Najnowsze

Najnowsze

Nowy fundusz na ochronę zdrowia. Zapowiedź prezydenta

Prezdent i minister zdrowia zapowiedzieli powstanie Funduszu Medycznego, w wysokości ponad 2,7 mld zł. Środki z niego mają być przeznaczone na leczenie onkologiczne i chorób rzadkich, inwestycje oraz profilaktykę. Projekt ws. funduszu ma powstać w najbliższych tygodniach.

Kobiety z mniejszymi długami niż mężczyźni

Kobiety mają dwa razy mniejsze niż mężczyźni zaległości z tytułu nieopłaconych rachunków i rat kredytowych - wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i BIK. Na koniec 2019 roku było to 25,7 miliarda złotych wobec 51,9 miliarda złotych w przypadku panów.

Jerzy Stuhr o tym, co najtrudniejsze w aktorstwie

- Najtrudniejsze jest z tekstu wyciągnąć los człowieka, bo przecież to zawsze jest jakaś opowieść o człowieku - przetworzona przeze mnie, moje obserwacje, moją wyobraźnię - mówił w programie "Ostatnie piętro" na antenie TVN24 BiS aktor i reżyser Jerzy Stuhr. - Dopiero z tego koszyka wyciągam postać. To jest bardziej chyba z psychologią związane niż z literaturą. Po latach to widzę. Bardziej musiałem uczyć się psychologii, reakcji ludzkich, emocji, doznań - dodał w rozmowie z Michałem Sznajderem.

Zatrzymanie prawa jazdy. "Zdarza się, że przepisy są niewłaściwie interpretowane"

Rząd ma gotowy projekt, który jednoznacznie przesądzi, że zatrzymanie prawa jazdy będzie wiązało się z zawieszeniem uprawnień do kierowania pojazdami. Zdarza się, że obecne przepisy są niewłaściwie interpretowane i tacy kierowcy są traktowani jedynie jako osoby nieposiadające przy sobie dokumentów - wyjaśniło Ministerstwo Infrastruktury w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl.

Specustawa w sprawie koronawirusa a prawo pracy. Co się zmieni?

Tak zwana specustawa, czyli ustawa wprowadzająca szczególne rozwiązania w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, wprowadza zmiany w zakresie uprawnień pracowników i pracodawców. Chodzi o możliwość nakazania pracownikowi wykonywania obowiązków zdalnie oraz dodatkowe dni zasiłku opiekuńczego dla rodziców.

Budowa ekspresówki ma znowu ruszyć. Wybrano najkorzystniejsze oferty

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wybrała wykonawców w przetargu na dokończenie dwóch odcinków drogi ekspresowej S5 w województwie kujawsko-pomorskim. Chodzi o fragmenty między węzłami Nowe Marzy - Świecie Południe i Świecie Południe - Bydgoszcz Północ, o łącznej długości około 46 kilometrów.

Ładowarki pod lupą Inspekcji Handlowej. Są wyniki kontroli

Inspekcja Handlowa w 2019 roku skontrolowała 187 modeli ładowarek do urządzeń elektronicznych i zakwestionowała jedną trzecią z nich - poinformował w komunikacie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W niektórych zastrzeżenia dotyczyły braku odporności na temperaturę czy łatwego dostępu do części pod napięciem.

Linie lotnicze reagują na koronawirusa. Zmiany w ofercie

W związku z epidemią koronawirusa LOT umożliwia bezpłatną zmianę daty podróży pasażerom posiadającym bilet zakupiony przed 31 marca na lot od 6 marca do 24 kwietnia 2020 roku - przekazał przewoźnik. Rejs z nową datą musi się odbyć do końca roku. Na wprowadzenie możliwości bezpłatnej zmiany rezerwacji zdecydowały się również linie lotnicze z grupy Lufthansa.

Cios w branżę. "Ten transport w chwili obecnej nie istnieje"

Szybkie odrobienie strat wynikających z ograniczenia dostaw w związku z koronawirusem jest niemożliwe - ocenił profesor Zdzisław Kordel z Instytutu Transportu Samochodowego. Prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych Jan Buczek poinformował, że w wyniku epidemii polski transport pasażerski na trasach międzynarodowych zmalał o 97 procent. Znaczne spadki odnotowano również w transporcie towarowym.

Głosowanie w sprawie odwołania Kurskiego. Już cztery z pięciu głosów "za"

Prezes Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański ogłosił korespondencyjne głosowanie nad uchwałą ws. odwołania Jacka Kurskiego z funkcji prezesa telewizji państwowej. - Już teraz mogę powiedzieć, że z pięcioosobowej Rady wpłynęły cztery głosy za podjęciem tej uchwały - powiedział. Wcześniej Kurski opublikował list, w którym napisał, że "oddaje się do dyspozycji" prezydenta.

Wyprzedaż na giełdzie. Państwowi giganci na historycznych dołkach

Piątek na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie upłynął pod znakiem silnych spadków kursów. WIG20 znalazł się na najniższym poziomie od listopada 2016 roku. Z kolei na najniższych poziomach w historii znalazły się kursy akcji państwowych gigantów - PGE i PGNiG. Spadki obserwowaliśmy także pozostałych parkietach w Europie.

Megainwestycja budzi kontrowersje. "Jesteśmy na wstępnym, trudnym etapie"

- Jesteśmy na wstępnym, trudnym etapie, kiedy po raz pierwszy pokazano pewne planowane przebiegi tras i one budzą społeczne emocje, one są zrozumiałe - powiedział pełnomocnik rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego Marcin Horała. - Są składane uwagi, my je wszystkie rozpatrzymy - zapowiedział. Horała dodał, że po formalnym zakończeniu przyjmowania uwag dotyczących nowych linii kolejowych i drogowych w ramach CPK, rozpoczną się spotkania z lokalnymi społecznościami.

Giganci bez porozumienia. Ceny ropy runęły

Rozmowy OPEC w Wiedniu zakończyły się porażką, zapowiadającą koniec sojuszu dyplomatycznego między Arabią Saudyjską a Rosją - poinformowała agencja Bloomberg. W reakcji na to obserwujemy gwałtowną przecenę surowca.