Kultura i styl

"Pieniążki za wykon foci konkubenta", czyli jakich słów Polacy nie lubią

Kultura i styl

shuttertockNajmniej lubianymi słowami w Polsce są "konkubent" i "konkubina"

"Konkubina" i "konkubent" zostały zwycięzcami w głosowaniu na najmniej lubiane słowa organizowanym przez Bibliotekę Śląską w Katowicach. Akcja "Słowa, które chcemy zapomnieć" cieszyła się dużym zainteresowaniem. Łącznie jej uczestnicy zaproponowali około 500 słów.

Na drugim miejscu plebiscytu, jak poinformowała ta największa w regionie książnica, znalazł się "wykon", na trzecim uplasowało się określenie "zajebiście".

Najmniej lubiane słowa

Kolejne miejsca zajęły: "focia/focie", "psycholożka", "pieniążki", "dizajn/dizajner", "tacierzyński", "briefing", "plażing", "event", "hejt", "selfie", "szoping". Konkurs na najmniej lubiane, niechciane słowa Biblioteka Śląska ogłosiła 10 lutego. Proponując swoim czytelnikom wspólną zabawę językową, pracownicy biblioteki postanowili uczcić ustanowiony przez UNESCO Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. "Włączyli się w nią internauci z całej Polski, a nawet spoza granic kraju, oraz mieszkańcy Katowic i regionu" - poinformowała książnica. Słowa można było zgłaszać w sposób tradycyjny - w specjalnie oznakowanym punkcie biblioteki lub drogą elektroniczną. Łącznie zaproponowano około 500 słów. "120 najciekawszych propozycji zamieszczono na stronie internetowej Biblioteki Śląskiej. To spośród nich internauci wybrali słowa, o których chcieliby zapomnieć" - poinformowała książnica. W trakcie głosowania - od 18 do 21 lutego - oddano łącznie 4 tys. głosów.

Autor: tmw//rzw / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shuttertock

Pozostałe wiadomości