Do listy ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego regulator dopisał dwie kolejne firmy: Alkor Trade i Mizar Profit. Obie spółki dopisano do listy podmiotów, które nie mają zezwolenia Komisji "na wykonywanie czynności bankowych, w szczególności na przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem".
Dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA okazały się nieco gorsze od oczekiwań, ale widać wyraźne, że rosną ceny na rynku nieruchomości. Czy to znak powolnego ożywienia na tym kluczowym dla amerykańskiej gospodarki rynku? Więcej w rozmowie z Mariuszem Staniszewskim, prezesem Noble Funds.
Grupa Pragmy Inkaso zajmuje się wierzytelnościami na kilka różnych sposobów i każdy z nich dynamicznie rośnie. Tymczasem gospodarka nieuchronnie wpada w spowolnienie, a zatem podaż wierzytelności powinno rosnąć, ale też ich jakość może być gorsza niż dotychczas. Co zamierza Pragma Inkaso? Więcej w rozmowie z prezesem spółki, Tomaszem Boduszkiem.
Irlandzka firma SRB nie wywiązuje się ze zobowiązań na budowie autostrady A1 - uważa Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Spółka jest zaangażowana w budowę fragmentu A1 z Czerniewic do Kowala.
Jak zawabiać w trudnych czasach? Na jakie rynki baczniej zwracać uwagę? Dziś swój portfel prezentuje Marcin Mierzwa, zastępca dyrektora BM Alior Banku.
Wyposażenie dziecka w podręczniki i przybory szkolne jest coraz droższe. Co można zrobić, aby obniżyć jej cenę, radzi Elżbieta Piotrowska-Gromniak, Prezes Fundacji Rodzice w Edukacji .
Po upadku OLT podrożały bilety na krajowych trasach. Jak przedstawia się oferta przewoźników „niskokosztowych”? Dokąd można polecieć za promocyjną stawkę? O tym z Jakubem Wronkowskim, FRU.PL.
Upadłość konsumencka krok po kroku – komu przysługuje, jakie dokumenty złożyć, w jakich sytuacjach sąd orzeka i co po upadłości? Procedury z nią związane opisuje Marcin Krzemiński, radca prawny kancelarii Woźnicki, Malecha, Krzemiński, Noga.
Tylko nieliczni Rosjanie powierzają swoje pieniądze bankom i instytucjom finansowym. A jeżeli już, to wybierają państwowy Sbierbank i omijają prywatne banki. Uważają, że przed skutkami kryzysu lepiej zabezpieczy ich kupno walut, żywności czy inwestycje w złoto.
Virgin Mobile wchodzi na polski rynek. Ile wart jest Polski rynek operatorów komórkowych i jaki jest na nim jeszcze potencjał wzrostu, tłumaczy Grzegorz Bernatek, kierownik działu analiz Audytel.
Dzisiaj na rynku NewConnect zadebiutował Merit Invest. Wspólnie z Dawidem Czopkiem, zarządzającym BRE Wealth Management, tłumaczymy, jak prześwietlić spółkę jeszcze przed pierwszymi notowaniami.
W Kijowie powstał Klub Ukraińskich Emitentów Giełdowych. Mają w nim działać spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych i na NewConnect. Spotkania mają poprawić jakość komunikacji ukraińskich spółek z inwestorami z Polski. Rozmowa z Jackiem Piechotą, prezesem Polsko-Ukroińskiej Izby Gospodarczej.
Rosja została 156. członkiem WTO. W jaki sposób przystąpienie do Światowej Organizacji Handlu wpłynie na wymianę handlową z innymi państwami? Rozmowa z dr. Henrykiem Borko, rektorem WSTE.
TVN CNBC dotarło do informacji przygotowanej przez Pomorski Urząd Skarbowy w Gdańsku na temat działań kontrolnych w Amber Gold Sp. z.o.o. Jak podaje stacja, wynika z niego, że urząd zbyt późno zareagował w sprawie spółki. Chodzi o nieprawidłowości związane z podatkiem VAT i CIT.
