Tech
Partner serwisu

Używała Snapchata i spowodowała wypadek. Poszkodowany żąda od firmy pieniędzy

Popularny serwis społecznościowy ma kłopot. Snapchat został pozwany przez mężczyznę poszkodowanego w wypadku samochodowym spowodowanym przez 18-letnią Christal McGee. Kobieta miała być zdekoncentrowana i jechać za szybko, bo używała aplikacji podczas jazdy. Amerykanin domaga się nie tylko pokrycia kosztów leczenia, ale sfinansowania dalszej opieki.

Wyścig na drony sterowane umysłem

Wyścig na drony sterowane myślami - w takiej rywalizacji brali udział studenci z Uniwersytetu Floryda w Stanach Zjednoczonych. Organizatorzy zabawy wykorzystali do sterowania latającymi pojazdami technologię, która używana jest w medycynie przez osoby, które w wyniki paraliżu straciły władzę nad swoim ciałem.

Niemcy wprowadzają dopłaty dla nabywców e-aut i hybryd

O krok od rewolucji na największym rynku motoryzacyjnym w Europie. Niemiecki rząd oraz branża motoryzacyjna doszły do porozumienia ws. programu zakładającego dopłaty dla nabywców samochodów elektrycznych i hybrydowych. Program ma zacząć działać już w maju, a jego budżet wyniesie 1 mld euro. W efekcie na niemieckich drogach ma pojawić się 400 tys. innowacyjnych pojazdów.

Globalna sieć bankowa ostrzega o atakach hakerów

Nowe ustalenia w sprawie potężnego ataku na Bank Bangladeszu. Według ustaleń brytyjskich specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem w koncernie BAE Systems, cyberprzestępcy, którzy wykradli 81 mln dolarów z tamtejszego banku mieli zhakować oprogramowanie wykorzystywane przez platformę SWIFT - donosi Reuters.

Trzęsienie ziemi wyhamowało Japończyków. VW liderem

Uwikłany w tzw. skandal spalinowy niemiecki koncern Volkswagen wyprzedził w pierwszym kwartale br. pod względem liczby sprzedanych samochodów Toyotę. Japoński koncern boryka się z konsekwencjami wstrzymania produkcji wymuszonej m.in. przez niedawne trzęsienie ziemi.

Potężny atak hakerów. Na liście ponad 200 banków w Polsce

Klienci ponad 200 banków w Polsce zostali zaatakowani przez złośliwe oprogramowanie GozNym, poinformował w poniedziałek popołudniu IBM X-force, czyli zespół najbardziej cenionych na świecie analityków od bezpieczeństwa informatycznego. To najszerzej zakrojony tego typu atak w Polsce, celem było 17 banków komercyjnych oraz ponad 200 banków spółdzielczych.

Pre-paidy do rejestracji. "Efekt będzie znikomy, a terroryści sobie poradzą"

Będzie pełno niepotrzebnej pracy dla wszystkich, której efekt jest właściwie znikomy - tak pomysł na rejestrację kart pre-paid, która ma być elementem zapowiadanej ustawy antyterrorystycznej, komentuje w TVN24 dr Tomasz Kulisiewicz, analityk rynku komunikacji elektronicznej. - W Turcji i wielu innych krajach pojawił się czarny rynek kart kupowanych na kogoś czy sfałszowane dokumenty - zwraca uwagę ekspert.

Przegląd prasy: Mercedes zainwestuje w Polsce 800 mln euro

W okolicach Jawora na Dolnym Śląsku niemiecki koncern Daimler AG zbuduje fabrykę silników dla Mercedes Benz Manufacturing (MBM) - dowiedziała się nieoficjalnie "Rzeczpospolita". Koncern ma zainwestować w fabrykę 800 mln euro, a zatrudnienie w niej może znaleźć 1,5 tys. osób. - Rząd stara się pozyskiwać zagranicznych inwestorów, by ożywiać gospodarkę i tworzyć miejsca pracy - powiedziała w poniedziałek szefowa rządu Beata Szydło.

Masz telefon na kartę? Uważaj, wkrótce może zostać wyłączony

Koniec z anonimowym zakupem kart do telefonu. Tak może być już wkrótce, a wszytko z powodu ustawy o działaniach antyterrorystycznych, której projekt poznaliśmy w tym tygodniu. Ma ona wejść w życie już 1 czerwca br. Podobne przepisy obowiązują w 10 na 28 państw Unii Europejskiej, w których jest obowiązek rejestracji telefonicznych kart pre-paid.

30 lat po Czarnobylu. Grozi nam powtórka katastrofy?

To największa katastrofa w historii energetyki jądrowej, i jedna z największych katastrof przemysłowych XX wieku. Od wybuchu reaktora jądrowego w Czarnobylu mija właśnie 30 lat. Czy świat odrobił tamtą lekcję i dziś jesteśmy bezpieczni?

Czytanie, pisanie, programowanie. To podstawowe umiejętności niedalekiej przyszłość

- Nauka pisania, czytania i programowania, już wkrótce będą trzema podstawowymi umiejętnościami, które będziemy musieli posiąść - mówi w TVN24 BiS Kamila Sidor, założycielka Geek Girls Carrots. Jej zdaniem, "osoby, które za parę lat nie będą znały prostego programowania będą się czuły jak osoby, które teraz nie umieją korzystać z internetu". - Nowe technologie na co dzień nam pomagają i przyspieszają procesy, które dotychczas trwały bardzo długo - dodaje Amanda Waliszewska, programistka, organizatorka Geek Girls Carrots. I jak przekonują, kodowania może nauczyć się niemal każdy.

Volkswagen z rekordową stratą. Pogrążyła go afera spalinowa

Największy niemiecki producent samochodów Volkswagen zamknął rok 2015 rekordową stratą w wysokości 1,4 mld euro - poinformowały w piątek władze koncernu w Wolfsburgu. Główną przyczyną złego wyniku są koszty związane z tzw. skandalem spalinowym.