Tech
Partner serwisu

Chcesz być bohaterem "Psychozy" Hitchcocka? VR ci to umożliwi

- Możemy stworzyć wrażenie wirtualnej rzeczywistości i przenieść się do realiów z filmu, np. "Psychozy" Alfreda Hitchcocka. To przełomowy moment - opowiadał w rozmowie z reporterem TVN24 BiS Łukaszem Kijkiem Patryk Kadlec z firmy G2A. Firma jest jednym z wystawców, która próbuje swoich sił w branży VR (Virtual Reality).

Zamiast myszki banan. Zaskakujące pomysły twórców gier

Podczas Digital Dragons w Krakowie młodzi twórcy gier komputerowych dzielą się pomysłami, jak przyciągnąć graczy i inwestorów. Sposobem na wyróżnienie się na rynku mogą być banany. - Dzięki nim możemy sterować postacią w grze. Banany są świetnym kontrolerem i budzą duże zainteresowanie - mówi Michał, jeden z pomysłodawców innowacyjnego rozwiązania. Dodał, że testowane były również mandarynki, ale te nie sprawdziły się.

PESA powołuje nową spółkę. Będzie wynajmować lokomotywy

PESA Bydgoszcz S.A. i Polski Fundusz Rozwoju S.A. podpisały umowę o wspólnej inwestycji 200 mln zł w spółkę wynajmującą lokomotywy produkowane przez bydgoską firmę. Do 2020 r. spółka ma dysponować kilkunastoma lokomotywami serii Gama.

VW w opałach. Globalny inwestor pozwie koncern

Państwowy fundusz majątkowy Norwegii (NBIM) planuje pozew przeciwko Volkswagenowi w związku z fałszowaniem przez ten niemiecki koncern motoryzacyjny wyników testów emisyjnych - pisze BBC w poniedziałek. Norweski fundusz jest jednym z największych inwestorów VW.

Facebook cenzuruje konserwatywne treści? Zuckerberg zaprasza na spotkanie

Założyciel i szef Facebooka Mark Zuckerberg spotka się w tym tygodniu z prominentnymi przedstawicielami konserwatywnych mediów - poinformował w niedzielę rzecznik firmy. Rozmowa ma dotyczyć zarzutów o polityczną stronniczość, jakie w ostatnim czasie zostały wysunięte pod adresem giganta z Menlo Park. Sprawą zajął się nawet amerykański Senat.

Oto smartfon olbrzym. Jego ekran ma 6,44 cala

W Pekinie zaprezentowano smartfon o imponujących rozmiarach ekranu. MiMax firmy Xiaomi ma wyświetlacz o powierzchni 6,44 cala i jest jednym z największych smartfonów dostępnych na rynku.

Ponad 500 km w 35 minut. Polski akcent w wielkim projekcie

Hyperloop One na pustyni w Nevadzie pokazał, co potrafi i w dwie sekundy rozpędził się do 200 km/h. A to dopiero początek, bo twórcy obiecują, że będzie pędził z szybkością 1000 km/h. Pierwszy test pokazał, że innowacyjny pomysł miliardera Elona Muska, to nie tylko marzenia, ale rzeczywistość, w której swój udział mają także Polacy. Materiał "Faktów" TVN.

To polska specjalność. Mamy chrapkę na podbój kosmosu

Marsjańskie łaziki to polska specjalność. W zawodach w Stanach Zjednoczonych, które odbędą się już na początku czerwca, siedem spośród 30 ekip przybędzie właśnie znad Wisły. - Polska w tym kierunku bardzo się rozwija. Studenci mocno pracują nad swoimi konstrukcjami i jesteśmy tam bardzo silną konkurencją - mówiła w TVN24 BiS Małgorzata Łazuka, koordynatorka zespołu studentów Politechniki Warszawskiej. Cały wyjazd w formie filmu dokumentalnego zamierza przedstawić filmowiec Marceli Gawryś.

Rewolucja na Instagramie. Internet się śmieje

Instagram dokonał prawdziwej rewolucji w swoim wyglądzie. Odświeżenie objęło ikonę aplikacji oraz interfejs. Nowy wygląd nie spodobał się wielu internautom i wywołał prawdziwą lawinę ironicznych komentarzy.

Skarga audi oddalona. Na szczyt NATO VIP-y mają pojechać bmw

Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła skargę audi na postępowania przetargowe w sprawie zakupu nowych samochodów dla Biura Ochrony Rządu. Oznacza to, że jednostka będzie mogła sfinalizować transakcję z bmw. Luksusowe limuzyny mają wozić VIP-ów podczas lipcowego szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży.

