Najnowsze

Najnowsze

KBC: Kupuj Benefit Systems

Najnowsza rekomendacja dla Benefit Systems. KBC Securities zaleca kupowanie akcji spółki. Benefit Systems oferuje rozwiązania w zakresie pozapłacowych świadczeń pracowniczych. Analityk KBC oczekuje, że przychody spółki będą wzrastać. Na czym spółka zarobi, jak będzie się rozwijać? Rozmawiamy ze współautorem rekomendacji analitykiem KBC Securities Kamilem Szlagą.

Grecja a polski sektor bankowy

Niepewność związana z Grecją oznacza mocnego franka. Inwestorzy uciekają do pewnych aktywów. Jak zatem mocny frank wpłynie na bilanse polskich banków? Koniec II kwartału juz niedługo. Rozmawiamy o wpływie zmian na rynku walutowym na polskie banki z Andrzejem Powierżą, analitykiem Citi Handlowego.

Drugi krok Greków w kierunku ratunku

Ateny zrobiły kolejny krok na drodze po miliardy euro unijnej pomocy, bez której zbankrutują. Wczoraj rząd premiera Papandreu uzyskał wotum zaufania, a dziś zatwierdził projekt ustawy, wprowadzającej zmiany w systemie podatkowym i ogromne oszczędności. Przyjęcie tych zmian przez grecki parlament jest warunkiem stawianym Grecji przez Brukselę.

Nowa emisja Alterco pójdzie na nieruchomości

Alterco dopiero zaczyna kolekcjonować portfel nieruchomości. Firma będzie bardziej funduszem niż deweloperem. Prezes firmy mówi, że zasadniczy bank ziemi został już zebrany, ale aby kupić więcej nieruchomości firma podwyższy kapitał. Nowe akcje spółka chce zamienić na gotówkę i przeznaczyć na nieruchomości, w tym przejęcia dodaje Zbigniew Zuzelski.

Kupuj Open Finance

Najnowsza rekomendacja dla Open Finance – Unicredit rozpoczął wydawanie rekomendacji dla spółki od zalecenia „kupuj” z ceną docelową 22,8 zł za akcję. Skąd taka rekomendacja, czym spółka pozytywnie nastraja analityków i jak ocenić kupno towarzystwa ubezpieczeniowego MyLife mówi autor rekomendacji, analityk Unicredit CAIB Paweł Kozub.

Kredyt dla przygotowanych

Koniec naboru wniosków w ramach kredytu technologicznego. Po 2 dniach BGK ogłosił zamknięcie naboru. Jak zaalarmował nas widz, firmy, które zdecydowały się na złożenie wniosku wczoraj nie miały szans na dopełnienie procedur, bo promesę kredytową z banku komercyjnego trzeba było mieć już przyznaną. Jak BGK będzie teraz oceniał wnioski? Czy będzie decydowała kolejność, czy jakość zgłoszonych projektów? O szczegółach Marzena Tymińska - Ładziak, naczelnik w dep. programów europejskich, BGK.

Z A2 nie wyszło, czas na Wielką Brytanię

Po nieudanym wejściu chińskich firm budowlanych na rynek UE poprzez budowę polskiej autostrady A2, Chińczycy przymierzają się do podboju Wielkiej Brytanii. Ambasador Pekinu w Londynie zapewnił, iż koncerny budowlane z jego kraju są gotowe zbudować Brytyjczykom sieć kolei wielkich prędkości.

Grecja w centrum uwagi

W towarzystwie protestów przed budynkiem parlamentu i niewielką przewagą 12-tu głosów, grecki parlament przegłosował wotum zaufania dla nowego rządu. O wpływie tej decyzji na rynki walutowe i o udziale Niemiec w finansowaniu zadłużenia Grecji mówił w TVN CNBC Arkadiusz Krześniak, główny ekonomista Deutsche Bank Polska.

Kup sobie jacht największego oszusta świata

"Bull" to jeden z najszybszych na świecie luksusowych jachtów. Wyjątkowym czynią go jednak nie osiągi, ale fakt, że kiedyś należał do najsłynniejszego oszusta finansowego świata - Bernarda Madoffa. Teraz jest na sprzedaż za 3 miliony euro. - Łódź jest bardzo czysta, w środku są pościel i ręczniki z inicjałami Madoffa i jego żony – zachwala sprzedawca.

