przy użyciu energooszczędnych technologii LED.

Łódź oddycha kolorami

Łódzki Festiwal Światła, którego organizatorem jest fundacja Lux Pro Monumentis, jest jedną z największych tego typu imprez plenerowych w Polsce. Jego ideą jest pokazanie jak w szybki, łatwy i efektywny sposób można przy pomocy światła m.in. odmienić wygląd ulic i przestrzeni urbanistycznych, wykreować ich nowy wizerunek. Impreza potrwa od piątku do niedzieli 12 października.

To czwarta edycja festiwaluTVN24 Łódź

W tym roku iluminacje świetlne pojawią się na Starym Rynku, ul. Nowomiejskiej, placu Wolności, ulicach: Moniuszki, 6 Sierpnia i Piotrkowskiej oraz w Parku Staromiejskim. Festiwalowe wydarzenia obejmą obszar ok. 2,5 km w centrum miasta. Organizatorzy planują wielkoformatowe projekcje na elewacjach 12 kamienic i pałaców, a także 40 architektoniczno-artystycznych iluminacji budynków, placów i terenów zielonych.

Łódzkie centrum rozbłyśnie wieczorem koloramiTVN24 Łódź

Zobacz na stornie Kontakt24, jak wyglądał zeszłoroczny festiwal.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Mapa Targeo

Autor: bż/i / Źródło: TVN24 Łódź/PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Łódź

Pozostałe wiadomości