Najnowsze

Najnowsze

GDDKiA się odcina: Ultimatum nie do nas

Ultimatum nie powinno zostać postawione nam, a syndykowi, bo chodzi tu o umowy między usługodawcami i dostawcami, a firmą DSS; i w tych sprawach w tej chwili stroną nie jest GDDKiA - stwierdziła rzeczniczka Dyrekcji, Urszula Nelken w odpowiedzi na groźby protestujących osób, które pracowały na autostradzie A2 i nie dostały za to od wielu miesięcy wynagrodzenia. Podwykonawcy zapowiadają jednak blokady krajowych dróg, winiąc Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad za zaistniałą sytuację.

"Rozpoczniemy paraliż całego kraju, chyba że..."

Daliśmy czas GDDKiA do wtorku. Jeżeli nie zagwarantuje nam pieniędzy, których nie wypłaciły nam firmy COVEC i DSS, rozpoczniemy paraliż całego kraju. Zaczniemy od Rzeszowa, Kutna i znów Żyrardowa - powiedział w rozmowie z tvn24.pl Piotr Ochnio. To on stoi na czele protestu firm-podwykonawców, którzy w czwartek zorganizowali kilkugodzinną blokadę krajowej "50" w okolicy budowanej autostrady A2. Ochnio mówi, że zalega z wypłaceniem swoim pracownikom ponad 8 mln zł i wie, że trafi do więzienia "albo za strajk albo za długi", dlatego się nie boi. - Obiecuję, że ludzie na Euro nie dojadą. To będzie międzynarodowy skandal - dodaje.

Raport z rynku walut

O obecnej sytuacji na rynku walutowym oraz o możliwych trendach mówi gość Dnia na Rynkach, Mirosław Budzicki.

Gino rossi z nowym prezesem

Duże rozwodnienie kapitału albo sprzedaż modowej spółki zależnej Simple. Jaką drogą pójdzie Gino Rossi. W programie Dzień na Rynkach mówi o tym nowy prezes Tomasz Malicki.

Plany Mabionu

Biotechnologiczny Mabion ma zielone światło do nowej inwestycji w strefie ekonomicznej. Teraz idzie na główny rynek giełdy i po nowy kapitał od inwestorów. Więcej na ten temat mówi prezes Wieczorek.

Polityka Pieniądze

Zarządzanie domowym budżetem może się opłacać. To wiemy, ale pytamy, ile na nowej inwestycji w portal Moneyzoom może zarobić giełdowy IQ Partners. O tym mówi prezes Hazubski.

Indeks Nastrojów Inwestorów

Niewątpliwie zbliża się punkt krytyczny – tak oczekiwania inwestorów opisuje najnowszy raport Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Co to oznacza mówi w Dniu na Rynkach Łukasz Porębski.

Solar już na GPW

W czwartek na warszawskiej giełdzie zadebiutowała spółka z branży odzieżowej - Solar. Oferta miała wartość ponad 150 milionów złotych. Rozmowa z prezesem Solar Company, Stanisławem Bogackim.

Nowe kontrakty Apatora

Do 2020 roku wymiana liczników może dać firmom okazję do zarobienia nawet 10 miliardów złotych. Jedną z takich firm jest Apator - rozmowa z prezesem spółki, Januszem Niedźwiedzkim.

Wakacje tuż tuż

Branża turystyczna u progu sezonu. Jaką sprzedaż prognozują biura podróży podczas nadchodzących wakacji? Rozmowa z Grzegorzem Baszczyńskim, prezesem Rainbow Tours.

Kondycja budowlanki

Budowlanka pod presją. DSS w upadłości likwidacyjnej, PBG walczy o przetrwanie. Sytuację w branży ocenia prezes Polimeksu-Mostostalu, Konrad Jaskóła.

Jakość polskich wędlin

Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych apeluje do branży mięsnej o wypracowanie norm. Ich brak prowadzi dzisiaj do stopniowego obniżania jakości produktów mięsnych w polskich sklepach.

PSL obieca ziemię za złotówkę

Politycy PSL chcą zachęcić młodych emigrantów do powrotu do Polski. Jak? Ziemią za złotówkę pod budowę domu. Warunek? Budynek musiałby stanąć na takiej działce w ciągu pięciu lat - pisze "Rzeczpospolita".

Fiskus bierze się za e-handel

Handlujesz w internecie i spóźniasz się z legalizacją e-sprzedaży, możesz się spodziewać kontroli fiskusa. Skarbówka chce w ten sposób zmusić sprzedawców do płacenia podatków - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Belka recesji się nie boi. Małe ryzyko "zarażenia" kryzysem

- Polska, zarówno z punktu widzenia kanału handlowego, jak i kanału finansowego, jest krajem mniej narażonym na niebezpieczeństwo takiego "zarażenia" (kryzysem - red.) niż większość krajów naszego regionu - ocenił w czwartek w Waszyngtonie prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka. Mimo ostrzeżeń MFW, że kryzys w strefie euro może "rozlać się" na kraje europejskie poza tą strefą, Belka stwierdził, że nie obawia się w tym roku w Polsce recesji.

