Najnowsze

Najnowsze

Opłaty interchange

Klient bez gotwki, cyzli patność kartą w twojej firmie. O to, ile kosztuje instalacja terminalu oraz opłaty za przyjmowanie płatności, pytamy Pawła Widawskiego, sekretarza Rady Wydawców Kart Bankowych w ZBP.

Opłaty interchange

Klient bez gotwki, cyzli patność kartą w twojej firmie. O to, ile kosztuje instalacja terminalu oraz opłaty za przyjmowanie płatności, pytamy Pawła Widawskiego, sekretarza Rady Wydawców Kart Bankowych w ZBP.

Brat VAT

Nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług zrównuje w praktyce faktury elektroniczne z papierowymi. Rozmowa z Marcinem Chomiukiem, partnerem w PwC.

Sprawdzamy pomysł na biznes

Czy wytwarzanie biokosmetyków i ich sprzedaż w oparciu o analizę skóry, to dobry pomysł na działalność? Na pytanie widza TVN CNBC odpowiada Ewa Opolska, trener Ernst & Young Academy of Business.

Moody's tnie niemieckie banki

Agencja Moody's obniżyła ocenę wiarygodności kredytowej trzech największych banków austriackich a także sześciu niemieckich, w tym Commerzbanku drugiego co do wielkości banku w tym kraju. Analitycy agencji swoją decyzję tłumaczą ryzykiem pogłębienia się negatywnych skutków kryzysu w strefie euro.

Handel pod kontrolą

Przedsiębiorcom, którzy handlują w miejscach do tego niewyznaczonych grozi mandat, a niektórych przypadkach nawet przepadek towaru. Gdzie można sprzedawać nie narażając się na kary ze strony straży miejskiej, tłumaczy Józef Stańko, naczelnik Straży Miejskiej w Warszawie Śródmieściu.

Zmiany na Ukrainie

Kolejki na przejściach granicznych z Ukrainą nie mogą trwać dłużej niż 4 godziny - tak przynajmniej zakładają nowe przepisy, które weszły w życie z dniem 1. czerwca 2012 roku. Co nowe prawo w praktyce oznacza dla polskich przedsiębiorców, tłumaczy Maksym Ferenc, szef Ukrainian Desk w Chałas i Wspólnicy Kancelaria Prawna.

Praca w święto

Przedsiębiorcy powinni się mieć na baczności, choć Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi informuje, że przeprowadza kontrole pracy w Święto tylko po alarmach telefonicznych. Kontrola polega na sprawdzeniu list obecności pracowników. Rozmowa z Kamilem Kałużnym z OIP w Łodzi.

Rynek nieruchomości

O sytuacji na rynku nieruchomości w Polsce i regionie mówi gość Dnia na Rynkach, Anna Malarczyk.

Urzędnicy lubią podróżować. Koszty rosną

W ciągu ostatnich czterech lat wzrosła liczba wyjazdów służbowych w ministerstwach i urzędach wojewódzkich. Na ten cel urzędnicy i ich szefowie przeznaczyli więcej zwłaszcza w czasie wyborów parlamentarnych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Polacy kupują coraz więcej nowych aut

Od początku 2012 roku zarejestrowano w Polsce 124 353 nowe samochody osobowe. To o 10,12 procenta więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - wynika z danych Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Milion w portfelu

Od marca portfel Mariusza Staniszewskiego stracił 5,26%. Jakie decyzje inwestycyjne podejmie jego właściciel, o tym w rozmowie z Robertem Stankiewiczem.

Emerytury 2040

Kolejna oferta inwestycyjna typu „life cycle” w ramach oszczędzania w IKE lub IKZE na polskim rynku. Krzysztof Nowak z Mercer Polska tłumaczymy, na czym polega i do kogo jest skierowana.

Kup nieruchomość

Jeszcze dwa-trzy miesiące temu właściciele mieszkań liczyli na trzykrotne przebicie z wynajmu lokum na czas mistrzostw. Okazuje się, że chętnych brak. Na jakie stawki możemy liczyć teraz, gdy do pierwszego meczu zostały tylko 3 dni, mówi Bolesław Drapella z Morizon.pl

Upadłość szansą inwestycją?

