Kultura i styl

Warszawa po metalowej burzy

Kultura i styl

Wielka Czwórka zagrała w stolicy
TVN24Wielka Czwórka zagrała w stolicy

- Czy wiecie, że to wielki historyczny moment? - powiedział do fanów lider zespołu Metallica, James Hetfield podczas pierwszej odsłony europejskiego Sonisphere Festival 2010 - koncertu na warszawskim Bemowie. Na wspólnym koncercie Metalliki, Anthraxu, Megadeth, Slayera i Behemoth bawiło się ponad 80 tysięcy fanów.

Fanów wpuszczano na płytę lotniska od godziny 14, a pierwszy koncert zaczął się dwie godziny później. Zespół Behemoth, który poprzedził koncerty Anthraxu, Megadeth, Slayera i Metalliki, rozgrzał publiczność największymi utworami.

Rozgrzewka przez Metallicą

Po Behemocie na scenę wyszedł pierwszy z wielkiej czwórki - zespół Anthrax. Entuzjazm i wzruszenie wielbicieli wywołał, wykonany przez tę grupę, utwór zmarłego przed miesiącem wokalisty zespołu Black Sabbath - Ronniego Jamesa Dio.

Około godziny 18 na scenie rozbrzmiały dźwięki zespołu Megadeth, który ucieszył fanów utworami z najnowszej płyty "Rust in Peace".

Zespół Slayer, który zachwycił publiczność utworami z najnowszej płyty "World Painted Blood", pojawił się na scenie jako trzeci. Utwory "Dead Skin Mask", "Angel of death" i "Raining Blood" wzbudziły wielkie poruszenie.

2 godziny trashowych przebojów

Najbardziej wyczekiwany przez fanów zespół Metallica wyszedł na scenę, jako ostatni dając miłośnikom muzyki heavymetalowej ponad dwugodzinną porcję niezpomnianych wrażeń. Lider zespołu sam przyznał, że środowy koncert to największe wydarzenie w historii tego gatunku muzyki. - Czy wiecie, że to wielki historyczny moment? - wołał.

Na Lotnisko Bemowo przybyło 80 tys. fanów ciężkiego grania. W większości w ciemnych ubraniach z naszywkami, glanach, z długimi włosami.

Na pierwszy w historii koncert wielkiej czwórki przyjechali jej wielbiciele z całego świata. Imprezę ochraniało kilkuset policjantów i ochroniarzy. Jak podaje rzecznik prasowy komendy stołecznej policji, koncert odbył się bez rozruchów i bijatyk.

Warszawski koncert to pierwsza z jedenastu imprez pod szyldem Sonisphere Festival w Europie. Pozostałe odbędą się m.in. w Wlk. Brytanii, Czechach, Turcji, Szwajcarii, Rumunii.

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości