Ze świata

Ze świata

Marzą o nich restauracje na całym świecie, w Polsce są tylko dwie

Aby zdobyć gwiazdkę Michelin trzeba po pierwsze wielkiej determinacji, pracowitości i geniuszu szefa kuchni. Po drugie trzeba stosować naprawdę najlepsze produkty, które na pewną nie mogą być mrożone. A po trzecie musi być innowacyjność, efekt zaskoczenia. Trzeba być twórczym, a nie odtwórczym - mówił w TVN24 BiS Krzysztof Janiszewski, współwłaściciel restauracji Senses, która posiada prestiżowe wyróżnienie.

Gwiazdki Michelin rozdane. "Mamy tu najlepszych kucharzy na świecie"

Aż 28 francuskich restauracji otrzymało w tym roku największe wyróżnienie w branży - trzy gwiazdki przewodnika Michelin. To rekord. Aby dostać się na szczyt restauracja musi oferować jedzenie najwyższej jakości, a dania muszą zaskakiwać najsurowszych krytyków. Presja jest tak duża, że część restauratorów rezygnuje z wyróżnienia. W Polsce wyróżnione restauracje dostaną gwiazdki w marcu. Materiał programu "Dzień na świecie" w TVN24 BiS.

Likwidacja zmiany czasu w całej Unii Europejskiej? Szykują rezolucję

Parlament Europejski będzie w przyszłym tygodniu głosował nad rezolucją wzywającą Komisję Europejską do nowelizacji dyrektywy w sprawie czasu letniego. Część europosłów chciałaby zrezygnowania ze zmiany czasu w całej Wspólnocie. Wynik głosowania nie jest jednak przesądzony, bo eurodeputowani są podzieleni.

Włosi wymierzyli za wejście na drzewo 500 euro kary

Kary po 500 euro wymierzyła straż miejska w Trieście na północy Włoch dwóm uczniom- pełnoletniemu i nieletniemu za wejście na drzewo. Funkcjonariusze posłużyli się rozporządzeniem, zgodnie z którym nie można wspinać się na zabytki i "inne dobra publiczne".

Japończycy przejmą kontrolę nad "kultowym amerykańskim gigantem"

Japoński koncern Fujifilm Holdings przejmie kontrolę nad partnerską firmą Xerox - podała w środę agencja AP. To część planów restrukturyzacyjnych, których celem jest obniżenie kosztów działalności. W ciągu czterech najbliższych lat oszczędności z tego tytułu mają wynieść 1,7 mld dol.

Bruksela chce kar za brudne powietrze

Komisja Europejska jest zdecydowana żądać kar dla państw członkowskich za niestosowanie się do unijnych norm dotyczących zanieczyszczeń powietrza - poinformowała we wtorek agencja Reutersa. Stanowisko jest wynikiem spotkania przedstawicieli Unii Europejskiej z ministrami środowiska z dziewięciu państw członkowskich, które naruszają limity środowiskowe. Na spotkanie nie został zaproszony minister z Polski.

Europejska agencja opuści Londyn. Dostanie tymczasowe miejsce

Europejska Agencja ds. Leków (EMA) po związanych z brexitem przenosinach z Londynu do Amsterdamu zostanie tymczasowo umieszczona w dzielnicy Sloterdijk, a docelowo w dzielnicy biznesowej Zuidas, gdzie powstanie jej nowa siedziba - poinformował w poniedziałek holenderski minister zdrowia.

Rzym na skraju śmieciowej katastrofy. Wideo ze świnią na ulicy obiegło Włochy

We Włoszech rozpoczęła się burzliwa debata przedwyborcza o problemach ze śmieciami. Na celowniku znalazła się Virginia Raggi, burmistrz stolicy i czołowa polityk populistycznej partii Ruch Pięciu Gwiazd. Punktem wyjścia stało się amatorskie nagranie, przedstawiające świnię buszującą w śmieciach na ulicach Wiecznego Miasta. Problemy zaczęły się już w 2013 roku po tym, jak na peryferiach miasta zamknięto wielkie wysypisko Malagrotta. Miała je zastąpić spalarnia, która jednak ostatecznie nie powstała. Wybory parlamentarne we Włoszech odbędą się 4 marca tego roku i pomysły na to, jak rozwiązać problem śmieci, stały się częścią kampanii politycznej.