Już dziś Rosja wstąpi do Światowej Organizacji Handlu (WTO). Będzie 156. członkiem tej organizacji. Protokół przystąpienia do WTO ratyfikowały obie izby rosyjskiego parlamentu, a w lipcu podpisał go prezydent Władimir Putin.
Portugalska grupa EDP zajmująca się energią wiatrową, otrzymała pożyczkę w wysokości 1 mld euro od China Development Bank. Środki z kredytu zostaną przeznaczone na inwestycje w sektorze energetycznym. Jak poinformował Antonio Mexia, prezes grupy EDP, chiński bank po raz pierwszy udzielił pożyczki inwestorowi spoza Chińskiej Republiki Ludowej.
Najnowsza rekomendacja dla City Interactive. Czy inwestycja w producenta Snipera to coś, co ma szansę wypalić? Jak na rynku gier radzi sobie inny znany producent gier - CD Projekt RED? Więcej w rozmowie z Łukaszem Kosiarskim, analitykiem DM BZ WBK.
Neuca – największy hurtowy dystrybutor leków mimo znacznego spadku przychodów miał rekordowy pierwszy kwartał. Czy może to powtórzyć w kolejnych ? Paradoksalnie wzrost rentowności to efekt krytykowanej przez niemal całą branżę farmaceutyczną nowej ustawy o refundacji leków, ograniczającej skalę dopuszczalnych promocji dla kluczowych odbiorców. Ile warta jest Neuma i jakie wyniki pokaże w kolejnych okresach ? Gościem TVN CNBC był Krzysztof Kozieł – analityk Biura Maklerskiego Banku BGŻ
Produkcja budowlano-montażowa traci tempo, a wraz z nią hamuje biznes giełdowej Ulmy. W drugim kwartale przychody spadły o 10%, a marże poszły wyraźnie w dół. W wynikach widać też kłopoty całej branży, ponieważ dzierżawiąca szalunki i rusztowania spółka musiała spisać na straty część należności – łącznie ponad milion złotych. Co dalej z biznesem Ulmy ? Gościem Rynków Dnia w TVN CNBC był prezes spółki – Andrzej Kozłowski
Lider wśród producentów urządzeń pomiarowych w segmencie automatyki przemysłowej zaliczył kolejny bardzo udany kwartał. Po pierwszym półroczu przychody wzrosły o 20% przy utrzymaniu dotychczasowej rentowności. Zamówienia w kolejnych kwartałach mogą wyglądać równie optymistycznie, głównie ze względu na szybki wzrost rynku rosyjskiego i poprawy konkurencyjności na rynkach Unii Europejskiej. Pytanie tylko, czy firma, której moce produkcyjne są praktycznie w pełni wykorzystane zdąży z uruchomić nowy zakład jeszcze w okresie dobrej koniunktury na urządzenia pomiarowe? Gościem TVN CNBC był prezes Aplisensu – Adam Żurawski.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów proponuje zmiany w ustawie antymonopolowej dotyczące parabanków. Chce utworzenia publicznego rejestru informacji o postępowaniach ws. parabanków oraz zmiany dotyczące rygoru natychmiastowej wykonalności decyzji urzędu. Z kolei Komisja Nadzoru Finansowego nie widzi potrzeby poszerzania swoich kompetencji i obejmowania swoim nadzorem instytucji parabankowych.
Rosną przychody, ale jeszcze szybciej koszty. Radpol, który specjalizuje się w produkcji wysoko zaawansowanych technologicznie rur i przewodów termokurczliwych w drugim kwartale zwiększył sprzedaż o 20 procent. Problem w tym, że równocześnie jeszcze szybciej rosły niektóre koszty w grupie. Czy konsolidacja przejmowanych w ostatnich latach spółek zależnych to wystarczająca odpowiedź na spadające marże? Gościem TVN CNBC był Andrzej Sielski – prezes Radpolu.