Najnowsze

Najnowsze

Rząd zajmie się zmianami w rozliczaniu VAT

W środę odbędzie się zaległe posiedzenie rządu. Premier i ministrowie zajmą się między innymi zmianami w rozliczaniu podatku VAT i zmianami w przepisach dotyczących emerytur.

Doing Business 2013

Według Banku Światowego, Polska przeprowadziła w tym roku najwięcej probiznesowych reform. Mimo to w światowym rankingu państw przyjaznych przedsiębiorcy zajmuje odległe - 55. Miejsce. O możliwościach deregulacji w Polsce rozmawialiśmy w programie Blajer mówi: Biznes z Jarosławem Bełdowskim, wiceprezesem BGK.

Doing Business 2013

Polska przeprowadziła w tym roku najwięcej probiznesowych reform, a mimo to w rankingu państw przyjaznych przedsiębiorcy zajmuje odległe - 55. Miejsce. Tak wynika z raportu Banku Światowego - Doing Business. O perspektywach dla polskich przedsiębiorców w programie Blajer mówi: Biznes rozmawialiśmy z Adamem Szejnfeldem, posłem PO.

Doing Business 2013

55-te miejsce w rankingu Doing Business nie jest powodem do zadowolenia, ale cieszy poprawa - powiedział w programie Blajer mówi: Biznes minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Dodał, że deregulacja, którą obecnie wprowadza, jest krokiem wyprzedzającym działania planowane dopiero przez Unię Europejską.

Prezydent podpisał nowelizcję ustawy o kredycie konsumenckim

Bronisław Komorowski podpisał we wtorek nowelizację ustawy o kredycie konsumenckim, która dostosowuje polskie przepisy dotyczące obliczania rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania kredytów konsumenckich do prawa UE - podano na internetowej stronie prezydenta.

Nowe złoże na Jamale już zasila Gazprom

Gazprom, największy na świecie producent gazu ziemnego, rozpoczął eksploatację gigantycznego złoża Bowanienkowo na Półwyspie Jamalskim nad Morzem Karskim. W uroczystości uruchomienia eksploatacji tego bogatego pola gazowego uczestniczył - za pośrednictwem telemostu - sam prezydent Władimir Putin.

Cień recesji

Inflacja bazowa hamuje. We wrześniu ceny - bez żywności i energii rosły w tempie 1,9% w skali roku - najwolniej od 18-tu miesięcy. Zdaniem prof. Dariusza Filara, byłego członka Rady Polityki Pieniężnej i gościa programu Godzina dla Pieniędzy, to daje przestrzeń do cięcia stóp procentowych na najbliższym, listopadowym posiedzeniu Rady. A tańszy pieniądz staje się bardzo ważny w sytuacji gdy coraz bardziej nasilają się prognozy o spowolnieniu, które może w Polsce przerodzić się wręcz w recesję. Szczegóły w relacji Dominika Cierpioła.

Przetarg na LTE

Spółki z grupy Zygmunta Solorza-Żaka z najmniejszymi szansami na koncesje LTE w nowym przetargu. Tak wynika ze słów prezes UKE, która była dziś gościem TVN CNBC. Magdalena Gaj podkreślała również, że przyznanie nowych częstotliwości uruchomi inwestycje warte 250 mln euro.

WSiP na Catalyst

Przejęty przez fundusz Advent lider podręczników wraca na giełdę. Na rynku Catalyst debiutują obligacje spółki. Ile można na nich zarobić i przy jakim ryzyku? Spółka znalazł inwestorów którzy objęli pięcioletnie obligacje o wartości 197 milionów złotych. Jak spółka zamierza obsługiwać raty odsetkowe i oddać pożyczony kapitał? Rozmowa z prezesem WSiP Jerzym Garlickim

GPW obniża opłaty

Giełda po długich negocjacjach z domami maklerskimi obniży od stycznia opłaty transakcyjne. Domy maklerskie zamiast złotówki za zlecenie na rynku akcji, praw do akcji i ETFów będą płaciły 20 groszy. Czy zmiany w opłatach będą miały duży wpływ na działalność domów maklerskich? O to pytaliśmy Mariusza Sadłocha, prezesa Domu Maklerskiego BZ WBK.

Analitycznie o Rovese

Redukuj, cena docelowa 2,4 zł – czyli najnowsza rekomendacja dla Rovese. Analitycy DI BRE twierdzą, że w związku z ogromną emisją nowych akcji część dotychczasowych inwestorów może chcieć sprzedać Prawa Poboru. Dodatkowo druga połowa roku będzie stała pod znakiem słabych wyników bo producent płytek ceramicznych będzie zmuszony sprzedawać część zapasów po kosztach wytworzenia co negatywnie odbije się na poziomie marż. Gościem TVN CNBC był analityk DI BRE Jakub Szkopek.

Nowa strategia Seco/Warwick

Miliard przychodów rentowność netto 7 procent do 2016 roku. Do tego sowita dywidenda - co najmniej połowa zysku od 2013 roku.

Milion w portfelu

Od początku inwestycji portfel Janusza Dancewicza, głównego ekonomisty DZ Banku zyskał 2,31%. W IX edycji zyskał natomiast 3,78%. O tym jak zarabiać inwestując można dowiedzieć się oglądając cykl Milion w Portfelu w programie Godzina dla Pieniędzy.

