Pieniądze

Pieniądze

Alior wyprowadzi SKOK na prostą?

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie podjęła we wtorek decyzję o przejęciu Powszechnej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Knurowie (Powszechnej SKOK) przez Alior Bank SA - poinformowała KNF w komunikacie.

"To są kolosalne pieniądze". Oszuści stracą majątek

Za wyłudzenia VAT ma grozić przepadek mienia - chyba że sprawca dowiedzie, iż majątek nabył legalnie. Nowe przepisy odnoszące się do tzw. konfiskaty rozszerzonej zapowiedziała premier Beata Szydło. Według ekspertów może to działać prewencyjnie.

Konfiskatą w oszustów. "Są na ogół nie do namierzenia"

Rzeczywistych wyłudzaczy VAT trudno namierzyć – zwraca uwagę ekspert podatkowy Ryszard Małkiewicz, komentując pomysł, by wobec wyłudzaczy VAT stosować konfiskatę rozszerzoną. Inny ekspert Mariusz Korzeb chwali fakt, że wyłudzeniami zaczynają się zajmować nie tylko służby podległe Ministerstwu Finansów.

Złoty gwałtownie tracił. "Apetyt na ryzyko spada"

Poniedziałek upłynął pod znakiem dalszego i gwałtownego osłabienia polskiej waluty. Polska waluta, postrzegana za jedną z bardziej płynnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, dostała dzisiaj mocno w kość. Na ogół złoty znacznie traci, kiedy inwestorzy wychodzą z aktywów naszego regionu. Komentarz redaktora rynkowego tvn24bis.pl Jakuba Tomaszewskiego.

Patrz, co kupujesz. Na czarnej liście ponad 2 tys. produktów

W ubiegłym roku zgłoszono ponad 2 tys. niebezpiecznych produktów w unijnym systemie ostrzegania. 62 proc. z nich pochodziło z Chin - podała w poniedziałek KE. Bruksela chce wywrzeć presję na ten kraj, by skuteczniej walczył ze sprzedawcami groźnych wyrobów.

Znikną bilety ulgowe? Jest ważna zmiana w przepisach

Od 1 stycznia 2017 roku wchodzą w życie przepisy ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. W ich wyniku znikną bilety ulgowe na przejazdy koleją i autobusami np. dla osób niepełnosprawnych, studentów i dzieci dojeżdżających do szkół - ostrzega portal Nie-pelnosprawni.pl.

Ksiądz Stryczek: pracodawcy w duchu katomarksizmu są wyzyskiwaczami

Jeżeli ktoś stara się i stara, ale mu nie wychodzi, to nie jest winny cały świat, tylko widocznie ten człowiek jakoś niewłaściwie się stara - mówił w programie "Fakty z Zagranicy" w TVN24 BiS ksiądz Jacek Stryczek, prezes Stowarzyszenia Wiosna i pomysłodawca akcji "Szlachetna Paczka". Trzeba podejmować wyzwania i wygrywać - dodał.

Kobiety i Afroamerykanie na banknotach. Rewolucja, która budzi kontrowersje

Portret Harriet Tubman, czarnoskórej abolicjonistki, wcześniej niewolnicy, będzie figurował na nowym banknocie 20-dolarowym. Zastąpi na nim siódmego prezydenta USA Andrew Jacksona. A to nie koniec rewolucji na banknotach. Także Abrahama Lincolna zastąpi Eleanor Roosevelt. I nie wszyscy Amerykanie są zachwyceni tymi zmianami.

"Głęboka niewypłacalność". Upada kolejny SKOK

Komisja Nadzoru Finansowego podała, że 25 kwietnia br. wystąpi do sądu o ogłoszenie upadłości SKOK Jowisz w Czeladzi w związku z nieprzekazaniem tej kasie przez Kasę Krajową SKOK we wskazanym terminie środków powodujących "usunięcie stanu niewypłacalności".

Frankowicze sądzą się z mBankiem. Otrzymają potężne wsparcie

UOKiK rozważa zajęcie stanowiska w sądowym sporze frankowiczów z mBankiem o zawyżenie oprocentowania rat umów. Jak powiedziała PAP wiceprezes UOKiK Dorota Karczewska, Urząd planuje wyrazić tzw. istotny pogląd w tej sprawie. Tę możliwość dała nowela obowiązująca od 17 kwietnia.

"Duża ustawa medialna" w Sejmie. Będzie składka audiowizualna

Składka audiowizualna ma wynosić 15 zł, zaś wygaszanie kontraktów w przekształcanych mediach publicznych ma objąć tylko kadrę kierowniczą, a nie wszystkich pracowników, jak wcześniej planowano - wynika z projektów ustaw składających się na tzw. "dużą ustawę medialną", które trafiły do Sejmu.

Jeden procent z podatku płynie na subkonto

Wpłaty na tzw. subkonta zdominowały system 1 proc. podatku przekazywanego na rzecz organizacji pożytku publicznego - powiedziała Dorota Setniewska ze Stowarzyszenia Klon/Jawor. Kwestia subkont nie jest regulowana prawem, a zapisami umów między stronami - dodała.