Minęło już 90 lat od krachu na Wall Street, który zapoczątkował jedną z największych katastrof gospodarczych nowożytnego świata. Tylko w ciągu dwóch miesięcy kryzysu akcjonariusze stracili ponad 40 miliardów dolarów.
Na oksymoronie "bezmięsne mięso" swój biznes oparła firma Impossible Foods. W Stanach Zjednoczonych jej produkty na bazie roślin cieszą się sporą popularnością. Teraz zamierza wejść na rynek Unii Europejskiej - podał Bloomberg.
Agencja Bloomberg co roku publikuje zestawienie 50 spółek, które szczególnie warto obserwować w nadchodzącym roku. W najnowszej odsłonie na 2020 rok wśród gigantów takich jak Facebook, Google, Volkswagen czy Bayer znalazł się polski CD Projekt.
Najdroższe na świecie czekoladki można zamówić w Bombaju. Za kilogram słodyczy trzeba zapłacić ponad sześć tysięcy dolarów, czyli ponad 20 tysięcy złotych.
Chorwacja spełniła kryteria, by przystąpić do strefy Schengen - oceniła we wtorek Komisja Europejska. Ostateczna decyzja zależy jednak od państw członkowskich Unii Europejskiej. Muszą być one w tej sprawie jednomyślne.
W Polsce obecnie jest 116 tysięcy osób z majątkiem przekraczającym milion dolarów. W 2024 roku liczba ta podskoczy o 74 procent i będzie to jeden z największych wzrostów na świecie - wynika z raportu "Global wealth report 2019".
Około 100 lotów odwołano w niedzielę z powodu strajku ostrzegawczego, ogłoszonego przez personel kabinowy spółek zależnych Lufthansy - Eurowings, Germanwings, Lufthansa CityLine i SunExpress. Z powodu zaostrzenia sporu strajk przedłużono do północy.
Firma Johnson & Johnson wycofała z obrotu partię pudru dla dzieci po tym, jak amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) wykryła w jednej z próbek ślady rakotwórczego azbestu. Akcje firmy potaniały na zamknięciu notowań na nowojorskiej giełdzie o ponad 6 procent. To kolejne złe wieści dla farmaceutycznego giganta.
Samolot australijskich linii lotniczych Qantas Airways wystartował w piątek wieczorem z Nowego Jorku w najdłuższy lot świata. Maszyna wyląduje w niedzielę w Sydney, po blisko 20 godzinach w powietrzu.
- Negocjacje na pewno będą bardzo trudne, ale zakończą się dla Polski dobrze albo bardzo dobrze - mówił w piątek w Brukseli premier Mateusz Morawiecki po rozmowach szefów państw i rządów na temat przyszłego budżetu Unii Europejskiej. Z kolei przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk przyznał, że nie widzi wystarczających wysiłków polskiej dyplomacji.
Christine Lagarde będzie nową szefową Europejskiego Banku Centralnego. W piątek przywódcy państw i rządów UE mianowali Francuzkę na to stanowisko. Jej kadencja potrwa do 2027 roku.
7,5 miliarda dolarów - tyle wynosi wartość towarów objętych karnymi cłami, które nałożyły w piątek Stany Zjednoczone na produkty z krajów Unii Europejskiej. Państwa unijne zapowiadały wcześniej, że są gotowe wykonać ten sam krok i wprowadzić cła odwetowe.
Produkt Krajowy Brutto Chin wzrósł w trzecim kwartale o 6 procent, licząc rok do roku. To kontynuacja spadku tempa wzrostu gospodarczego tego kraju. W poprzednim kwartale wyniósł on 6,2 procent.
Nie akceptujemy aktualnej propozycji prezydencji fińskiej w sprawie budżetu Unii Europejskiej, nie ma pola do kompromisu - powiedział w czwartek w Brukseli premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił też, że polityki rolna i spójności muszą być zabezpieczone.
Jedna z Wysp Salomona zostanie wydzierżawiona przez chińską firmę - podała w czwartek agencja AFP. Podpisanie umowy miało nastąpić tuż po nawiązaniu formalnych stosunków dyplomatycznych przez oba państwa.
