Najnowsze

Najnowsze

Emerytalny kompromis

Jak wpłynie na przedsiębiorców, na jakie zmiany w prawie i strukturze pracowników muszą być gotowi. O tym mówi J. Mordasewicz, ekspert PKPP Lewiatan, członek RN ZUS

Przedsiębiorca na emeryturze

Wcześniejsze emerytury stały się faktem. Jednak czy przedsiębiorcom będzie się opłacać przejście na wcześniejszą emeryturę? Rozmowa z D. Tłokińskim, menedżerem Ernst & Young Usługi Księgowe

Emerytalne referendum

Solidarność zebrała ok. 1,4 mln podpisów pod wnioskiem o referendum. W sejmie dziś debata i głosowanie nad tym wnioskiem. Rozmowa z dr M. Bidzińskim, partnerem Chmaj i Wspólnicy Kancelaria Radcowska

Szansa dla początkujących

Czego poszukuje kapitał i jak budować wartość start-upu? O perspektywach przyszłego inwestora mówi Anna Hejka, partner w Poland Growth Fund III

Mieszkaniowe inwestycje

Jak negocjować i jak czytać umowę z deweloperem? Na co zwrócić szczególną uwagę. Jakie obowiązki na deweloperów nakłada ustawa o ochronie prawa nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego i jakie prawa daje nabywcom? Rozmowa z E. Stobiecką, partnerem zarządzającym Einiwic

Motywacja osób 60+

Czy motywowanie starszych pracowników różni się od sposobów motywacji młodszych osób? Jak sprawić, by starsza osoba w firmie znalazła swoje miejsce i jak wykorzystać jej wiedzę w praktyce? O tym mówi P. Bednarz, ekspert Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym

Emerytalna od państwa

Premier Tusk zapowiada, że z budżetu będzie opłacone 60% składki od średniej płacy za przedsiębiorcze mamy przebywające na urlopach wychowawczych. Rozmowa z M. Zwolińską, adwokatem w kancelarii Raczkowski i Wspólnicy

Litwa rusza z atomem. Polacy się wycofali

Przedstawiciele litewskiego rządu i japońskiego koncernu Hitachi parafowali w piątek umowę koncesyjną na budowę siłowni atomowej Visaginas. To pierwszy ważny krok w realizacji największego w ciągu ostatnich dziesięcioleci projektu energetycznego na Litwie.

Pawlak ugrał na reformie coś dla rolników

W przypadku ubezpieczonych w KRUS skorzystanie z częściowej emerytury nie spowoduje obniżenia docelowej emerytury po osiągnięciu pełnego wieku emerytalnego - takie zdanie, według PAP, znalazło się w spisanych między PO i PSL ustaleniach dotyczących reformy emerytalnej.

Forum Zarządów Spółek Giełdowych

Wraz z pomysłodawcą i organizatorem Forum Zarządów Spółek Giełdowych we Wrocławiu - Piotrem Paliło podsumowywaliśmy pierwszy dzień spotkań.

Forum Zarządów Spółek Giełdowych

Kryzys - czyli okazja do przejęć po niższych cenach? Czy opłaca się przejmować firmy, które maja kłopoty. O tym w rozmowie z Ewą Kowalczuk z Ernst&Young.

Szturmują stacje benzynowe

W wyniku zapowiedzi brytyjskich kierowców cystern domagających się poprawy warunków pracy, pojawiło się realne ryzyko braku dostaw transportowanego przez nich paliwa. W odpowiedzi na ostrzeżenia protestującej grupy minister Francis Maude zasugerował, że kierowcy powinni gromadzić w piwnicach zapasy benzyny. Apel nie uszedł uwadze właścicieli stacji paliw, którzy podnieśli ceny paliw. Obserwujący sytuację na rynku właściciele samochodów ruszyli do boju o deficytowy już towar. Relacje z brytyjskich stacji paliw zamieścili w naszym serwisie Reporterzy 24 Playzone i Piotr_Surmaczynski.

Po godzinach, za głodowe płace. Tak tworzyli iPady

W zatrudniających dziesiątki tysięcy ludzi fabrykach dostawcy koncernu Apple, Foxconn, nie były przestrzegane nawet chińskie standardy pracy. Jak wynika z raportu niezależnej organizacji, robotnicy pracowali nawet ponad 60 godzin tygodniowo za pensje niewystarczające nawet na minimalne potrzeby. Apple i Foxconn zapowiadają znaczne zmiany, które mają wpłynąć na sytuację wszystkich chińskich robotników.

Totalny strajk w Hiszpanii. Nie chcą cięć i reform

Kilkadziesiąt tysięcy osób protestowało w czwartek wieczorem w Madrycie na zakończenie 24-godzinnego strajku generalnego przeciw rządowej reformie prawa pracy, ograniczeniu wydatków i podwyżce podatków. Rząd zapowiedział jednak, że nie zrezygnuje z reform. Manifestacje, które przerodziły się nieraz w starcia, przetoczyły się przez cały kraj. Nasi internauci na bieżąco przesyłają fotorelacje z czwartkowych protestów.

Deregulacja? Grożą rządowi Viagrą

Włoscy farmaceuci ze szpitalnych aptek zagrozili w czwartek, że przestaną sprzedawać Viagrę, jeśli rząd nie zrezygnuje z zapowiadanej deregulacji ich zawodu.

