Tech
Partner serwisu

Obama: nie możemy fetyszyzować naszych telefonów

Spór Apple'a z FBI nabiera nowego znaczenia. Barack Obama jako pierwszy prezydent w historii wziął udział w konferencji South by Southwest (SXSW). I choć powiedział, że nie może wypowiedzieć się bezpośrednio na temat tej sprawy, to rzucił pewne światło, które może wskazywać, co myśli o całej sytuacji.

Fundusz Funduszy powstaje w Polsce

Powołanie największego w Europie Środkowo-Wschodniej Funduszu Funduszy wspierającego start-upy i innowacyjność zapowiedziano w piątek na spotkaniu w resorcie nauki. Początkowy budżet to ok. 500 mln zł, które wyłoży Grupa PZU oraz inni prywatni inwestorzy. Z Funduszem Funduszy współpracować będzie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).

Ta aplikacja wgryzła się w polski rynek. Na świecie budzi liczne kontrowersje

Polska stała się trzecim największym rynkiem Ubera w Unii Europejskiej. - Mieliśmy szybsze tempo wzrostu niż Londyn, Paryż, Amsterdam czy Sztokholm w swoim pierwszym roku działalności - podkreślił dyrektor Ubera w Polsce Kacper Winiarczyk. Aplikacja jest dostępna w siedmiu polskich miastach. Na świecie i w Europie działalność tej amerykańskiej firmy budzi wiele kontrowersji, bo osłabia rynek licencjonowanych taksówkarzy.

Volkswagen planuje kadrowe cięcia. Trzy tysiące osób na bruk

Volkswagen planuje do końca 2017 r. zredukować o ok. 3 tys. liczbę biurowych miejsc pracy w Niemczech - podała w czwartek agencja Reutera, powołując się na źródła wewnątrz firmy. Koncern jest oskarżany o manipulowanie pomiarami toksyczności spalin w autach.

Chowana kierownica, wyświetlacz na całą szybę. Tak ma wyglądać samochód przyszłości

Jak będą wyglądać samochody przyszłości? Swój pomysł na to, z okazji obchodów 100-lecia firmy, pokazało BMW. Konceptualny model Vision Next 100 wyposażono w funkcję jazdy autonomicznej, a także w przezierny wyświetlacz HUD (Head-Up Display), który zajmuje całą przednią szybę i pokazuje cyfrowy obraz otoczenia auta. Z kolei swój pomysł na opony przyszłości zaprezentował Goodyear.

Ciężarówki bez kierowców wyjadą na ulice Wielkiej Brytanii

Pod koniec bieżącego roku w Kumbrii, w północno-zachodniej Anglii mają rozpocząć się drogowe testy autonomicznych ciężarówek. George Osborne, brytyjski Kanclerz Skarbu, zatwierdził już dofinansowanie tego projektu. Ciężarówki będą poruszać się w odległości kilku metrów od siebie, w konwojach złożonych z maksymalnie 10 pojazdów. Tylko w pierwszym z nich będzie siedzieć kierowca.

"Twierdza na kołach". Bestia, która strzeże prezydenta USA

- Jest zbudowane jako twierdza na kołach, po to żeby przetrwać każdą operację - mówi o samochodzie prezydenta USA Baracka Obamy, Roman Dębecki z magazynu "Auto Świat". Cadillac One pod spodem kryje napęd na cztery koła i elementy konstrukcyjne wykorzystywane do budowy Chevroleta Kodiak. Jego przydomek brzmi zaś "Bestia".

Szukasz szybkiego internetu? Sprawdzisz to na mapie UKE

Sprawdzenie, czy w miejscu naszego zamieszkania lub innej dowolnej są dostępne usługi szerokopasmowe umożliwia nowa wyszukiwarka uruchomiona w poniedziałek przez UKE. Na stronie można też zgłosić, jakie usługi telekomunikacyjne nie są pod danym adresem dostępne.

Ile wytrzymasz w powietrzu? Sprawdź, która linia oferuje najdłuższy lot

Dotychczas najdłuższym lotem był rejs realizowany przez linie Qantas na trasie Dallas- Sydney, który trwał 15 godzin 30 minut. Firma Emirates Airlines wprowadziła jednak na początku tego miesiąca jeszcze dłuższy lot o długości 17 godzin i 15 minut (na trasie z Dubaju do Auckland). Te same linie lotnicze w marcu pobiją swój własny rekord, oferując lot o 20 minut dłuższy. Lot z Panama City (USA) do Dubaju (ZEA) zajmie bowiem aż 17 godzin i 35 minut.

Masz telefon z tym systemem? Uważaj, nowy wirus czyha

Ponad pół miliarda smartfonów z Androidem może paść ofiarą nowego wirusa o nazwie „accessibility clickjacking”. Ukrywa się on pod postacią gry i daje hakerom nieograniczony dostęp do urządzenia. Wszystko bez zgody, a nawet wiedzy użytkownika.

Polski patent na nowe technologie. "Co roku zgłaszamy sto wynalazków"

- Droga do uzyskaniu patentu jest długa. Cały proces trwa 3-4 lata. Jednak własność intelektualna jest chroniona z dniem złożenia wniosku patentowego - Ewa Dudzic, współzałożycielka firmy Phenicoptere. - Co roku do urzędu patentowego zgłaszamy około 100 wynalazków. Część projektów trzeba eliminować, bo należy zwracać uwagę na walory ekonomiczne - mówił dr inż. Dominik Kowal z Centrum Transferu Technologii AGH.

Supersamolot wyląduje wszędzie. Na niebie pojawi się za kilka lat

750 km/h - do takiej prędkości ma rozpędzać się nowy bezzałogowy samolot, którego projekt zaprezentowała właśnie Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności (DARPA). Jedną z głównych zalet maszyny ma być funkcje pionowego startowania i lądowania.

Azjatyckie koncerny samochodowe stawiają na wodór

Azjatyckie koncerny motoryzacyjne od lat inwestują w technologię ogniw paliwowych, która ma w przyszłości stanowić alternatywę dla napędów spalinowych. Przekonują, że mimo obaw części konsumentów samochody wodorowe są bezpieczne, o czym świadczyć mają testy.