Z kraju

Z kraju

Auto uszkodzone w karambolu. Kto wypłaci odszkodowanie?

W przypadku karambolu w najlepszej sytuacji są kierowcy, którzy mają autocasco. Mogą oni szybko naprawić zniszczone albo uszkodzone auto z własnej polisy. Gorzej mają ci, którzy nie posiadają ubezpieczenia dobrowolnego. Muszą bowiem czekać na ustalenie tego, jak przebiegał wypadek oraz wskazanie, kto jest sprawcą, a kto poszkodowanym. A tutaj zaczynają się schody.

Kalisz: w Polsce nie czuję się bezpiecznie

W Polsce nie czuję się bezpiecznie. Z wielu powodów. Po pierwsze nie mamy polityki zagranicznej, a na świecie zwyciężają populiści, tak jak Donald Trump w Stanach Zjednoczonych. Nie wiemy jeszcze do końca, jakie będą relacje z Putinem - mówił w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS Ryszard Kalisz.

Warsy wrócą do pociągów. Na wiosnę

Wagony gastronomiczne, których modernizacja przez bydgoską firmę Pesa miała zakończyć się w grudniu ubiegłego roku, wrócą do użytku w PKP Intercity w marcu - poinformował w czwartek minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Konfiskatą w przestępców. Coraz bliżej zmian w prawie

Sejmowa komisja sprawiedliwości zajmie się projektem nowelizacji Kodeksu karnego, którzy przewiduje pozbawianie przestępców owoców ich działalności i tzw. konfiskatę rozszerzoną. W czwartek większość posłów była przeciw odrzuceniu przedłożenia w pierwszym czytaniu.

Premier zadowolona z tempa inwestycji na kolei. Priorytetem "Mieszkanie Plus"

Priorytetem dla ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka jest sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości - Mieszkanie plus - powiedziała w czwartek premier Beata Szydło. Dodała, że minister Adamczyk ma także skutecznie wydać pieniądze unijne. Jestem usatysfakcjonowana wielkością kontraktacji projektów kolejowych - powiedziała premier.

Nagroda PRB im. Jana Wejcherta. Jaki jest idealny kandydat?

Kandydat do nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta powinien oferować coś nowoczesnego, coś co nie było dotychczas obecnie w życiu. Szukamy pewnych innowacji, ale też szukamy skali, aby wielkość przedsięwzięcia była odpowiednio duża - mówił w programie "Bilans" Paweł Buszman, zdobywca "Biznesowego Oscara" w 2013 roku w kategorii "Sukces". Zwycięzców 6. edycji Nagrody PRB poznamy 22 maja tego roku.

Wysoka kara za kredyty frankowe. "Bank będzie się od niej odwoływał"

Raiffeisen Bank Polska naruszył zbiorowe interesy konsumentów - uznał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) i nałożył na bank ponad 3,5 mln zł kary. Decyzja nie jest prawomocna. Bank będzie się od niej odwoływał - zapowiedział w korespondencji z tvn24bis.pl Sławomir Czajkowski z biura prasowego Raiffeisen Polbank.

Spór o wycinkę drzew. "Jesteśmy narażeni na kolejny konflikt z Brukselą"

- To nie są dobre zmiany. Mamy sygnały ze strony samorządów, że przepisy są niejasne. Zwracają się do nas wójtowie, burmistrzowie z prośbą o pomoc w ochronie przyrody - mówi Katarzyna Jagiełło z Greenpeace Polska. Przypomina, że projekt poselski nie był konsultowany. Jej zdaniem, Polska jest narażona na "kolejny konflikt z Komisją Europejską". Nie zgadza się z tym Anna Malinowska, rzecznik Lasów Państwowych. - Przepisy jakie wprowadzono teraz w ustawie o lasach obowiązywały 10-12 lat. To jest powrót i wcześniej nic tym lasom nie stało. Chcemy je chronić - zapewnia.

Smog nad Polską. Minister Środowiska mówi o przekroczonych normach

W 2015 r. na dużym obszarze Polski występowały przekroczenia norm stężeń dla pyłów zawieszonych i rakotwórczego benzo(a)pirenu - wynika z informacji przedstawionej przez szefa resortu środowiska Jana Szyszko. Minister przypomniał, że rząd pracuje nad normami dla paliw oraz dla kotłów.

