Ciekawostki

Tanecznym krokiem na ekrany

Ciekawostki

Aktualizacja:
Zwiastun filmu
ITIZwiastun filmu

Tańczyli już z gwiazdami, na lodzie, teraz zatańczą w kinach - na fali popularności tanecznych show powstał "Kochaj i tańcz" z plejadą gwiazd polskiego filmu i parkietu. W czwartkowy wieczór w warszawskim Multikinie w Złotych Tarasach odbędzie się uroczysta premiera filmu. W kinach natomiast obraz zadebiutuje w piątek.

„Kochaj i tańcz” to pierwszy polski film taneczny i - jak piszą producenci - przede wszystkim poruszająca historia o uczuciu, które wywraca do góry nogami świat głównych bohaterów.

Uroczo i romantycznie...

Główna bohaterka filmu to debiutująca dziennikarka Hania (Iza Miko), której świat jest poukładany, świetnie zorganizowany i niemalże perfekcyjny. Ma oddanego narzeczonego (Wojciech Mecwaldowski), który daje jej poczucie bezpieczeństwa, wspaniałą matkę (Kasia Figura) i szansę na pracę w popularnym piśmie dla kobiet. Na jej drodze staje młody tancerz, marzący o karierze na Broadwayu pasjonat street dance (Mateusz Damięcki). Dzięki niemu zamknięta dotychczas pod szklanym kloszem dziewczyna odkryje świat pasji i tańca, który już na zawsze zburzy dobrze znany jej porządek.

Kadr z filmu 

Czy specjaliści zapewnią sukces?

Do pracy w "Kochaj i tańcz" zaangażowani zostali specjaliści z całego świata. Reżyserem filmu jest Amerykanin Bruce Parramore, prywatnie również tancerz. Autorem zdjęć jest Bartosz Prokopowicz, a kompozytor muzyki Łukasz Targosz zaprosił do współpracy m.in. legendarną gitarzystkę Michaela Jacksona, Jennifer Batten. Piosenką promującą film jest „I pray 4 love w wykonaniu zespołu Afromental.

Obsada

Izabela Miko - Hania Mateusz Damięcki - Wojtek Katarzyna Figura - Basia Katarzyna Herman - Monika Jacek Koman - Jan Kettler Krzysztof Globisz - Krzysztof Wojciech Mecwaldowski - Sławek Rafał Królikowski - Remigiusz Jakub Wesołowski - Platon Anna Bosak - Sylwia

Źródło: legia.com,zaglebie-lubin.pl

Źródło zdjęcia głównego: ITI

Pozostałe wiadomości