Niebieska wstążka na czerwonym dywanie. Sprawdź, co oznacza

TVN24

tvn24Karlie Kloss na czerwonym dywanie

Niektóre gwiazdy przybyły na oscarową galę z niebieską wstążeczką przypiętą do kreacji. To polityczna deklaracja, symbol dla organizacji ACLU (American Civil Liberties Union), stawiającej sobie za cel ochronę konstytucyjnych praw obywatelskich w USA.

Już przed tegoroczną galą przewidywano, że będzie to nie tylko święto filmu, ale i miejsce politycznych deklaracji. Potwierdziło się to już na czerwonym dywanie, gdy przy niektórych kreacjach pojawiłu się niebieskie wstążeczki z napisem ACLU.

ACLU (American Civil Liberties Union) to organizacja pozarządowa od ponad dziewięćdziesięciu lat zajmująca się ochroną praw obywatelskich zapisanych w konstytucji amerykańskiej. To właśnie ACLU złożyła w nowojorskim sądzie okręgowym pozew przeciwko dekretowi Donalda Trumpa, który zablokował na 90 dni możliwość wjazdu do USA obywatelom kilku bliskowschodnich i afrykańskich państw. W ramach najnowszej akcji "Stand with ACLU" gwiazdy deklarują poparcie dla organizacji, przypinając do kreacji właśnie niebieskie wstążki.

Autor: jog//rzw / Źródło: Vogue, Instagram