Hyperloop przyspiesza. Wojna gigantów na horyzoncie

Elon Musk powinien już czuć na plecach oddech rywali. Na rynku pojawia się coraz więcej projektów ultraszybkich pojazdów. Bardzo podobny projekt zapowiedział kolejny zespół inżynierów. Jednak wiele czasu minie zanim wynalazek będzie powszechnie dostępny.

Polskie służby dostaną potężne wsparcie. "To może stać się polską specjalnością"

Rusza nowy program sektorowy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z budżetem 50 mln zł, który będzie wspierać innowacyjne rozwiązania w polskim przemyśle systemów bezzałogowych (SBZ). - Przemysł lotniczy, w tym zwłaszcza produkcja dronów, może stać się polską specjalnością - powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Samochody elektryczne i biopaliwa. To kierunki dla Polski

Polska powinna stawiać na upowszechnienie stosowania samochodów o napędzie elektrycznym i rozwój biopaliw drugiej generacji; w naszym kraju powinny też zacząć obowiązywać nowe normy paliwowe dla samochodów ciężarowych - uważają przedstawiciele Koalicji Klimatycznej.

Odlot dronów. Rynek wart setki miliardów dolarów

Na 127 mld dolarów szacuje się potencjał globalnego rynku usług z użyciem dronów; komercyjnie bezzałogowe pojazdy latające najlepiej wykorzystać można m.in. w budownictwie, rolnictwie i transporcie - podała międzynarodowa firma doradcza PwC w ogłoszonym w poniedziałek raporcie.

Producent prestiżowych aut wkracza do Polski. Ile za to zapłacimy?

- Trwają uzgodnienia, których wyniki będą znane na przełomie czerwca i lipca. Wtedy będzie można oficjalnie orzec, jaki będzie poziom naszego zaangażowania w inwestycje Daimlera w Polsce - dowiedział się portal tvn24bis.pl. - Mogę tylko zapewnić, że naszym warunkiem w negocjacjach jest wykorzystanie technologii innowacyjnych. Nie będzie to jedynie montowanie śrubek czy siedzenie przy maszynie - mówiła rzeczniczka Ministerstwa Rozwoju Marta Lau.

Ta aplikacja latem może się przydać. Ostrzeże przed komarem

Aplikacja na smartfona i komputer do walki z komarami - oto wynalazek, który powstał na rzymskim uniwersytecie La Sapienza. Program pozwala stworzyć mapę miejsc, w których owady te gromadzą się i ostrzec, jak duże jest zagrożenie ukąszeniem na danym terenie.

10-latek zhakował Instagram. W nagrodę dostał 10 tys. dolarów

Jest jeszcze zbyt młody, aby móc oficjalnie założyć profil na Instagramie, a już znalazł lukę w zabezpieczeniach popularnej aplikacji. Dzięki niej mógł usuwać komentarze na profilu np. Justina Biebera. 10-latek z Finlandii dostał 10 tys. dolarów od Instagrama (który należy do Facebooka) w nagrodę za poinformowanie o błędzie.

"Śmiertelne zagrożenie". Gigantyczne wezwanie samochodów

Japońska firma Takata musi wymienić kolejnych 35 do nawet 40 milionów poduszek powietrznych w samochodach w Stanach Zjednoczonych. Najnowsze wezwanie oznacza, że największa tego rodzaju akcja w historii USA nabiera na sile. Frustracja kierowców rośnie ze względu na zbyt wolne tempo wymiany wadliwych produktów, a zszargana reputacja firmy ciągnie ją na giełdowe dno.

Czy Uber i Airbnb różnią się od korporacji?

- Z punktu widzenia użytkownika różnica między Uber a korporacją taksówkarską albo WeWork a firmą obracającą nieruchomościami jest trudno uchwytna. Płatne przewozy czy wynajem lokali nie są w żaden sposób aktem dzielenia się - zauważa Marcin Giełzak z "WE the CROWD". Ekonomia współdzielenia zyskuje na popularności i zdobywa rzesze klientów. Ale czy flagowe firmy tego sektora takie jak Uber czy Airbnb mają coś wspólnego z dzieleniem się?

Pogłówkuj nad swoim hasłem. Cztery znaki to 200 lat różnicy

W 2014 roku dane niemal połowy Amerykanów były na wyciągnięcie ręki dla hakerów. Powodem było przede wszystkim stosowanie mało skomplikowanych, niezwykle łatwych do złamania haseł. Portal Better Buys oszacował średni czas uzyskania nielegalnego dostępu do konta w zależności od długości zabezpieczenia. Okazuje się, że 8-znakowe hasło można złamać w ciągu pięciu godzin, zaś jeśli będzie zawierać cztery znaki więcej, różnica wynosi aż... 200 lat.