Najnowsze

Najnowsze

Inwestycje Koelnera

Grupa Koelner stawia na inwestycje – i zwiększa wydatki na ten cel. W ciągu dwóch lat nakłady inwestycyjne mają wzrosnąć do 100 mln zł z 60 mln zł planowanych wcześniej. Na co przeznaczy srodki mówi Radosław Koelner, prezes spółki Koelner.

Rafako o polskim przemysle energetycznym

Forum Zmieniamy Polski Przemysł. Temat jednego z paneli: „Energetyka – inwestycje w nowe moce wytwórcze – czy to prawdziwy przełom?” okiem Rafako. Najnowszym dużym projektem firmy jest budowa dwóch bloków węglowych w Elektrowni Opole wspólnie z Polimeksem-Mostostalem i Mostostalem Warszawa. Rozmawiamy z prezesem Rafako Wiesławem Różackim.

Za co karze UOKIK?

Na jakiej podstawie Urząd podejmuje decyzję o sprawdzeniu lub karze dla firmy, mówi Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, prezes UOKiK

Zmiany w przewozie osób

Od kwietnia zmieniają się przepisy jeżeli chodzi o przewóz osób. Czy od kwietnia tylko taksówki będą jeździć po ulicach miast? Czy Sejmowa Komisja Infrastruktury zamierza wprowadzić jakieś zmiany w tym zakresie? Te pytania zadaliśmy Januszowi Piechocińskiemu, z-cy przewodniczącego Sejmowej Komisji Infrastruktury

Zmiany w OC

Firma ubezpieczeniowa będzie musiała w ciągu 14 dni przed wygaśnięciem polisy wysłać ubezpieczonemu oświadczenie z rekalkulacją składki. Co się zmieni dla właścicieli pojazdów i firm mających flotę samochodową mówi Beata Pogorzelska, doradca zarządu MAK Investment

Kary dla przedsiębiorców

Prezes NFZ zapowiada, że będzie kontrola pracodawców, którzy nie wywiązują się z obowiązku wyrejestrowania pracowników z ZUS po ustaniu stosunku pracy. O tym czy jest taki obowiązek mówi Krzysztof Gąsior, prawnik w kancelarii Raczkowski i Wspólnicy.

Optymistyczne prognozy dla PKO BP

Ubiegły rok był rekordowy dla PKO BP - zapowiada prezes Zbgniew Jagiełło. Wyniki największego polskiego detalisty za cały rok poznamy 5 marca. Tymczasem prezes optymistycznie patrzy na 2012 rok.

Bruksela stawia Grecji trzy warunki

Losy pomocy w wysokości 130 mld euro dla Grecji mają się rozstrzygnąć na spotkaniu eurogrupy w środę. Do tego czasu Ateny muszą spełnić trzy warunki, które stawia Komisja Europejska.

Inwestycje w innowacje

W Godzinie dla Pieniędzy koszty innowacji, czyli kiedy inwestycje w technologie opłacają się naszej firmie? O to pytał Robert Stankiewicz Mariusza Zabielskiego, prezesa Zarządu Siemens Industry Software.

Podsumowanie "Miliona w portfelu"

W Godzinie dla Pieniędzy Robert Stankiewicz razem z Pawłem Wróblem z Analiz Online podsumowywali portfele prezentowane w mijającym tygodniu. Na uwagę zasługuje z pewnością portfel M. Mierzwy, który osiągnął najwyższa stopę zwrotu z inwestycji.

Karnawał w Rio

Szaleństwo w Rio. W Godzinie dla Pieniędzy rozmawialiśmy o najsłynniejszym Karnawale świata. O to ile trzeba mieć pieniędzy by na własne oczy zobaczyć 5 dni karnawałowego szaleństwa w Rio de Janeiro Robert Stankiewicz pytał Marka Śliwkę z Logos Tour.

Tabletowy fenomen

O wojnie na tablety, bo nie ma miesiąca czy wręcz tygodnia by na rynku nie pojawił się sprzęt, który chce zdetronizować iPada. Ile to wszystko kosztuje i na co konkretnie warto zwrócić uwagę gdy kupujemy tablet? O tym w rozmowie z Robertem Stankiewiczem mówił Jerzy Łabuda, Komputer Świat.

Wsparcie na patent

Chcesz zastrzec znak towarowy i nie wiesz, jak się za to zabrać? Możesz się udać do Centrum Innowacji FIRE, radzi Cweti Czyżycka, wiceprezes Centrum Innowacji FIRE

Nowa strategia PGE

PGE nie ma prezesa ale ma za to nową, wieloletnią strategię. Horyzont strategii to aż 2035 rok. M.in. o tym w rozmowie z Łukaszem Bugajem, analitykiem DM BOŚ

Popyt na małe i średnie spółki

Potencjał małych i średnich spółek z GPW może okazać się zbyt mały by móc przyciągnąć dużych zagranicznych inwestorów. Karol Chrystowski z Renaissance Group podkreśla jednak, że długotrwałe wzrosty na sWIGu i mWIGu mogą pomóc zwrócić uwagę na polskie spółki.

