Ze świata

Ze świata

Soros przekazał swoim fundacjom 18 miliardów dolarów

Finansista i miliarder George Soros przekazał w ostatnich latach niemal 18 miliardów dolarów stworzonym przez siebie Fundacjom Społeczeństwa Otwartego (Open Society Foundations) - podał "Wall Street Journal". Środki te pochodziły z jego prywatnego majątku.

Fiński rząd pokryje część strat w uprawach rolnych

We wtorek rząd zdecydował o przyznaniu 25 mln euro pomocy dla fińskich rolników. Wsparcie ma częściowo pokryć szkody w uprawach spowodowane rekordowymi opadami deszczu w ostatnich tygodniach oraz chłodnym latem, najzimniejszym w Finlandii od 30 lat.

Wysyłają "na emeryturę" jedną z legend. Pożegnanie z Boeingiem 747

United Airlines wysyła na emeryturę jedną z legend pasażerskiego lotnictwa, czyli samoloty Boeing 747. Z tej okazji piloci i pracownicy portu lotniczego w Los Angeles postanowili pożegnać wysłużone maszyny. Model 747 wszedł na rynek w 1969 roku i zrewolucjonizował długodystansowe podróże powietrzne.

Ten człowiek ma ogarnąć chaos. Ryanair sięga po sprawdzonego eksperta

Peter Bellew wróci do Ryanaira i obejmie stanowisko dyrektora operacyjnego (Chief Operations Officer) - poinformowały we wtorek irlandzkie tanie linie lotnicze. Bellew, aktualnie dyrektor zarządzający w Malaysia Airlines, będzie odpowiedzialny za operacje lotnicze przewoźnika, operacje naziemne, inżynierów, a przede wszystkim pilotów, ich szkolenie, a także rozwój zawodowy.

Dom za jedno euro. Francuska gmina rozdaje i stawia warunki

W Roubaix we Francji do sprzedaży trafi 18 mieszkań za symboliczną kwotę jednego euro. Zdaniem władz miasta, to dobry sposób na ożywienie dawnej dzielnicy robotniczej, w której nieruchomości od dłuższego czasu stoją puste. By jednak przejąć nieruchomość należy spełnić kilka warunków.

Kolacja ostatniej szansy w sprawie brexitu. Apel May i Junckera

Brytyjska premier Theresa May i przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wezwali w poniedziałek do przyśpieszenia rozmów ws. brexitu. Wizyta May w Brukseli jest częścią ofensywy dyplomatycznej przed szczytem UE pod koniec tygodnia, mającej przekonać kraje 27 do racji Londynu.

Dlaczego klękają? Akcja sportowców wychodzi poza USA

Akcję klękania rozpoczął się w USA w zeszłym roku zawodnik futbolowej ligi NFL Colin Kaepernick, który nie wstał w trakcie przedmeczowego hymnu. Chciał w ten sposób zwrócić uwagę na brutalność policji wobec czarnoskórej mniejszości. Sportowiec protestował zwykle, klękając w trakcie hymnu na jedno kolano. W tym sezonie nie ma do tego okazji, ponieważ nie przedłużono z nim umowy. Jego postawę kontynuowało jednak kilku zawodników. Akcja nabrała rozgłosu, gdy zwrócił na nią uwagę rozzłoszczony prezydent Trump. Obecnie nabrała charakteru manifestu i dzieli kibiców i sportowców różnych dyscyplin. Sprawa wyszła poza granice Stanów Zjednoczonych.

Rośnie eksport unijnych dóbr. Ale dane wciąż pod kreską

W sierpniu eksport dóbr z Unii Europejskiej osiągnął wartość 145,5 miliarda euro, to o 6,4 proc. więcej, niż przed rokiem - podał Eurostat. Wartość importu wyniosła zaś 150,5 miliarda euro, czyli o 3,9 proc. więcej niż 12 miesięcy temu. Deficyt wyniósł zatem około 5 miliardów euro.

Ponad miliard "niewidzialnych" ludzi na świecie. Przerażające dane

Ponad 1,1 miliarda osób na świecie, głównie w Afryce i w Azji, nie ma dowodu osobistego ani żadnego innego oficjalnego dokumentu, aby potwierdzić swą tożsamość, co pozbawia je dostępu do służby zdrowia, możliwości korzystania z pomocy społecznej lub edukacji - ogłosił Bank Światowy.