Deweloperski kłopot?

Rynek nieruchomości odlicza dni do wejścia w życie ustawy deweloperskiej. Nowe przepisy, które w założeniu mają, lepiej chronić kupujących mieszkania zaczną obowiązywać 29 kwietnia. Gościem programu 90 Minut był Piotr Bodył-Szymala, dyrektor serwisu prawnego w BZ WBK.

Gospodarka hamuje, hamują stopy?

Polskie firmy nie powitały wiosny rozkwitem produkcji. 18 kwietnia dowiedzieliśmy się, że w marcu, wzrost produkcji przemysłowej niemal zamarł. Wyniósł jedynie 0,7 proc. w skali roku. Średnia prognoz ekonomistów przekraczała 4,5 procent. O wpływie tych danych na ewentualne decyzje Rady Polityki Pieniężnej w sprawie podwyżek stóp procentowych rozmawialiśmy z Bogusławem Grabowskim prezesem Skarbiec Asset Management Holding.

Milion w portfelu

Od początku inwestycji portfel Marcina Mierzwy, wicedyrektorem BM Alior Banku zyskał od początku inwestycji prawie 10%. Na jakich decyzjach inwestycyjnych autor portfela opiera swoją strategię, o tym w programie.

Praca i płaca

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w. danych w sektorze przedsiębiorstw w marcu 2012 r. wyniosło 3770,66 zł. O rynku pracy mówi Marcin Mróz, główny ekonomista BNP Parias

Kupić waluty czy złoto

Czy skończyły się dobre czasy dla złotego? Czy warto zakupić większą ilość walut w celach inwestycyjnych? O tym w rozmowie z Łukaszem Wróblem, głównym analitykiem DM Noble Securities.

Zarabianie na ETFach

Poprzez ETF można inwestować w akcje, obligacje czy towary. W Polsce ten instrument dopiero zaczyna zdobywać popularności. Mamy tylko 3 ETFy i to należące do jednego emitenta? O rynku ETF mówi Robert Raszczyk, dyr. ds. operacyjnych DM BZ WBK

ZAiKS ogłasza abolicję w sprawie praw autorskich

Z abolicji, ogłoszonej przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, będą mogli skorzystać ci użytkownicy utworów, którzy nie uzyskali do tej pory zgody twórców na ich używanie. Warunkiem jest podpisanie umowy licencyjnej i zapłacenie za bezumowne korzystanie z twórczości.

Domy Maklerskie kontra GPW 

Izba Domów Maklerskich wystąpiła z wnioskiem o obniżenie opłat giełdowych o kilkanaście procent. Co na to władze GPW? Rozmowa z prezesem giełdy, Ludwikiem Sobolewskim.

TVN24 i tvn24.pl znów wśród najczęściej cytowanych mediów

Niezmiennie stacja TVN24 i portal tvn24.pl są w czołówce swoich kategorii najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów, który przedstawił wyniki marcowych badań. Pierwsze trzy miejsca na liście wszystkich opiniotwórczych mediów zajęły "Gazeta Wyborcza", "Rzeczpospolita" i RMF FM.

MFW cieszy się z polskich 6 mld euro

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde wyraziła zadowolenie z podjętego w czwartek przez Polskę zobowiązania do przekazania organizacji 6,27 mld euro, które zapewnią jej "środki do działania".

Azja się starzeje

Azja staje przed problemem starzejącego się społeczeństwa. Pod koniec 2011 roku 123 miliony Chińczyków, czyli około 9 procent społeczeństwa liczyło sobie ponad 65 lat. W Japonii starsi ludzie to już 23% populacji, a do 2060 r. ma to być nawet 40%. Rozmowa z prof. Edwardem Haliżakiem z Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW.

300 robotników zeszło z A4

Trzystu robotników zeszło z placu budowy autostrady A4 - informuje Informacyjna Agenca Radiowa. Wszystko przez to, że jeden z głównych podwykonawców jest od kilku miesięcy nieopłacany. Rzecznik Hydrobudowy, która przejęła roboty na tej trasie podkreśla, że winne są "zatory płatnicze" spowodowane przez system rozliczeń finansowych stosowany przy budowie polskie autostrad.

Łupkowe inwestycje

Inwestycje związane z gazem łupkowym w Polsce wchodzą w nowy etap. Jeden z funduszy zarządzanych przez Enterprise Investors postanowił zainwestować w firmę , która świadczy usługi poszukiwawczo-wydobywcze dla firm mających koncesje na szukanie gazu łupkowego. Gośćmi programu 90 Minut byli Cezary Filipowicz dyrektor w United Oilfield Services i Jacek Woźniak partner w Enterprise Investors.

Będzie trudniej o pracę w Szwajcarii

Rząd szwajcarski podjął w środę decyzję o tymczasowym przywróceniu kwot dla pracowników z ośmiu nowych państw członkowskich UE - Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Słowenii, Słowacji i Węgier. Unia Europejska zareagowała krytycznie.