Tech
Partner serwisu

Mniejszy i tańszy. Tak wygląda nowy iPhone

Apple na konferencji w Cupertino zaprezentował swój nowy produkt: Phone SE. Dostępny będzie on już od 399 dol. (około 1,7 tys zł) w wersji z pamięcią 16 GB. Tańsza wersja ma pomóc gigantowi w dotarciu do nowych rynków. Oprócz niego zaprezentowano nowego iPada Pro oraz przekazano informacje na temat nowego systemu iOS 9.3.

Hakerzy polują na Polskę. Ale nikt nie chce chronić nas za 6 tys. zł

- Polska nie jest w ogóle przygotowana na cyberataki - ostrzega rzecznik Ministerstwa Cyfryzacji Karol Manys. Od trzech miesięcy trwają poszukiwania wiceministra cyfryzacji odpowiedzialnego za cyberbezpieczeństwo. To kluczowe dla naszego bezpieczeństwa stanowisko nadal pozostaje nieobsadzone, głównie przez niskie wynagrodzenie oferowane przez resort. Materiał programu "Czarno na Białym" w TVN24.

Uber zamówił sto tysięcy limuzyn

Uber, firma oferująca aplikacje pozwalające na rezerwację przejazdów samochodowych za pomocą telefonu komórkowego, zamówiła u Daimlera 100 tys. mercedesów klasy S - poinformował w piątek niemiecki "Manager Magazin".

Masz smartfona i taki samochód? FBI ostrzega

FBI i amerykański nadzór bezpieczeństwa transportu (NHTSA) apelują do kierowców o uświadomienie sobie "zagrożeń dotyczących cyberbezpieczeństwa" podłączonych do internetu samochodów. Służby proszą także o zgłaszanie przypadków włamań hakerskich do pojazdów.

"Domy z paczki". Zobacz niezwykły projekt polskiego architekta

Zaprojektowany przez polskiego architekta "Dom z paczki" ma dokładnie 25 m kw., a jego złożenie wymaga zaledwie doby. To rozwiązanie dla młodych osób, których nie stać na nowe mieszkanie. - Dostajemy paczkę, składamy dom i funkcjonujemy - mówi autor projektu Aleksander Kawiński.

Uber zostaje w Moskwie. Ale musi się podporządkować

Amerykański Uber podpisał umowę z władzami rosyjskiej stolicy i zobowiązał się do zatrudniania wyłącznie licencjonowanych taksówkarzy, a także udostępniania im danych o trasach pokonywanych przez pasażerów - informuje The Moscow Times".

Pierwsze w historii zdjęcia 3D z Marsa. W projekcie uczestniczą polscy naukowcy

Rozpoczęła się już przygotowywana przez lata misja ExoMars. Sonda z lądownikiem, która wystartowała z kosmodromu Bajkonur na Marsa dotrze dopiero w październiku. Celem jest odnalezienie śladów życia na Czerwonej Planecie. W budowę marsjańskich narzędzi badawczych zaangażowani byli także polscy naukowcy. - Sonda kosmiczna składa się z szeregu instrumentów - tłumaczył Grzegorz Brona, prezes CreoTech Instruments. - Jednym z nich jest CaSSiS - specjalna kamera, która docelowo ma robić zdjęcia Marsa w perspektywie 3D. - tłumaczył naukowiec. Polski zespół tworzył układ zasilania tego narzędzia. Zdjęcia Marsa w trójwymiarze będą zrobione po raz pierwszy. Materiał "Świata Technologii".

Korzystasz z bankowości mobilnej? Rób to bezpiecznie

W smartfonach przechowujemy wiele istotnych danych - także tych, które pomagają w zarządzaniu naszymi pieniędzmi. Telefon - skarbnica wielu informacji może jednak zostać przechwycony, trafiając w niepowołane ręce. Skutki wówczas mogą być dramatyczne. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, aby korzystanie z bankowości mobilnej było bezpieczne.

Były pracownik oskarża: Volkswagen niszczył dokumenty

Volkswagen niszczył dokumenty i utrudniał działanie wymiaru sprawiedliwości po ujawnieniu przez władze USA, że fałszował pomiary toksyczności spalin w swych autach - informuje były pracownik firmy, na którego powołuje się we wtorek agencja Associated Press.

Żądają od Volkswagena ponad 3 mld euro. "To dopiero początek"

278 instytucjonalnych inwestorów żąda od koncernu Volkswagen odszkodowań w łącznej kwocie 3,255 mld euro za spadek cen jego akcji po ujawnieniu, że fałszował on pomiary toksyczności spalin w swych samochodach - poinformowała w poniedziałek niemiecka agencja dpa.

"Co dziesiąty Black Hawk to polska maszyna"

W zakładach PZL Mielec w Mielcu (Podkarpackie) wyprodukowano już 300 kabin śmigłowca Black Hawk. - Oznacza to, że co dziesiąty śmigłowiec na świecie jest w pewnym stopniu polski - powiedział w poniedziałek prezes firmy Janusz Zakręcki.

Facebook zmaga się z mową nienawiści. Ponad milion zgłoszeń dziennie

Facebook każdego dnia otrzymuje ponad milion zgłoszeń o treściach naruszających dobra osobiste - zdradza Monika Bickert odpowiedzialna na politykę zarządzania w amerykańskim gigancie. Firma z mozołem stara się wypracować właściwą politykę w tym zakresie. Czy przyjmie "europejskie podejście" dotyczące wolności słowa?