„M” tańsze niż kredyt

Z niedawnego raportu KNF wynika, że aż 253 tys. kredytów ma wartość większą niż wartość mieszkań będących ich zabezpieczeniem. W miażdżącej części to kredyty frankowe. To znaczy, że gdyby klient przestał spłacać kredyt, a bank chciałby sprzedać mieszkanie, nie odzyskałby wszystkich pieniędzy.

Pangab i wyłudzenia kredytów

W III kwartale odnotowano jedynie 1 539 prób wyłudzeń kredytów. Kwota udaremnionych prób wyłudzeń kredytów to blisko 98 mln złotych. Indeks Koniunktury Bankowej spadł w październiku o 2,2 pkt do 16,9 pkt. O tym jak bankowcy oceniają sytuację w bankach i skalę wyłudzeń kredytów, mówi Grzegorz Gondek, Związek Banków Polskich.

Praca dla specjalistów

Sprzedaż detaliczna we wrześniu wzrosła rok do roku o 3,1% wobec oczekiwanych 5,05%. O tym jak kolejne kwartały wyglądają z perspektywy spółek detalicznych i które z nich zasługują na uwagę inwestorów mówiła Sylwia Jaśkiewicz, analityk IDMSA

Kleszcze długu

Polacy wstrzymują się, co oczywiste w związku z rynkiem pracy, z zakupem samochodów, silnie wyhamowała dynamika sprzedaży żywności, choć wciąż dobrze radzą sobie supermarkety. Nie zmienia to sytuacji że zła sytuacja na rynku pracy, brak wzrostu plac przełożył się na sprzedaż.

e-Wartość

Wyniki amerykańskich spółek z branży internetowej komentuje Łukasz Bugaj, analityk DM BOŚ. Czy wyniki amerykańskich gigantów takich jak Google Yahoo Apple czy Facebook może przełożyć się na polski rynek akcji, o tym w rozmowie.

Wartość spółek detalicznych

Sprzedaż detaliczna we wrześniu wzrosła rok do roku o 3,1% wobec oczekiwanych 5,05%. O tym jak kolejne kwartały wyglądają z perspektywy spółek detalicznych i które z nich zasługują na uwagę inwestorów mówiła Sylwia Jaśkiewicz, analityk IDMSA

Hiszpania po wyborach. I co dalej?

-Szansą na odbudowę hiszpańskiej gospodarki może być eksport - uważa Paweł Zerka z Demoseuropa. Jego zdaniem jest niemal pewne, żę listopadowe wybory w Katalonii wygrają nacjonaliści.

Ostre hamowanie

Kolejne dane świadczące o kondycji polskiej gospodarki przed nami. Jutro przed południem dowiemy się jaka była sprzedaż detaliczna i stopa bezrobocia we wrześniu. Zdaniem Rafała Sadocha, ekonomisty Invest Banku, na lepsze dane dotyczące sprzedaży w ujęciu rocznym nie ma co liczyć.

Polski Holding Medyczny PCZ wyemituje obligacje

Polski Holding Medyczny PCZ rozpoczął emisję obligacji o wartości do 30 mln zł, oprocentowanie jest stałe i wynosi 11% w skali roku, odsetki mają być wypłacane kwartalnie. Obligacje będą notowane na rynku Catalyst. Więcej szczegółów w rozmowie z Romualdem Ściborskim, prezesem PCZ.

Producenci słodyczy - rekomendacja

Najnowsza rekomendacja DM Millennium dotyczy producentów słodyczy - Colian, Mieszko, Wawel. Czy są to spółki odporne na wahania koniunktury? Więcej w rozmowie Rafała Hirscha z Adamem Kapturem, analitykiem DM Millennium.

Kondycja polskiego konsumenta

Kondycja polskiego konsumenta wg. producentów AGD – Electrolux spodziewa się nawet 2% spadku popytu w Europie w tym roku. Jak wyglądają rynki w Europie Środkowo-Wschodniej z perspektywy spółki Amica? Gościem Dnia Na Rynkach był Wojciech Kocikowski, wiceprezes spółki Amica.

Produkcja przemysłowa na minusie a wyniki Śnieżki

Ujemna dynamika produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej, coraz gorsze nastroje konsumentów – jak w tym środowisku radzi sobie produkująca farby i lakiery Śnieżka? O to pytaliśmy w Dniu Na Rynkach prezesa spółki, Piotra Mikruta.

Bank Światowy: Polska zmienia się najbardziej

Polska dokonała w mijającym roku największych postępów w reformowaniu biznesu w kierunku uczynienia go bardziej przyjaznym - ocenił Bank Światowy w opublikowanym w poniedziałek raporcie. Jest w tej chwili na 55. miejscu na świecie w tej dziedzinie - o siedem pozycji wyżej niż rok wcześniej.

Uzdrowić opiekę zdrowotną

Premier zapowiada refundację in vitro, a Minister zdrowia ma plan uzdrowienia.... systemu świadczeń zdrowotnych.

Australia oszczędza

Rząd Australii ogłosił plan oszczędnościowy, wart prawie 16,5 miliarda dolarów australijskich.

Firma. Teraz.

Prowadzimy cykl porad, jak założyć pierwszą firmę. W jaki sposób pokonać obawy związane ze startowaniem w biznesie?