Ze świata

Ze świata

Luksusowe apartamenty warte fortunę. Dwa rekordy

Dwa rekordy pobito w poniedziałek na hongkońskim rynku mieszkaniowym. Z jednej strony za prawie 150 milionów dolarów sprzedano dwa luksusowe apartamenty na osiedlu Mount Nicholson, z drugiej - do zakupu 620 lokali subsydiowanych zarejestrowało się 86 tysięcy osób.

EMA i EBA z nowymi siedzibami po brexicie. Zdecydowało losowanie

Europejska Agencja Leków zostanie przeniesiona z Londynu do Amsterdamu, a siedzibą Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego zostanie Paryż - taką decyzję podjęły państwa członkowskie UE w związku ze zbliżającym się brexitem. W obu przypadkach o ostatecznym wyniku zdecydowało losowanie.

Milionerzy nie mieszczą się w Monako. Zasypią morze

W Monako panuje kryzys mieszkaniowy. W księstwie nie ma wystarczającej ilości gruntów, aby pomieścić posiadłości kolejnych multimilionerów. Dlatego władze zgodziły się zasypać sześć hektarów morza, aby budować domy dla bogaczy.

Autobusy w Londynie napędza kawa

Niektóre z londyńskich autobusów są od poniedziałku napędzane... fusami po kawie. Biopaliwo powstaje poprzez zmieszanie oleju pochodzącego z odpadów kawowych z olejem napędowym.

Dwie trzecie ludzkości żyje bez toalety

61 procent ludności świata (4,5 miliarda ludzi) nie ma dostępu do toalet, co stanowi jedną z przyczyn zatrucia środowiska i epidemii, zwłaszcza wśród dzieci - stwierdza raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

"FAS": nieuczciwe firmy kurierskie oszukały pocztę

Niemiecka Poczta (Deutsche Post) została oszukana przez nieuczciwe firmy kurierskie na kilkadziesiąt milionów euro. Jak podało niedzielne wydanie "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung", oszuści pobierali rabaty za nieistniejące listy i przesyłki.

Jest porozumienie w sprawie unijnego budżetu

Kraje Unii Europejskiej i Parlament Europejski porozumiały się w nocy z piątku na sobotę w sprawie unijnego budżetu na 2018 rok. Zobowiązania w budżecie ustalono na niewiele ponad 160,1 mld euro, a płatności na 144,7 mld euro.

Unia chce podstawowych praw socjalnych. "Odpowiednie płace minimalne"

Liderzy unijni podpisali tak zwany europejski filar spraw społecznych, proklamując tym samym zbiór zasad w sprawie dostępu do zatrudnienia, warunków pracy, ochrony socjalnej i zatrudnienia. Wśród krajów UE utrzymują się różnice w podejściu do tych kwestii. - Zabraknie rozwoju gospodarczego i mądrej polityki prospołecznej, jeśli w Europie będzie pokusa protekcjonizmu – mówiła premier Beata Szydło na szczycie w szwedzkim Goeteborgu.

Siemens zapowiada zwolnienie 7 tysięcy pracowników

Niemiecki koncern Siemens zapowiedział w czwartek znaczną redukcję zatrudnienia. Zwolni prawie 7 tysięcy osób na całym świecie, w tym połowę w Niemczech. Zamknięte mają też zostać niektóre fabryki.

"FT": Polska jest atrakcyjna dla handlowych potentatów

Brytyjski dziennik "Financial Times" napisał we wtorek, że "tanie czynsze i niskie koszty pracy wzmacniają atrakcyjność Polski" dla firm zajmujących się handlem internetowym. Gazeta zaznaczyła jednak, że kraj nie wykorzystuje swojego potencjału w UE.

Klienci odpłynęli, rubel się umocnił. Smyk wycofuje się z Rosji

Smyk, firma sprzedająca artykuły dla dzieci wycofuje się z Rosji, a 19 jej sklepów przejdzie pod kontrolę konkurencyjnej rosyjskiej sieci Begemot - podał we wtorek dziennik "Kommiersant", powołując się na dwa źródła zbliżone do transakcji. Informację, w odpowiedzi na pytanie tvn24bis.pl, potwierdził Marek Janeczko z zarządu Grupy Smyk.

Rekordowe "Listy do M. 3". Najlepszy wynik otwarcia w 2017 roku

"Listy do M. 3" w pierwsze trzy dni od premiery zgromadziły rekordową liczbę widzów. Trzecią część komedii romantycznej w klimacie świątecznym łącznie z pokazami przedpremierowymi obejrzało 775 817 osób. Tym samym film w reżyserii Tomasza Koneckiego zaliczył najlepsze otwarcie w 2017 roku oraz drugie najlepsze otwarcie w historii polskiego kina w ostatnich 30 latach.

Przedsiębiorcy są "bardzo zaniepokojeni". Chcą szybszych negocjacji brexitu

Przedstawiciele unijnych przedsiębiorców zrzeszeni w organizacji BusinessEurope ostrzegli brytyjską premier Theresę May, że są "bardzo zaniepokojeni" powolnym tempem negocjacji ws. wyjścia z Unii Europejskiej. W spotkaniu na Downing Street wzięli udział przedstawiciele 12 narodowych federacji pracodawców i przedsiębiorców, w tym polskiej Konfederacji Lewiatan.

Najciekawsze miejsca na narty w Europie Wschodniej. Siedem propozycji

Planujesz zimowy wyjazd na narty? Ciekawych miejsc nie brakuje w Europie Wschodniej. Poniżej przedstawiamy siedem propozycji, które powinny spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających narciarzy. Przy okazji miejsca te są często o wiele tańsze niż popularne kurorty we Francji, Austrii, czy we Włoszech.

Każdy mieszkaniec "spala" 63 papierosy dziennie. Przerażający raport o smogu

Średnio 63 papierosy dziennie "wypala" przeciętny mieszkaniec chińskiego miasta Shenyang. To równowartość skutków wywoływanych przez smog, kiedy osiąga najwyższy wskaźnik zanieczyszczenia - wynika z danych organizacji Berkeley Earth. Źle jest także w Harabin - 45 papierosy, czy Pekinie - 25 papierosy. Problem rośnie także w Indiach. W tym tygodniu w Delhi na kilka dni odwołano nawet zajęcia w szkołach, a smog osiągnął poziom równy 44 papierosom wypalanym dziennie przez przeciętnego mieszkańca stolicy. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że powoduje to bardzo poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

"Może zakręcić się łezka w oku". Na co wybrać się do kina?

- Dzięki "Listom do M. 3" mamy w końcu taki nasz, krajowy własny cykl komedii świąteczno-romantycznych - mówi Ewelina Woźnica z TVN24. - Cała plejada gwiazd znowu spotkała się na jednym planie filmowym i to też było widoczne na czerwonym dywanie podczas uroczystej premiery - dodaje, jednocześnie podkreślając, że w trakcie seansu "może zakręcić się łezka w oku".