Praktykant w firmie

Wakacje za pasem. Studenci rozglądają się za praktykami oraz stażami. Dla młodych osób to często jedyna szansa na zdobycie doświadczenia, ale dla małych firm to także okazja, żeby w okresie urlopowym uzupełnić braki kadrowe. O tym jak przyciągnąć młodych swoją ofertą rozmawiały w TVN CNBC Grażyna Rzehak, dyrektor HR Unilever Polska i Anna Budzich, ekspert HR PwC.

Gigantyczny wyciek CV. GIODO zbada terazpraca.pl

Kilkanaście tysięcy CV użytkowników serwisu terazpraca.pl dostało się w ręce osób niepowołanych - poinformował Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. GIODO już zarządził kontrolę serwisu.

Inwestycje Budimeksu

Lecą iskry na każdej budowie dróg - to dzisiejsze tytuły gazet. Wiadomo już, że chińskie konsorcjum Covec nie dokończy odcinka A2 między Łodzią a Warszawą. GDDiKA szuka już nowego wykonawcy, a Polacy zastanawiają się czy autostrada będzie przejezdna na Euro 2012. O problemach budowlanych, ale i o najnowszych inwestycjach Budimeksu mówił w TVN CNBC prezes spółki, Dariusz Blocher.

Wsparcie dla eksportu

Paszport do eksportu. Od poniedziałku trwa nabór wniosków w ramach programu "Paszport do eksportu". Przy okazji nowego naboru zmieniły się nieco wymagania dla wnioskodawców. Kto powinien się zainteresować tym programem? O szczegółach Iwona Szendel, dyrektor Zespołu Instrumentów Inwestycyjnych, PARP.

Zabezpieczenia walutowe

Niepewna sytuacja gospodarcza niektórych krajów strefy euro sprawia, że warto się zabezpieczać przed ryzykiem kursowym. Jak powinien to robić mały eksporter? M.in. na to pytanie odpowiada Jacek Bartosik, z-ca dyrektora departamentu skarbu Polski Bank Przedsiębiorczości.

Bez przedawnienia

Przepis uniemożliwiający przedawnienie podatku jest konstytucyjny. Wczoraj Trybunał orzekł, że przepis dzięki któremu fiskus może nieskończenie długo ściągać zaległe podatki, choć z zasady zaległości przedawniają się po pięciu latach - jest zgodny z konstytucją. Marek Kolibski, wspólnik w Kolibski Nikończyk Dec & Partnerzy, w TVN CNBC oceniał sytuację przedsiębiorców w świetle obecnie obowiązującego prawa.

Przyjazny urząd skarbowy

W IX edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” wybrano 61 urzędów z całego kraju. Celem konkursu jest promowanie wysokich standardów obsługi przedsiębiorcy i zachęta dla urzędników, by skracali czas oczekiwania na ich decyzję. W jakich obszarach pracownik administracji państwowej może być bardziej pomocny niż przewidują to procedury? O szczegółach przedstawiciele wyróżnionych urzędów: Hanna Olczyk z US Warszawa-Wola i Sławomir Poznański z II US w Białymstoku.

Kondycja detalistów

Coraz lepsza jest też kondycja polskiego handlu. W maju sprzedaż detaliczna urosła w skali roku o 13,8% - wolniej niż w kwietniu, ale lepiej od oczekiwań analityków. Dynamikę sprzedaży w branży spożywczej komentowała w TVN CNBC wiceprezes Krakowskiego Kredensu, Ewa Lewek.

GTC bez Galerii Mokotów

GTC rusza z nowymi projektami. Niedługo deweloper, który aktywnie działa w 10 europejskich krajach, rozpocznie budowę następnego biurowca w Bukareszcie. O planach rozwojowych spółki GTC mówił w TVN CNBC Mariusz Kozłowski, członek zarządu GTC.

Inflacja znów niemiło zaskoczyła

Rośnie inflacja bazowa, a więc wskaźnik obrazujący wzrost cen po wyłączeniu tych najbardziej zmiennych. Wzrost inflacji bazowej oznacza, że jest coraz drożej nie tylko ze względu na czynniki zewnętrzne, takie jak poziom cen ropy czy ceny żywności na rynkach światowych.

