Kultura i styl

"Pozbyć się kogoś takiego jest zbrodnią". Odpadła

Kultura i styl

Aktualizacja:
"Pozbyć się kogoś takiego jest zbrodnią". Odpadła
tvn"Pozbyć się kogoś takiego jest zbrodnią". Odpadła

Siódmy odcinek X-Factor stał pod znakiem wyborów: komu dać szansę występów na żywo? Wybór był niezwykle trudny. Nie wszyscy, którzy zachwycali na castingach wystąpią 21 kwietnia w kolejnym etapie.

W tym odcinku jurorzy - Tatiana Okupnik, Kuba Wojewódzki i Czesław Mozil - musieli wyeliminować dwóch spośród pięciu wykonawców w każdej grupie (wiek 16-24, 25+ oraz zespoły).

Gośćmi programu byli też wokalistka i nauczycielka śpiewu Verona Chard, Ewa Farna i Leszek Możdżer. To oni pomagali jurorom w dokonaniu wyboru.

Występ Eweliny Lisowskiej (TVN)
Występ Eweliny Lisowskiej (TVN)tvn

"Każdą piosenkę będzie śpiewać tak samo"

Mimo świetnych występów w castingach do finałowej dziewiątki nie dostały się Izabela Mytnik i Klaudia Szafrańska.

- Klaudia ma piękną barwę, ma coś wyjątkowego w głosie, ale z drugiej strony każdą piosenkę będzie śpiewać tak samo - skomentowała Tatiana Okupnik po tym, gdy Szafrańska zaśpiewała "Everybody Hurts" R.E.M. Klaudia odpadła. Podobnie jak Bożena Mazur.

Okupnik doceniła za to m.in. występ Dawid Podsiadły: - Ma coś aksamitnego w głosie, śpiewa tak delikatnie - skomentowała jego podejście do "Shape Of My Heart" Stinga.

"Pozbyć się kogoś takiego jest zbrodnią"

Niezwykle ciekawie było też u Kuby Wojewódzkiego. Izabela Mytnik wybrała piosenkę "True Colors" Cyndi Lauper i nie był to doskonały wybór. - Pozbyć się kogoś takiego jest zbrodnią - skomentował Kuba i... odrzucił wokalistkę.

Do łez został też doprowadzony kolejny z dzisiejszych pechowców Thomas Grotto. Nie pomógł mu Robby Williams i jego hit "Let Me Entertain You".

Za to Marcin Spenner nie miał najmniejszych problemów z przejściem do kolejnego etapu. W siódmym odcinku X-Factor zaśpiewał "Iris" kapeli Goo Goo Dolls.

Występ Soul City (TVN)
Występ Soul City (TVN)tvn

Trzy zespoły Czesława

Jeśli chodzi o zespoły, to Czesław Mozil też miał twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie zdecydował się na Soul City, The Chance i De Facto. Gorycz porażki musiały przełknąć dziewczyny z Okey i Che Donne.

Ostatecznie więc grupa szczęśliwców prezentuje się następująco: Anna "Bajka" Antonik, Ewelina Lisowska, Dawid Podsiadło, Joanna Kwaśnik, Marcin "Buka" Spenner, Paweł "Biba" Binkiewicz, Soul City, The Chance i De Facto.

Kolejne etap - już z występami na żywo - rozpocznie się 21 kwietnia.

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: tvn

Pozostałe wiadomości