Kultura i styl

Polski zespół wykona amerykański hymn podczas meczu NBA

Kultura i styl

- Folklor polski jest naszą pasją - mówią dziewczyny z Tulii
TVN24 | tvn24- Folklor polski jest naszą pasją - mówią dziewczyny z Tulii (wideo z 1 maja 2018))

Szczeciński zespół Tulia z inicjatywy Marcina Gortata i na zaproszenie NBA oraz zespołu Los Angels Clippers wystąpi podczas meczu przeciw Orlando Magic. Zespół pojawi się dwukrotnie i wykona między innymi własną wersję hymnu Stanów Zjednoczonych.

Tulia będzie pierwszym polskim zespołem, który wystąpi podczas meczu największej ligi koszykarskiej świata. Poza autorską wersją amerykańskiego hymnu, w największej hali Los Angeles - Staples Center - grupa zaśpiewa najnowszy utwór "Pali się".

Enjoy the folk

Tulia to Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepa, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak. Imieniu tej ostatniej zespół zawdzięcza nazwę. Zasłynęły coverami słynnych utworów, polskich i zagranicznych, w nietypowej, folkowej wersji.

Pomysł na ludowe wersje zaczął się w październiku 2017 roku, gdy dziewczyny, jeszcze jako członkinie Zespołu Pieśni i Tańca "Szczecinianie", nagrały cover utworu "Enjoy the silence" zespołu Depeche Mode. Giganci muzyki pop z Wielkiej Brytanii docenili ich talent i zamieścili nagranie na swoim portalu społecznościowym. Obejrzało je ponad 600 tysięcy osób.

Dziewczyny nie zwolniły tempa i stworzyły swoją wersję utworu "Nieznajomy" Dawida Podsiadły. "Pięknie hipnotyzujący ten cover. (…) Widać, że poświęcono temu mnóstwo pracy i pasji i to ogromnie doceniam. Efekt jest wspaniały, bardzo poruszające i po prostu piękne" - napisał artysta.

Debiutancki album grupy ukazał się w maju bieżącego roku. Do tej pory osiągnął status platynowej płyty.

Autor: eŁKa, tmw//kg/kwoj / Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości