Ze świata

Ze świata

"Ten film jest zbudowany na kompletnej ciszy." Na co wybrać się do kina?

Na jakie filmowe premiery warto wybrać się do kina? Co nowego wydarzyło się w świecie muzyki w ostatnim tygodniu? O tym, w kulturalnym przeglądzie w TVN24 BiS, opowiedziała Ewelina Woźnica z TVN24. - "Ciche miejsce" to film, który kosztował tylko 17 milionów dolarów, a już zarobił ponad 70 milionów. Być może jego sukces jest zaskoczeniem nawet dla samych twórców, bo horrory zwykle nie mają tak dużej widowni. To film zbudowany na kompletnej ciszy. Opowiada on historię przybywających na Ziemię potworów, które mają wyostrzony słuch. Tropią one przedstawicieli naszego gatunku po wydawanych dźwiękach, więc ludzie muszą żyć w ciszy, nie mogą rozmawiać ani głośno się poruszać. To świetny pomysł na fabułę - mówi Woźnica.

Dziennikarz kontra triki sprzedawców. "Klienta zawsze da się wyrolować"

Przy użyciu odpowiednich technik sprzedawcy są w stanie namówić konsumentów na kupno nawet najmniej potrzebnych rzeczy. Szczególnie podczas grupowych spotkań, na które jesteśmy zapraszani pod pretekstem darmowych konsultacji zdrowotnych czy kursów kulinarnych. Marketingowe chwyty zdradzał w TVN24 BiS Miłosz Brzeziński, psycholog i trener biznesu. Jak wyjaśniał, najsprytniejsi sprzedawcy mają swoje sposoby nawet na sceptyków. - Jeżeli my nie jesteśmy w grupie, to zdaje się jesteśmy wtedy mniej podatni. Cała idea polega na tym, żeby na sali było więcej osób, wszystkie dobrze się czuły. I prędzej czy później, większość z tych osób zacznie mieć wątpliwości. A nam chodzi o to, żeby tylko kilka z nich coś kupiło - mówił. W programie "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS używał najróżniejszych technik, żeby sprzedać Robertowi Staniewiczowi komplet garnków.

Mroczna strona Wall Street. Starsi bankowcy zbulwersowani postawą młodych

Niektórzy ze starszych stażem analityków banku inwestycyjnego Moelis & Co byli zdziwieni, że ci młodsi nie chcą pracować po godzinach - pisze "Financial Times". "To co, że jest noc. Pracy jest dużo, a Was tu nie ma" - tak w mailu miał stwierdzić menedżer instytucji finansowej. W sieci zawrzało. "To dlatego ludzie nie chcą iść do bankowości" - piszą młodzi finansiści.

Starbucks zamknie wszystkie swoje kawiarnie w USA. Na jedno popołudnie

Starbucks poinformował, że 29 maja zamknie wszystkie 8 tysięcy kawiarni w Stanach Zjednoczonych na jedno popołudnie, aby przeszkolić pracowników w kwestii zapobiegania dyskryminacji rasowej. Szkolenie obejmie 175 tysięcy osób i jest pokłosiem sytuacji, do której doszło w jednej z kawiarni w Filadelfii.

Rosjanie skontrolują Facebooka. Mówią o blokadzie

Urząd Roskomnadzor przeprowadzi do końca roku kontrolę serwisu społecznościowego Facebook; jeśli nie spełni on wymogów między innymi o rozmieszczeniu w Rosji baz danych użytkowników, to pojawi się pytanie o jego blokadę - powiedział szef regulatora Aleksandr Żarow.

Chiński producent smartfonów z zakazem w USA. "Złamał prawo"

Resort handlu USA zabronił amerykańskim firmom sprzedawania części dla chińskiej korporacji telekomunikacyjnej ZTE Corp., która złamała prawo, dostarczając nielegalnie Iranowi i Korei Północnej sprzęt telekomunikacyjny - poinformował w poniedziałek minister handlu Wilbur Ross.

Miliarder chce przejąć sklepy z zabawkami

Miliarder Isaac Larian, założyciel i szef MGA Enterteinment, największej na świecie prywatnej firmy produkującej zabawki, złożył ofertę przejęcia części sklepów Toys "R" Us w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jej wartość to prawie 900 milionów dolarów.

Rosja blokuje popularny komunikator

W Rosji rozpoczął się proces blokowania dostępu na terytorium tego kraju do komunikatora Telegram. Państwowy regulator Roskomnadzor zwrócił się w tej sprawie do dostawców usług internetowych - poinformowały w poniedziałek służby prasowe tego urzędu.

Miliarder zaginął w górach. Rodzina traci nadzieję

Rodzina niemieckiego miliardera Karla-Erivana Hauba, który zaginął podczas wyprawy narciarskiej na Matterhorn, nie ma już nadziei na odnalezienie go żywego. Poszukiwania szefa koncernu Tengelmann trwają od soboty. Mają być dalej kontynuowane.

Pierwsza taka misja w historii. Sonda wleci w atmosferę Słońca

Sonda Parker Solar Probe zostanie wystrzelona latem tego roku i docelowo ma przelecieć tak blisko Słońca jak nigdy dotąd. Urządzenie o rozmiarach małego samochodu ma sprawdzić w jaki sposób energia i ciepło przemieszczają się w tak zwanej koronie słonecznej. Chodzi o lepsze zrozumienie tego, co przyspiesza wiatr słoneczny, który po dotarciu na Ziemię może spowodować spore zaburzenia na przykład w systemach elektrycznych. Naukowcy wiążą z misją olbrzymie nadzieje, że zrewolucjonizuje ona rozumienie Słońca i Ziemi. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Łukasz Kijek.

Najnowocześniejszy system rakietowy. Tym mogą odpowiedzieć Rosjanie w Syrii

System rakietowy S-400 Triumf - tak w praktyce może wyglądać odpowiedź na ewentualne amerykańskie uderzenie w Syrii. Jak wskazywał w TVN24 BiS Łukasz Kijek, S-400 to najnowocześniejszy rosyjski system przeciwlotniczy średniego i dalekiego zasięgu. Według rosyjskich źródeł może jednocześnie namierzać i naprowadzać rakiety na wiele celów znajdujących się w odległości nawet do 400 kilometrów.

Amerykański niszczyciel płynie w stronę Syrii. Co wiemy o USS Donald Cook?

Ma 154 metry długości, ponad 20 metrów szerokości, a na jego pokładzie służy ponad 300 oficerów i marynarzy. Jednostka wyposażona jest w system nowoczesnych i zaawansowanych technologii, dzięki którym można skutecznie namierzać zagrożenia i z chirurgiczną precyzją atakować cele oddalone o setki kilometrów. Pentagon poinformował, że amerykański niszczyciel USS Donald Cook, uzbrojony w rakiety Tomahawk, opuścił cypryjski port w Larnace. Według CNN okręt płynie ku wodom terytorialnym Syrii. Wcześniej rosyjskie media podawały, że Donald Cook znajduje się w okolicy morskiej bazy Rosji w syryjskim porcie Tartus.

Finlandia wydała zezwolenie na budowę Nord Stream 2. To już drugi kraj

Fińska regionalna agencja państwowa wydała zezwolenie na ułożenie gazociągu Nord Stream 2 w wyłącznej strefie ekonomicznej Finlandii na Morzu Bałtyckim. Jest to drugie i ostatnie z niezbędnych zezwoleń dla projektu w Finlandii - podała w czwartek agencja TASS. W sprawie projektu muszą się jeszcze wypowiedzieć właściwe instytucje w Szwecji, Danii i Rosji.

Bruksela "wstawia zęby" konsumentom. Komisja przedstawiła propozycje nowych przepisów

Komisja Europejska zaproponowała nowe przepisy, których celem jest wzmocnienie praw konsumentów wobec firm. Bruksela chce między innymi umożliwiać konsumentom dochodzenie rekompensat zbiorowych od przedsiębiorstw. Zmienić ma się też dyrektywa dotycząca nieuczciwych praktyk handlowych, żeby walczyć z "podwójnymi standardami" towarów sprzedawanych pod tą samą marką w różnych krajach Unii. Zmiany podobają się organizacjom reprezentującym interesy konsumentów.

Sprzeciw Polski i Węgier nie pomógł. Dyrektywa o pracownikach delegowanych przyjęta

Ambasadorowie państw członkowskich przy Unii Europejskiej przyjęli w środę ostateczny tekst dyrektywy o pracownikach delegowanych. Wynegocjowany tekst nie podoba się Polsce i Węgrom, które głosowały przeciw jego przyjęciu. Kilka innych krajów wstrzymało się od głosu. Jeśli nowe przepisy wejdą w życie, mogą być niekorzystne między innymi dla polskich firm transportowych.

Media o słowach Merkel w sprawie Nord Stream 2. "Niezwykle ostry ton"

Ostrzejsze w tonie wypowiedzi kanclerz Angeli Merkel o rosyjskim gazociągu Nord Stream 2 sugerują, że Niemcy zajmą odtąd twardsze stanowisko w tej sprawie i będą bardziej skłonne bronić interesów krajów Europy Wschodniej - pisze "Financial Times". "Tagesspiegel" donosi, że Merkel po raz pierwszy uznała Nord Stream 2 za projekt nie tylko gospodarczy, ale i polityczny, ale jej postulat zachowania przez Ukrainę roli państwa tranzytowego nie jest nowy i Rosja może z łatwością się z niego wywiązać.

Rubel gwałtownie traci na wartości po decyzji USA

Wysokie ceny ropy naftowej na światowych rynkach obronią rosyjską walutę przed silnymi wahaniami kursu, raptowny spadek wartości rubla po ogłoszeniu przez USA sankcji wobec rosyjskiego biznesu nie wpłynie w dużym stopniu na gospodarkę - ocenił we wtorek były minister finansów Aleksiej Kudrin.