W co warto inwestować ?

Małe i średnie spółki w centrum zainteresowania inwestorów. O tym w co warto zainwestować w rozmowie z Maciejem Kabatem, analitykiem Amberbrokers.

Zmieniamy Polski Przemysł

O tym jaki jest polski przemysł, czy ma szansę konkurować z zachodnimi firmami i jak wielkie zmiany zaszły w nim na przestrzeni ponad 20-stu lat od transformacji ustroju - w rozmowie z prof. Leszkiem Balcerowiczem.

Problemy Nicolas Games

Nawar sprzedał Nicolas Games spółkę Frontline, a ponieważ nie doczekał się zapłaty, to domaga się upadłości likwidacyjnej giełdowej spółki. O tym w rozmowie z Tomaszem Majką, prezesem Nicolas Games

Zmiana oblicza firmy

W Warszawie rozpoczęło się Forum Zmieniamy Polski Przemysł, jedno z najważniejszych wydarzeń w polskim kalendarzu gospodarczym. Prezes Azotów Tarnów Jerzy Marciniak obecny na forum, podkreśla w rozmowie z TVN CNBC, ze mniejszym firmom łatwiej jest wprowadzać innowacyjne technologie niż większym podmiotom.

Indonezja wychodzi na prostą

Bank Centralny Indonezji przewiduje, że wzrost gospodarczy w pierwszym kwartale 2012 wyniesie 6,5%. Kraj skutecznie zwalcza skutki słabnącego eksportu do państw europejskich. O scenariuszach dla tego kraju mówił na naszej antenie Sergiusz Prokurat, dyrektor w Centrum Studiów Polska Azja.

Będzie nowa taryfa dla PGNiG?

Urząd Regulacji Energetyki nadal czeka na odpowiedź PGNiG na kolejne wezwanie w sprawie nowej taryfy gazowej. Marek Woszczyk na naszej antenie mówił, że szansa na zakończenie negocjacji w ciągu 5 dni jest jeszcze realna. To determinanta tego, by nowa taryfa mogła wejść w życie już w marcu.

Niemcy chcą działań, nie zapowiedzi

W zamian za nową pomoc dla Grecji Niemcy domagają się od rządu w Atenach konkretnych działań prowadzących do realizacji programu oszczędności, a nie tylko zapowiedzi - zastrzegł parlamentarny sekretarz stanu w ministerstwie finansów Steffen Kampeter.

Pieniądze dla ekologicznych

Greenevo – to akcelerator zielonych technologii Ministerstwa Środowiska. Małe i średnie firmy, które mają proekologiczne rozwiązania, z którymi chciałyby wejść na rynki zagraniczne. Mówi o tym Agnieszka Kozłowska – Korbicz, koordynator projektu GreenEvo

Kredyt czy leasing?

Jakie rozwiązanie jest korzystniejsze z podatkowego punktu widzenia, radzi Marta Szafarowska, doradca podatkowy w MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy

Uciążliwe remonty, trudne negocjacje

Przedsiębiorcy na warszawskiej Pradze Północ mają nie lada problem – budowa drugiej nitki metra sprawia, że okoliczne sklepy i restauracje narzekają na spadek obrotów z powodu rozkopanych ulic. Kto pokryje ich straty? O tym mówi Krzysztof Żyto, partner w Chajec, Don-Siemion & Żyto Kancelaria Prawna

Mapa globalnego ryzyka

Zagraniczni kontrahenci są coraz mniej wiarygodni. Zdaniem KUKE, banki ograniczają akcje kredytową, a co za tym idzie rośnie ryzyko terminowego regulowania płatności wobec polskich eksporterów. Więcej w rozmowie z Piotrem Soroczyńskim, głównym ekonomistą KUKE

Wiosna na witrynach sklepu

Za oknem jeszcze zima. Czy to już czas na zmianę wystroju witryn sklepowych? Jak zmienić ofertę z zimowej na wiosenną, podpowiada Jakub Lewandowski, właściciel, specjalista ds. sprzedaży, Pasja G.D.T.

Koszty prowadzenia firmy

Czy można wliczyć opłaty za energię elektryczną i czynsz płacony spółdzielni do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej? Czy środki czystości również można potraktować jako koszt? Na te pytania odpowiada Arkadiusz Gerwel, adwokat w Kolibski Nikończyk Dec & Partnerzy

Jak zastrzec nazwę firmy

Czy można zastrzec nazwę firmy, aby mieć wyłączność na jej używanie? Jak to zrobić, tłumaczy Anna Sokołowska, rzecznik patentowy, Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy sp.j.