Ze świata

Ze świata

Oto najlepsze uczelnie. Ich dyplom daje duże szanse na pracę

Ukończenie nawet najlepszej szkoły nie jest gwarancją znalezienia dobrej pracy. Są jednak uczelnie, które znacznie tę szansę zwiększają. Organizacja Times Higher Education stworzyła ranking, przyznając punkty na podstawie poziomu zatrudnienia absolwentów. Wśród tysiąca uczelni wyższych z całego świata to właśnie brytyjskie uniwersytety uzyskały najwięcej punktów w Europie. Ale wysokie miejsca zajęły także wybrane uczelnie z Niemiec, Francji i Hiszpanii. Zobacz, które z nich dają swoim absolwentom największe szanse na pracę.

Produkty w Polsce gorsze niż na Zachodzie. "Niedopuszczalne"

Podwójna jakość produktów konsumenckich jest niedopuszczalna, takie praktyki trzeba ukrócić - mówili w piątek w Bratysławie premierzy krajów Grupy Wyszehradzkiej. Premier Beata Szydło zwracała uwagę, że problem jest szczególnie widoczny w państwach Europy Środkowej. - Nie spocznę, dopóki te niesprawiedliwe praktyki nie zostaną całkowicie usunięte z jednolitego unijnego rynku - wtórował Robert Fico, premier Słowacji.

Media: umowa NAFTA może przestać istnieć

Kanada musi być przygotowana na to, że NAFTA przestanie istnieć – w takim tonie kanadyjskie media podsumowują stan negocjacji w sprawie przyszłości północnoamerykańskiej umowy o wolnym handlu z USA i Meksykiem.

Morawiecki w USA. "Nasz rząd przyciąga inwestycje"

Wicepremier Mateusz Morawiecki odwiedza Stany Zjednoczone, gdzie spotka się z przedstawicielami m.in. Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego oraz amerykańskiego biznesu. - Nasz rząd przyciąga inwestycje do Polski. Mam szereg spotkań, które mam nadzieję i tym razem skończą się podpisaniem kontraktów - mówił Mateusz Morawiecki.

Dostała płatny urlop. Aby zająć się chorym psem

Po raz pierwszy we Włoszech osoba zatrudniona otrzymała w pracy refundowany urlop opiekuńczy, by zająć się psem po operacji. To precedensowe wydarzenie na drodze do uznania zwierząt za członków rodziny - mówią ich obrońcy.

Szefowa MFW ostrzega przed globalnym kryzysem

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Christine Lagarde oceniła w czwartek, że wiele zagrożeń politycznych może zakłócić odbudowę światowej gospodarki, pomimo oznak, że 2017 będzie najlepszym rokiem dekady.

Lufthansa przejmuje znaczną część Air Berlin

Lufthansa przejęła znaczną część niewypłacalnej niemieckiej linii lotniczej Air Berlin, podpisując kontrakt o wartości 210 milionów euro. Na wieść o przejęciu akcje Lufthansy wzrosły w czwartek o około 3 procent i osiągnęły najwyższą cenę od 16 lat.

Naftowy gigant inwestuje w "elektryki"

Koncern petrochemiczny Shell podpisał umowę w sprawie zakupu firmy NewMotion - operatora punktów ładowania elektrycznego, z których mogą korzystać właściciele pojazdów elektrycznych - podała w czwartek agencja AP.

Negocjacje w sprawie brexitu na ostrym zakręcie

Zamierzony postęp w rozmowach na temat wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie został osiągnięty - oświadczyli w czwartek główni negocjatorzy obydwu stron, Michel Barnier i David Davis. Sfinalizowanie pierwszej fazy rozmów w sprawie brexitu przesuwa się tym samym na grudzień.

Rosja do obiegu wprowadza nowe banknoty

W Rosji do obiegu wchodzą w czwartek nowe banknoty - o nominałach 200 i 2000 rubli (ok. 12,5 i 125 zł). Nowe banknoty przedstawiła prezes banku centralnego Rosji Elwira Nabiullina. Wyjaśniła, że będą one wprowadzane do obiegu stopniowo, a w skali masowej nastąpi to w grudniu.

"Niemcy nie osiągną celów klimatycznych"

Niemcy nie zrealizują wyznaczonych przez siebie celów ochrony klimatu, zakładających redukcję o 40 procent emisji gazów cieplarnianych do 2020 roku - pisze w środę dziennik "Sueddeutsche Zeitung", powołując się na ekspertów ministerstwa ochrony środowiska.

Amerykanom mogą podrożeć kredyty. "Kolejna podwyżka stóp zasadna"

Wielu członków Rezerwy Federalnej uważało, że kolejna podwyżka stóp proc. w 2017 r. jest zasadna - wynika z protokołu z wrześniowego posiedzenia amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Również wielu z nich wyraziło obawy, że niska inflacja może nie mieć charakteru przejściowego.

Włosi znów mogą zwracać szklane butelki

W całych Włoszech powróciła po latach przerwy możliwość zwrotu szklanych butelek po wodzie i piwie kupionych za kaucją. W witrynach sklepów, barów i innych lokali, które przyłączą się do tej inicjatywy, widnieje informacja, że można tam oddać pustą butelkę.

Trump wystąpił do Kongresu o pożyczkę dla Portoryko

Prezydent Donald Trump wystąpił we wtorek do Kongresu o 4,9 mld dol. pożyczki dla rządu Portoryko w ramach pomocy dla tego stowarzyszonego z USA terytorium borykającego się ze zniszczeniami spowodowanymi przez huragan Maria i głębokim kryzysem finansowym.

Światowy ranking najbardziej wartościowych marek. Ile jest warta Polska?

Polska znalazła się na 23. miejscu najbardziej wartościowych marek narodowych na świecie według brytyjskiej firmy doradczej Brand Finance. Jak zaznaczono, to efekt silnej gospodarki. W porównaniu z ubiegłym rokiem Polska spadła o dwa miejsca, mimo że wartość marki wzrosła w ciągu roku o 11 procent, do 571 miliardów dolarów.

Włoscy oszuści działali metodą na wnuczka

W Neapolu aresztowano we wtorek 12 osób, które podając się za policjantów i adwokatów oszukały metodą "na wnuczka" starszych ludzi w całych Włoszech. Oszuści wyłudzili tysiące euro jako "zadośćuczynienie" za wypadki, które rzekomo spowodowali ich wnukowie.

Wakacje wczesną jesienią. To był rekordowy miesiąc

O 43 procent wzrosły wyjazdy Polaków z biurami podróży we wrześniu 2017 roku w porównaniu do analogicznego okresu przed rokiem. W efekcie po raz pierwszy od przynajmniej dziesięciu lat ubiegły miesiąc był wyraźnie popularniejszy od wyjazdów na wakacje w czerwcu - wynika z najnowszego raportu Travel Planet. W całym sezonie letnim zanotowano 37-procentowy wzrost, co zaowocowało najwyższym wynikiem od dekady.