Rosja podniesie szlaban dla unijnych warzyw

Polska będzie w grupie krajów, które jako pierwsze będą mogły eksportować swoje warzywa do Rosji - zapowiedział rzecznik Komisji Europejskiej Frederic Vincent. KE poinformowała, że Rosja zniesie embargo na import warzyw z Europy, które nałożyła z powodu wybuchu epidemii zakażeń pałeczką okrężnicy.

Bruksela surowo karze TP SA. Pół miliarda złotych grzywny

Komisja Europejska nałożyła karę w wysokości 127,5 mln euro na Telekomunikację Polską SA za nadużywanie przez nią pozycji dominującej na rynku szerokopasmowego dostępu do internetu. Zdaniem Brukseli, TP konsekwentnie przez ponad cztery lata odmawiała lub utrudniała operatorom alternatywnym dostęp do swojej sieci. Dochodzenie w tej sprawie trwało od dwóch lat. TP zapowiada odwołanie do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Zobacz wnętrze Dreamlinera

Boeing 787 Dreamliner, najnowocześniejszy produkt amerykańskiego koncernu, w piątek po raz pierwszy przyleci do Warszawy. Już dzisiaj można zobaczyć jak wygląda wnętrze tej wyjątkowej maszyny. Na pokład samolotu pokazywanego podczas paryskich targów lotniczych udała się z kamerą ekipa TVN24.

Miliard ludzi choć raz kliknęło "google"

Miliard unikalnych użytkowników w ciągu jednego miesiąca - takim wynikiem w maju może pochwalić się Google. W ten sposób internetowy gigant pokonał historyczną granicę. Ma jednak i powody do zmartwienia: konkurentom użytkowników przybywa szybciej.

Zmiany w Rodzinie na Swoim

Sejm zgodził się na propozycje rządowe zmian w Rodzinie na Swoim. W programie zostają mieszkania z rynku wtórnego. O tym, kto może do końca 2012 roku ubiegać się o preferencyjne kredyty mówił Michał Krajkowski z DK Notus.

1:0 dla Eurolandu?

Na wiadomość o przegłosowaniu przez grecki parlament wotum zaufania dla rządu, rynki reagowały pozytywnie. Analitycy ostrzegają jednak, że udzielenie rządowi wotum zaufania nie oznacza koniecznie, że w kraju uda się bez zająknięcia przegłosować i wprowadzić reformy. Józef Wancer, doradca zarządu Deloitte, mówił w TVN CNBC, że wtorkowa decyzja ateńskiego parlamentu to dopiero początek trudnej drogi do wyjścia z kryzysu.

Bezrobocie w dół 

Poprawia się sytuacja na rynku pracy. Zgodnie z oczekiwaniami w maju stopa bezrobocia spadła do 12,2 procent z 12,6 procent w kwietniu - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Według Mai Goettig, głównej ekonomistki banku BPH, wpływ na zmniejszenie się liczby bezrobotnych w Polsce miało otwarcie niemieckiego rynku pracy.

Marivpol na zakupach

Spółka Marvipol kupiła Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Budownictwa P.Z.- BUD. Dzięki tej transakcji deweloper wszedł w posiadanie 11 hektarów gruntów na warszawskim Ursynowie. O planach na zagospodarowanie nowo nabytej działki mówił w TVN CNBC prezes Marvipolu, Andrzej Nizio.

Papandreou zostaje

Grecki rząd z wotum zaufania parlamentu, ale cały czas bez poparcia obywateli. Po resortowych roszadach rząd Jeoriosa Papandreou zdobył poparcie parlamentu, co otwiera mu drogę do reform. Zaciskanie pasa nie podoba się jednak Grekom. Podczas głosowania wotum zaufania dla rządu, tysiące osób protestowały przed budynkiem parlamentu. Jakie konsekwencje przyniesie ta decyzja dla Grecji - oceniał w TVN CNBC ekonomista, Marek Zuber.

Branża motoryzacyjna nakręca polski eksport

Polska branża motoryzacyjna eksportuje jak nigdy dotąd. Wartość sprzedanych za granicę części i samochodów w I kwartale przekroczyła 5 miliardów euro, rosnąc o blisko 19 procent w skali roku - wynika z raportu AutomotiveSuppliers.pl. Ten rok może być dla branży rekordowy.