Niemiecki rząd jest bliski zawarcia porozumienia z Lufthansą w sprawie pakietu ratunkowego dla linii lotniczych - powiedziała w środę kanclerz Angela Merkel. Pomoc ma wynieść 9 miliardów euro.
W kwietniu ceny konsumpcyjne podskoczyły w strefie euro o 0,3 procent, w całej Unii Europejskiej o 0,7 procent rok do roku - podało w komunikacie biuro statystyczne Eurostat. Polska miała drugą najwyższą inflację we Wspólnocie.
Sąd Unii Europejskiej w Luksemburgu odrzucił w środę skargi spółek Nord Stream na nowelizację dyrektywy gazowej. Zgodnie z nią podmorskie części gazociągów na unijnym terytorium będą podlegały przepisom trzeciego pakietu energetycznego.
Hakerzy wykradli informacje na temat adresów e-mail i szczegółów podróży około 9 milionów pasażerów oraz kart kredytowych 2,2 tysiąca osób - poinformowała we wtorek brytyjska niskobudżetowa linia lotnicza easyJet.
Aplikacje z cyfrowym profilem medycznym, korytarz turystyczny z krajami najmniej dotkniętymi pandemią czy certyfikowanie obiektów turystycznych. To tylko niektóre pomysły europejskich krajów, które przygotowują się na przywrócenie działalności turystycznej.
Blisko trzy miliony osób w ubiegłym tygodniu po raz pierwszy ubiegało się o zasiłek dla bezrobotnych w USA. Od połowy marca złożono ponad 36 milionów takich wniosków.
Gospodarki Europy Środkowo-Wschodniej lepiej poradzą sobie z gospodarczymi skutkami koronawirusa niż kraje z południa Starego Kontynentu. Nowe prognozy Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.
Aplikacja mobilna, portal informacyjny czy inteligentne systemy rezerwacji - takie narzędzia technologiczne mają być przydatne w podróżowaniu po krajach Unii Europejskiej.
Komisja Europejska wyśle listy do unijnych krajów z przypomnieniem o tym, że należy przestrzegać unijnych przepisów dotyczących praw pasażerów. Zdaniem Brukseli, wszyscy klienci mają prawo do zwrotu pieniędzy za anulowane bilety na loty i podróże z powodu pandemii COVID-19.
Elon Musk wbrew zakazom władz Kalifornii zapowiedział uruchomienie swojej fabryki samochodów elektrycznych Tesla w tym stanie. Decyzję miliardera poparł we wtorkowym w tweecie prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.
Dane ekonomiczne na temat gospodarek wielu krajów dotkniętych przez pandemię są gorsze niż pesymistyczne prognozy MFW - ocenia szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristalina Georgiewa.
Avianca, narodowy przewoźnik Kolumbii i jedna z najstarszych linii lotniczych świata, złożyła w nowojorskim sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości. - Borykamy się z największym kryzysem w swojej stuletniej historii - powiedział prezes firmy Anko van der Werff.
Tesla wniosła pozew przeciwko kalifornijskiemu hrabstwu Alameda, po tym gdy lokalne władze nie zgodziły się na ponowne otwarcie jej fabryki samochodów - poinformował Elon Musk na Twitterze. Miliarder zagroził też, że Tesla przeniesie swoją główną siedzibę do innego stanu.
Przez pandemię COVID-19 liczba podróży turystycznych w tym roku może zmniejszyć się o około 60-80 procent - szacuje powiązana z Organizacją Narodów Zjednoczonych, Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) z siedzibą w Madrycie.
Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych spadła w kwietniu o 20,5 miliona - podał amerykański Departament Pracy. Stopa bezrobocia w USA wyniosła 14,7 procent. Od początku epidemii po zasiłek dla bezrobotnych zgłosiło się już 33 miliony Amerykanów.
Kombinezony medyczne sprowadzone z Turcji do Wielkiej Brytanii trafiły do magazynu w pobliżu lotniska Heathrow po tym, gdy eksperci stwierdzili, że nie spełniają brytyjskich standardów.
Francusko-holenderski holding lotniczy Air France KLM poinformował w czwartek w komunikacie o stracie w wysokości 1,8 mld euro w pierwszym kwartale bieżącego roku. Z powodu epidemii linie w marcu musiały wstrzymać większość lotów.