Zanieczyszczone powietrze przyczyniło się do prawie 400 tysięcy przedwczesnych zgonów w Unii Europejskiej w 2016 roku - wynika z analizy Europejskiej Agencji Środowiska. W Polsce ta liczba wyniosła 40 tysięcy. Więcej osób zmarło z tego powodu tylko w Niemczech (59,6 tysięcy osób) i we Włoszech (58,6 tysięcy osób). Eksperci zwracają uwagę, że mimo iż jakość powietrza w Europie zaczyna się poprawiać, to zanieczyszczenie w miastach wciąż szkodzi zdrowiu ich mieszkańców.
Rzym czeka motoryzacyjna rewolucja. Wraz z początkiem listopada w życie wchodzą przepisy, które zabraniają wjazdu do dużej części miasta samochodom z silnikiem diesla o normie emisji spalin Euro 3. Mieszkańcy Wiecznego Miasta mają prawie 230 tysięcy takich aut.
W 2020 roku Niemcy będą musieli zapłacić więcej za prąd. Ceny wzrosną od około 20 euro do ponad 50 euro w skali roku. Obecnie niemieccy klienci indywidualni i tak płacą jedne z najwyższych rachunków w Unii Europejskiej.
Były prezes biura podróży Thomas Cook oświadczył we wtorek, zeznając przed komisją brytyjskiego parlamentu, że rozumie złość ludzi z powodu jego zarobków, przekonywał jednak, że pracował niestrudzenie, by uratować firmę przed upadkiem.
W najbliższy weekend odbędzie się pierwszy blisko 20-godzinny lot australijskich linii lotniczych Qantas Airways - podała we wtorek agencja Bloomberga. W trakcie podróży naukowcy i lekarze będą sprawdzać wytrzymałość fizyczną i psychiczną pasażerów i załogi samolotu.
Żywność o wartości 400 miliardów dolarów jest marnowana jeszcze zanim trafi do sklepu - wynika z najnowszych danych udostępnionych przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO).
Dziesięć kilogramów piasku i muszelek - taką pamiątkę z wakacji po 40 latach postanowiła oddać mieszkanka Lombardii. Prowadzona na Sardynii latem kampania przeciwko masowemu zjawisku wywożenia piasku, muszelek i kamieni z plaż przynosi rezultaty.
Abhijit Banerjee, Esther Duflo i Michael Kremer zostali laureatami Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii. Zespół naukowców otrzymał to wyróżnienie za badania nad praktycznymi sposobami łagodzenia skutków ubóstwa.
Pierwszy na świecie katamaran napędzanym paliwem wodorowym zacumował kilka dni temu w Londynie. To tylko przystanek w mającej trwać sześć lat wyprawie dookoła świata. Jacht jest całkowicie zeroemisyjny, a podróż ma udowodnić, że ekologiczne rozwiązania mogą sprawdzić się w każdych warunkach.
Mieszkańcy Rzymu oddali w ciągu trzech miesięcy 750 tysięcy plastikowych butelek do recyklomatów ustawionych na stacjach metra. Za każde wrzucone opakowanie można otrzymać specjalny bon, a gdy zgromadzi się ich odpowiednią liczbę - bilet komunikacji miejskiej. Akcję podsumowały właśnie władze miasta.
Najlepsze konie wyścigowe nie są tanie, ale nawet najwięksi eksperci są zaskoczeni tym, że emir Dubaju szejk Muhammad ibn Raszid Al Maktum wydał aż 4,3 miliona dolarów na rocznego ogiera - podaje CNN.
Jeśli zgodziliśmy się, że wielkie imprezy są kupowane przez biznesmenów i oligarchów, to zaakceptujmy to, że ktoś tym sportem rządzi, a tak naprawdę rządzą pieniądze - powiedział na antenie TVN24 BiS dziennikarz Sportowy Wojciech Michałowicz. W ten sposób skomentował ostatnie spięcie na linii NBA-Chiny.
Pierwszy etap porozumienia handlowego został osiągnięty - poinformował dziennikarzy prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. Ma ono dotyczyć własności intelektualnej, usług finansowych i eksportu produktów rolnych. Spisanie umów dotyczących tych ustaleń zajmie do pięciu tygodni - dodał Trump.