Kiedy spółka upada – co oznacza upadłość układowa dla akcjonariusza, obligatariusza, wierzyciela. Kiedy upadłość to okazja do zysków, podpowiada Grzegorz Cimochowski, Młodszy partner w Boston Consulting Group.

Chiny za drogie dla amerykańskich firm

Amerykańskie firmy wycofują swoją produkcję z Chin, bo coraz mniej opłaca im się tam produkować. Przede wszystkim przez wzrost kursu juana i droższej siły roboczej w Państwie Środka - wskazują ekonomiści z Massachusetts Institute of Technology w opublikowanym właśnie raporcie. Dane te pochodzą z pracy naukowej, która powstała na podstawie badań 105 przedsiębiorstw amerykańskich w styczniu i lutym 2012 roku.

Polacy bardzo niechętni euro

Ponad połowa Polaków uważa, że wejście Polski do strefy euro będzie niekorzystne, przeciwnego zdania jest 12 proc. - wynika z sondażu TNS Polska. Ponad jedna czwarta z nas uważa, że zamiana złotówki na euro nie powinna nigdy nastąpić.

Strefa euro

Ile jadący na mecze Euro kibice wydadzą w przydrożnych restauracjach?

Rynek nieruchomości

O sytuacji na rynku nieruchomości w polsce i regionie mówi gość Dnia na Rynkach, Anna Malarczyk.

Euro kryzys

Sektor finansowy w Europie w czasie kryzysu długu. O obecnej sytuacji gospodarczej mówi gość CNBC Piotr Czarnecki.

PMI w Europie

Dzisiaj poznaliśmy dane dotyczące indeksu PMI w sektorze usług w Europie. Dane te komentuje Mateusz Szczurek.

Raport walutowy

O sytuacji na rynku walutowym mówi gość Dnia na Rynkach, Cezary Chrapek.

PBG z wnioskiem o upadłość

Branża budowlana o swoje kłopoty obwinia inwestycje publiczne. Marek Michałowski, prezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa ocenia, że realizowane na szybko i za minimalną cenę kontrakty były skazane na porażkę. Jednym z głównych wykonawców takich inwestycji było giełdowe PBG, które złożyło wniosek o upadłość układową.

Polacy pracują na czas określony najwięcej w UE

Jesteśmy liderem w Europie pod względem liczby osób zatrudnionych na podstawie umów na czas określony - czytamy w "Dziennikiu Gazecie Prawnej". Unijna średnia zatrudniania na tego typu umowach wynosi 14 proc. Jak wynika z obliczeń gazety - dokonanych na podstawie danych GUS - ponad 26 proc. Polaków pracuje na takich umowach.

Covec spłaci długi?

Covec z niewybudowanej drogi chce wejść na ścieżkę porozumienia z wierzycielami.

NCS: ponad 300 mln złotych kary za opóżnienia na Stadionie Narodowym

PBG SA i Hydrobudowa otrzymały od Narodowego Centrum Sportu wezwanie do zapłaty 308,832 mln zł z tytułu kar umownych za opóźnienie w oddaniu do użytkowania Stadionu Narodowego. Według spółek roszczenie NCS jest bezzasadne. Na dzisiejszej sesji giełdowej trwa wyprzedaż akcji obu spólek.

W czwartek przejedziesz po A2, jest już asfalt

W środę wieczorem, a najpóźniej w czwartek rano będzie już można przejechać po A2 - dowiedziała się TVN24. Na odcinku C położono już asfalt. Brakuje tylko pasów ruchu i barierek. - Rząd i wykonawcy będą walczyć, aby A2 była przejezdna przed rozpoczęciem Euro 2012 - powiedział rzecznik rządu Paweł Graś.

Europejczycy coraz mniej kupują

W kwietniu w porównaniu do marca sprzedaż detaliczna w strefie euro spadła o 1,0 proc., a w całej Unii Europejskiej o 1,1 proc. - podał Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej. Spadek sprzedaży nie ominął Polski, ale i tak wypadamy lepiej niż inne kraje UE.