Ze świata

Ze świata

Amerykańskie sankcje uderzą Rosjan po kieszeni

Komisja Europejska jest zadowolona, że w ostatecznym kształcie amerykańskiej ustawy o zaostrzeniu sankcji wobec Rosji podniesiono próg, od którego projekt energetyczny z rosyjskim udziałem może zostać objęty sankcjami. Oznacza to, że ucierpieć może mniej europejskich firm. Tymczasem jak wynika z analizy agencji Reutera, nowe sankcje utrudnią Rosji zbudowanie dwóch gazociągów do Europy, ale nie powstrzymają tych projektów. Według niej Moskwa prawdopodobnie poniesie wyższe koszty ich ułożenia.

Gigantyczny samolot wyrysowany na niebie. Niezwykły lot nad USA

Osiemnaście godzin - tyle trwał niezwykły lot nad Stanami Zjednoczonymi w wykonaniu Dreamlinera numer BOE004. Samolot wzbił się w powietrze w nocy ze środy na czwartek czasu polskiego i już wrócił do macierzystego portu w Seattle. Co w tej podróży było wyjątkowego? Odpowiedzią są zrzuty ekranu z radarów śledzących maszynę.

Na Wyspy tylko promem? Szef Ryanaira ostrzega

Prezes Ryanaira, największej linii lotniczej w Europie, kolejny raz ostrzega przed możliwymi problemami w ruchu lotniczym między Wielką Brytanią a Europą po brexicie. Zdaniem Michaela O'Leary'ego utrudnienia dla podróżnych będą nieuchronne, jeżeli do października 2018 roku Londyn i Bruksela nie dojdą do pełnego porozumienia.

Europejska agencja w Warszawie? "Duże szanse na pozytywną decyzję"

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł ocenił w środę po spotkaniu w siedzibie Europejskiej Agencji Leków w Londynie, że duże są szanse na to, aby Warszawa stała się nową siedzibą tej instytucji po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jednocześnie Radziwiłł zaznaczył, że choć ostateczna decyzja krajów UE będzie miała charakter polityczny, to ma nadzieję, iż "będzie oparta przede wszystkim o meritum".

Afera dieslowa przydusza Niemców. Mają plan dla właścicieli milionów aut

Niemieccy producenci zgodzili się, aby zaktualizować oprogramowanie w 5,3 miliona samochodów z silnikami Diesla w celu zmniejszenia szkodliwych emisji. Decyzja została podjęta po ujawnieniu, że oprogramowanie fałszujące dane o emisjach było instalowane w wielu modelach samochodów. Niemcy chcą zapobiec zakazom dla aut z silnikiem Diesla planowanym w niektórych miastach.

Pojechał na stację i wygrał gigantyczną kwotę. Żona nazwała go kłamcą

Mieszkaniec Północnej Karoliny pojechał po zakupy na stację benzynową i kupił los. Nie mógł długo uwierzyć, że w zwykłej zdrapce wygrał milion dolarów. Allen Holderby, były amerykański żołnierz, od razu zadzwonił do żony, by podzielić się z nią radosną nowiną. Ta jednak, zamiast dzielić z nim radość, zwymyślała go od kłamców. Holderby poprosił od razu o wypłacenie całej nagrody, nie w ratach. Po odliczeniu podatku w kieszeni zostanie mu jakieś 417 tysięcy dolarów.

Pożegnanie z tronem. Po 70 latach odchodzi na emeryturę

Małżonek królowej Elżbiety II, książę Edynburga Filip, będzie obecny na paradzie wojskowej w centrum brytyjskiej stolicy. Ma to być jego ostatni oficjalny udział w imprezie o charakterze publicznym przed wycofaniem się z pełnienia funkcji reprezentacyjnych. Oznacza to, że po ponad 70 latach wycofa się oficjalnie z życia publicznego. Książę Filip jest najdłużej urzędującym małżonkiem brytyjskiego monarchy, znanym między innymi ze specyficznego poczucia humoru. Więcej na ten temat dowiesz się, oglądając TVN24 BiS.

"Trzeba się pozbyć ich z kraju". Zaatakowali "krzesła w burkach"

Norwescy narodowcy nie popisali się spostrzegawczością. Pomylili puste krzesła w autobusie z wizerunkiem kobiet ubranych w burki. W komentarzach pod zdjęciem, opublikowanym na stronie zrzeszającej narodowców, użytkownicy portalu społecznościowego wyrażali swój lęk przed islamizacją kraju. Sprawę nagłośnił jeden z norweskich dziennikarzy.

Gospodarka strefy euro w górę

Gospodarka strefy euro urosła w drugim kwartale tego roku o 2,1 proc., a całej Unii Europejskiej o 2,2 proc. w porównaniu do tego samego okresu w roku 2016 - wynika z wtorkowych danych Eurostatu.

Wyścig o schedę po brexicie. Polska chce przejąć dwie agencje

Komisja Europejska rozpoczęła we wtorek ocenę kandydatur krajów Unii Europejskiej, które chcą, aby to w nich po brexicie swoje siedziby miały dwie mieszczące się obecnie w Londynie unijne agencje: Europejska Agencja do spraw Leków i Europejski Urząd Nadzoru Bankowego. Kandydatem jest też Warszawa.

Pyton wygrzewał się przy komputerze

Wąż wygrzewający się przy włączonym komputerze - taki niecodzienny widok zastali pracownicy australijskiej stacji telewizyjnej 9News w Darwin. Pytona dywanowego dostrzegł operator kamery, ale to producentka programu wykazała się największą odwagą i usunęła gada z miejsca pracy. Wąż został wypuszczony na wolność przed budynkiem.