Chiński zamach

Nie milkną plotki o przeprowadzonej w Chinach próbie zamachu stanu. Miałby on być powiązany z niedawnym odwołaniem szefa partii komunistycznej. O sytuację w chińskiej polityce, ale też gospodarce, pytaliśmy profesora Bogdana Góralczyka z Uniwersytetu Warszawskiego.

Milion w portfelu

W dzisiejszym odcinku programu portfel Radosława Cholewińskiego, zarządzającego Trigon DM. Od początku  inwestycji portfel gościa stracił 1,51%. Jednocześnie od lutego zyskał 1,13%.

Dłużej w pracy

Koalicja rządząca doszła do porozumienia w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego dla obu płci do 67 roku życia. Na ten temat mówi Ernest Pytlarczyk, Główny Ekonomista Bre Banku.

Rynek kredytów w Polsce

Spada liczba udzielanych kredytów i tendencja ta może się pogłębiać, mówi Andrzej Topiński, główny ekonomista BIK. We Wrocławiu trwa Ogólnopolskie Forum Zarządów Spółek Giełdowych, patronuje mu TVN CNBC.

Milionera portret własny

Polscy klienci Private bankingu najchętniej korzystają z udogodnień w podróży, przypisanych do czarnych kart kredytowych. Kartą płaca najczęściej za buty ubrania, dodatki, a także antyki czy biżuterię, podczas gdy klient masowy korzysta z karty kredytowej w supermarkecie oraz przy wydatkach związanych z samochodem. Więcej w rozmowie z Agnieszką Chorążewską-Wojtiuk, dyr. Departamentu Bankowości Prywatnej Millennium.

Domowy manager finansowy

Banki w Polsce uruchamiają usługę pomagającą zarządzać domowymi finansami. Zaletą systemu jest to, że w każdej chwili możemy sprawdzić, czy jeszcze jesteśmy nad kreską z bieżącymi wydatkami i w którym momencie zaczynamy "przejadać" nasze oszczędności. O tej usłudze mówi Ilona Dzwonnik, EFG®, kancelaria finansowa Omega.

Zapasy spółek paliwowych

PKN Orlen sprzedał zapasy ropy za 1,25 mld złotych. Czy Lotos planuje podobny ruch? Co dla spółki oznacza nie znalezienie sie na liście spółek do prywatyzacji? Naszym gościem był Paweł Olechnowicz, prezes Lotosu.

Forum Zarządów Spółek Giełdowych

Komunikacja spółek giełdowych z inwestorami i instytucjami rynku kapitałowego w czasie kryzysu. Jak ważna jest ta komunikacja pytaliśmy prezesa Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Jarosława Dominiaka.

Forum Zarządów Spółek Giełdowych

W 2011 roku Zelmer miał rekordowo wysokie przychody ze sprzedaży w wysokości  674,987 mln zł. Również w 2012 roku spółka zamierza pobić rekord i zwiększyć przychody ze sprzedaży o 10%. Jak Zelmer zamierza to zrobić? O tym w rozmowie z prezesem spółki, Janusz Płocica.

Forum Zarządów Spółek Giełdowych

Finansowanie spółek giełdowych to jeden z ciekawszych tematów podczas Forum Zarządów Spółek Giełdowych we Wrocławiu. Czy sektor finansowy jest na to gotowy i czy jest w stanie zwiększyć akcję kredytową? Rozmowa z Jackiem Kseniem z Jacek Kseń Consulting

Forum Zarządów Spółek Giełdowych

Jak polskie spółki giełdowe mogą szukać finansowania? Na co mogą liczyć jeśli chodzi o kondycję sektora bankowego? Czy wciąż mamy doczynienia z kryzysem sektora bankowego? Jak wygląda polska akcja kredytowa? Na nasze pytania odpowiadała Małgorzata Zaleska, Członek Zarządu NBP.

Rząd przekonuje. "Poznaj atom"

"Poznaj atom. Porozmawiajmy o Polsce z energią" - to tytuł kampanii informacyjnej o energetyce jądrowej, którą dziś rozpoczęło ministerstwo gospodarki.

"To mały kroczek naprzód. A mieliśmy zrobić skok"

Eksperci chwalą rządowy kompromis ws. podniesienia wieku emerytalnego, podkreślając, że jest krok w dobrym kierunku. Jednocześnie dodają, że to krok niewielki, bo "zmiękczony" możliwością przejścia na wcześniejszą emeryturę częściową.

Opłaty za użytkowanie wieczyste

W poniedziałek mija termin wniesienia opłaty za użytkowanie. Co ma zrobić osoba, która nie ma obecnie środków na zapłatę? Rozmowa z Ł. Madejem, prezesem Prodevelopment

Kondycja Niemiec

Prezydent Joachim Gauck z pierwszą wizytą wybrał się do Polski. Znamy też odczyt GFK na kwiecień. W jakim miejscu są obecnie Niemcy? Jaki biznes warto tam robić? Rozmowa z A. Krześniakiem, głównym ekonomistą Deutsche Banku i Tomaszem Sołtysem, menedżerem w dziale audytu, Deloitte