Z książki podręcznik, z fizyka magizoolog. Powstaje nowy film o świecie Harry'ego Pottera

Eddie Redmayne pojawi się w magicznym świecie Harry'ego Pottera

Eddie Redmayne, który zdobył w tym roku Oskara za rolę Stephena Hawkinga, wystąpi w adaptacji książki "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" JK Rowling. Scenariusz pisze sama autorka i zastrzega, że nie będzie to prequel ani sequel cyklu "Harry Potter", ale historia osadzona w tym samym świecie.

"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" to nie tylko książka JK Rowling, ale także przedmiot, który pojawia się w fikcyjny świecie Harry'ego Pottera. Poznajemy go już na samym początku serii, bo "Fantastyczne..." to podręcznik dla pierwszoklasistów w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Co ciekawe, nie wiadomo do czego ta książka jest młodym uczniom potrzebna - przedmiot Nauka Opieki Nad Magicznymi Stworzeniami, który jest w niej opisany, zaczyna się dopiero na trzecim roku. Autorem podręcznika jest magizoolog Newt Skamander i to jego zagra właśnie Eddie Redmayne.

Eddie Redmayne dostał w tym roku Oskara

Zrobić z podręcznika powieść

W roli scenarzystki zadebiutuje JK Rowling, a ponieważ jej książka jest tylko spisem i opisem magicznych stworzeń, fabułę musi wymyślić od zera. Już na początku prac nad tekstem zapowiadała, że "nie jest to ani sequel ani prequel serii o Harrym Potterze, tylko opowieść osadzona w jego świecie." Dodała też, że akcja nowego filmu będzie miała miejsce 70 lat przed wydarzeniami opisanym w "Harrym Potterze".

Reżyserią zajmie się David Yates, który ma na koncie cztery ostatnie filmy o Harrym Potterze, w tym uważaną za jedną z najlepszych "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II". Reszta obsady nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że producenci szukają czwórki młodych amerykańskich aktorów.

Na ekranie i na desce

Eddie Redmayne dostał w tym roku Oskara, a także kilkanaście innych laurów, za rolę fizyka Stephena Hawkinga. Być może najcenniejszą nagrodą były pochwały naukowca, który napisał na swoim facebookowym profilu: "Gratulacje dla Eddiego Redmayna, który zdobył Oscara za zagranie mnie. Dobra robota Eddie, jestem z ciebie bardzo dumny"

Redmayne'a ostatnio oglądaliśmy w chłodno przyjętym filmie rodzeństwa Wachowskich "Jupiter: Intronizacja". Wcześniej aktor specjalizował się w filmach historycznych. Zagrał choćby w "Nędznikach", "Elizabeth: Złoty Wiek", "Kochanica króla", oraz w miniserialu na postawie powieści Kena Folletta "Filary Ziemi". Redmayne występuje też w teatrze, a za rolę w sztuce "Ken" o Marku Rothko dostał prestiżową nagrodę Tony.

Premiera filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" jest zaplanowana na 18 listopada 2016 roku.

Autor: sol\mtom / Źródło: tvn24.pl. bbc.co.uk

Pozostałe wiadomości