Przewrócił się dwuosobowy kajak. Płynęło nim pięć osób, w tym troje dzieci

Autor:
pop
Źródło:
tvn24.pl/Śląska policja
Ratownik WOPR o zasadach bezpieczeństwa nad wodą
Ratownik WOPR o zasadach bezpieczeństwa nad wodąTVN24
wideo 2/5
TVN24Ratownik WOPR o zasadach bezpieczeństwa nad wodą

Policjanci z Jaworzna, pełniący służbę na zalewie Sosina, udzielili pomocy pięciu osobom, w tym trójce dzieci, znajdującym się w wodzie. Płynęli oni dwuosobowym kajakiem, który się przewrócił.

W środę około godziny 15.40 policjanci zauważyli wywrócony kajak i pięć osób w wodzie, wśród nich troje dzieci.

"Na szczęście miały założone kapoki, lecz sposób, w jaki poruszały się w wodzie, świadczył, że nie potrafią pływać. Dzieci były wystraszone i bardzo wychłodzone. Natychmiast podjęto na pokład policyjnej łodzi i odholowano w rejon strzeżonego kąpieliska, gdzie znajdowała się matka dzieci i policjanci z patrolu rowerowego oraz ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego" – przekazuje  w komunikacie śląska policja.

Nie przewidzieli

Podczas rozmowy z uczestnikami zdarzenia policjanci ustalili, że 37-latek i 36-latek z Sosnowca chcieli zrobić przyjemność dzieciom i zabrali całą trójkę na dwuosobowy kajak.

W wodzie znalazło się pięć osób, w tym troje dzieciŚląska policja

"Nie przewidzieli sytuacji, że kajak może się przewrócić i dojdzie do bardzo niebezpiecznej sytuacji, zwłaszcza że najmłodszy uczestnik rejsu miał pięć lat" – dodają policjanci.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyźni byli trzeźwi. Mundurowi sporządzili jednak dokumentację, która zostanie teraz przeanalizowana przez śledczych pod kątem wyciągnięcia konsekwencji prawnych.

Autor:pop

Źródło: tvn24.pl/Śląska policja

Źródło zdjęcia głównego: Śląska policja

Pozostałe wiadomości