Firmy spodziewają się najgorszego. Prognoza

Przedsiębiorstwa zgłaszają gorsze oczekiwania dotyczące prognoz własnej sytuacji ekonomicznej zarówno w I kwartale 2017 r., jak i w całym roku - wynika z badania koniunktury NBP.

"Woda powinna być za darmo". Ceny na lotniskach oburzają

Nawet sześć razy więcej niż w zwykłym sklepie trzeba zapłacić na polskich lotniskach za 0,5 l butelkę wody. Pasażerowie nie kryją oburzenia. - Woda powinna być za darmo dla wszystkich albo bardzo tania - zwraca uwagę jeden z pasażerów. Sprawie przyjrzy się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

Nowe zasady segregacji śmieci. Zobacz, co się zmieni

Szkło do zielonego pojemnika, papier do niebieskiego, metale i plastik do żółtego, a resztki kuchenne do brązowego - tak od 1 lipca będą wyglądać minimalne standardy segregacji odpadów w gminach. MŚ argumentuje, że zmiany spowodowane są niskim poziomem recyklingu śmieci w Polsce.

Przegląd prasy. Stoczniowa repolonizacja

Rządowe instytucje liczą na odkupienie aktywów Stoczni Gdańskiej od ukraińskich inwestorów. Powstanie grupa budująca statki i urządzenia dla morskiej energetyki - pisze "Puls Biznesu".

Brexit i co dalej? Debata Młodych w TVN24 BiS

Polska chce przyciągać firmy, które po Brexicie część swojej aktywności chcą lokować w innych krajach. Jak wskazał wicepremier Mateusz Morawiecki, do końca roku nad Wisłą pojawi się ok. 30 tys. miejsc pracy nie tylko z Wysp Brytyjskich. Co nastąpi po Brexicie? Czy emigranci z Wysp wrócą do Polski? To pytania, na które odpowiedzi szukali uczestnicy "Debaty Młodych" w TVN24 BiS: Błażej Makarewicz z Federacji Młodych Socjaldemokratów, Christian Młynarek z Forum Młodych PiS oraz Bartosz Kijek z Nowoczesnej.

Projekt "apteki dla aptekarza" trafi do kosza. Komisja za

Komisja nadzwyczajna do spraw deregulacji opowiedziała się w środę za odrzuceniem w całości projektu nowelizacji Prawa farmaceutycznego, który przyznawał prawo prowadzenia aptek wyłącznie farmaceutom. Wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda podkreślał, że projekt wpisuje się w zmiany w prawie farmaceutycznym, które przygotowuje Ministerstwo Zdrowia.

Pokazano im ubój reniferów. Debata kobiet o przedszkolnej wycieczce

Wycieczka pięciolatków z przedszkola w norweskiej miejscowości Henning na pobliską farmę reniferów, gdzie pokazywano im, jak wygląda proces uboju tych zwierząt - to temat, który zdominował "Debatę kobiet" w TVN24 BiS. Jakie to jest przeżycie dla dzieci? Skąd takie postępowanie Norwegów? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi szukały: dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy, UW, Alicja Pawelec z Instytutu Zoologii UW, Diana Piotrowska, rzecznik Polskiego Związku Łowieckiego oraz Agata Babarowska, Polska mieszkająca w Norwegii.

Gdy jedziesz do wód, nie wiesz, czym będziesz oddychał. Jest źle

Najwyższa Izba Kontroli przebadała 11 z 45 polskich uzdrowisk. Wnioski dają do myślenia, bo przykładowo dopuszczalne w wielu z nich normy hałasu i jakości powietrza są przekroczone. A do tego - jak zauważa NIK w raporcie, do którego dotarł portal tvn24.pl - nie istnieje wiarygodny system kontroli właściwości leczniczych uzdrowisk.

Rekordowy rynek pracy dla Ukraińców. Oświadczenie inspekcji pracy

Pracodawcy nie wolno pobierać od cudzoziemców żadnych opłat za wystąpienie o zezwolenie na pracę bądź wystawienie oświadczenia - przypomina PIP i podkreśla, że cudzoziemcy zatrudnieni w Polsce mają identyczne prawa i obowiązki pracownicze jak polscy pracownicy i nie mogą być gorzej traktowani.