Gwiazdor "Miami Vice" opowiedział o zmaganiach z rakiem. "Było naprawdę blisko śmierci"

Autor:
kgo//am
Źródło:
CNN, "Mando&Friends"
Edward James Olmos
Edward James Olmos
Shutterstock, Facebook/Miami Vice
Shutterstock, Facebook/Miami ViceEdward James Olmos

Edward James Olmos, gwiazdor nagrywanego w latach 80. serialu "Policjanci z Miami" ("Miami Vice"), wyznał w popularnym podcaście, że przez wiele miesięcy zmagał się z rakiem krtani. Leczenie zakończył w grudniu ubiegłego roku. - W przeszłości doświadczałem już rzeczy, które przybliżały mnie do śmierci, ale tym razem było naprawdę blisko - podkreślił 76-letni aktor.

O swoich zmaganiach z rakiem Olmos opowiedział w opublikowanym 26 maja odcinku podcastu "Mando&Friends", prowadzonego przez prezentera radiowego Mando Fresco. - To pierwszy raz, gdy mówię o tym publicznie. Miałem raka krtani - przekazał 76-letni aktor. - Właśnie skończyłem przez to przechodzić. 20 grudnia miałem ostatnie naświetlanie. Tydzień wcześniej zakończyła się chemioterapia. Obiema metodami leczono mnie przez wiele miesięcy - dodał. Olmos wyjaśnił, że przed rozpoczęciem leczenia pięciu lekarzy podkreślało, iż nie wiedzą, jak będzie brzmiał jego głos po zakończeniu leczenia.

ZOBACZ TEŻ: "Nie będę kłamał, każdego dnia jest trudniej". Michael J. Fox o postępach choroby Parkinsona

Edward James Olmos o walce z rakiem

Nowotwór, z którym się zmagał, opisał jako "bardzo ciężką chorobę". Zaznaczył, że lekarze musieli "ostrzeliwać" jego struny głosowe naświetlaniem. - Mówili: "Będziemy strzelać w twoje gardło, czyli tam, gdzie jesz, połykasz, mówisz, oddychasz. Wszystko przechodzi przez to miejsce" - wspominał aktor. - Wielu moich znajomych odeszło przez tę chorobę - dodał.

Olmos wyjaśnił, że w trakcie walki z rakiem schudł o 25 kilogramów i stracił niemal całe napięcie mięśniowe. Dużym problemem było dla niego jedzenie. - Nie chciałem przyjmować pożywienia. Lekarze planowali wszczepić mi specjalne rurki i karmić mnie przez nie, ponieważ nie byłem w stanie przełykać, a każdego dnia musiałem przyjmować 2,5 tysiąca kalorii. To było niedorzeczne i bardzo trudne - mówił 76-latek. Przyznał, że rak był "doświadczeniem, które zmieniło go i sprawiło, iż zrozumiał, jak wspaniałe jest życie". - W przeszłości doświadczałem już rzeczy, które przybliżały mnie do śmierci, ale tym razem było naprawdę blisko - podkreślił Olmos.

Aktor znany z "Miami Vice"

Urodzony w Kalifornii aktor znany jest przede wszystkim z występów w popularnym w latach 80. serialu "Policjanci z Miami" (tytuł oryginalny, amerykański - "Miami Vice" - red.). Wcielał się w nim w rolę porucznika Castillo, za którą w 1985 otrzymał nagrodę Emmy i Złoty Glob dla najlepszego aktora drugoplanowego w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym. Nagrody Olmosowi przyniosły również występy w serialu "Battlestar Galactica". 76-latek ma też na koncie role w wielu popularnych filmach, takich jak "Wszystko albo nic", "Moja Ameryka" czy "Agenci".

ZOBACZ TEŻ: Ewa Skibińska o uzależnieniu od alkoholu. "Był pobudzaczem, czułam się odważniejsza i bardziej twórcza"

Autor:kgo//am

Źródło: CNN, "Mando&Friends"

Źródło zdjęcia głównego: DFree/Shutterstock

Pozostałe wiadomości