Kultura i styl

"Thriller" Michaela Jacksona pobił kolejny rekord

Kultura i styl

Shutterstock"Thriller" Michaela Jacksona jest najlepiej sprzedającym się albumem w historii

Album Michaela Jacksona "Thriller" jako pierwszy w historii osiągnął status trzydziestokrotnie platynowej płyty.

Amerykańskie Zrzeszenie Wydawców Muzyki (RIAA), które odpowiedzialne jest za nadzorowanie rynku fonograficznego - ogłosiło, że wydany w 1982 roku album Michaela Jacksona pobił kolejny rekord. Jako pierwszy w historii osiągnął status trzydziestokrotnie platynowej płyty. Sprzedano ponad 100 mln egzemplarzy na świecie, z czego 30 mln w USA.

- RIAA wyróżnia złotymi i platynowymi płytami w imieniu rynku muzycznego od sześćdziesięciu lat, ale po raz pierwszy historii artysta przekroczył status trzydziestokrotnie platynowej płyty - podkreślił Cary Sherman, szef zrzeszenia.

"Jeden jedyny Król Popu"

Gdy album został wydany, był nominowany dwunastokrotnie do nagrody Grammy i wygrał w siedmiu kategoriach. „Thriller” przez 37 tygodni był numerem jeden na liście przebojów magazynu "Billboard".

"To dość oczywiste, że Michael Jackson jest po prostu największym i najwspanialszym artystą wszech czasów" – napisał w oświadczeniu LA Reid, prezes wytwórni Epic Records . "Nie tylko dlatego, że jego hity podbiły listy przebojów, a statystki sprzedaży są zdumiewające, ale jego czysta muzykalność była z innego świata. 'Thriller' był przełomowy i elektryzujący... był perfekcyjny. Jestem dumny, że Michael był sercem i duszą Epic Records i na zawsze pozostanie jednym jedynym Królem Popu" – stwierdził Reid.

Autor: tmw//rzw / Źródło: ew.com, Billboard

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości