Najnowsze

Najnowsze

Europraca

Z wstępnych szacunków ministerstwa pracy wynika, że w czerwcu stopa bezrobocia spadła do 12,2% wobec 12,6% w maju.

Chińska jakość

Chińczycy nauczyli się cenić jakość. Są gotowi płacić więcej za kupowane towary, ale mają także coraz wyższe wymagania.

Iran powiększy swoją flotę tankowców

Irański państwowy armator NITC, który jest czwartym na świecie operatorem zbiornikowców, chce powiększyć swoją flotę i zająć w przyszłym roku drugie miejsce - powiedział w środę prezes firmy Mohamed Suri, cytowany przez irańską agencję IRNA.

Tusk leci wzmacniać unię gospodarczą

Już dziś o 15 rozpoczyna się w Brukseli dwudniowy szczyt przywódców 27 państw członkowskich Unii Europejskiej. Będzie on poświęcony wzmacnianiu unii gospodarczej i walutowej oraz sposobom przywrócenia wzrostu gospodarczego w Europie. Z Polski na szczyt przyleci premier Donald Tusk.

Euro kryzys

Polska i Europa środkowo-wschodnia są na kryzys odporniejsze niż mogło się było wydawać wcześniej.

PKO BP vs Pekao SA

PKO BP 12 procent w górę, największy konkurent w czerwcu zyskiwał dwa razy wolniej. Czy to przypadek? Co różni oba banki? Jakie są ryzyka a jakie szanse jeśli chodzi o wynik, jakie za drugi kwartał mogą pokazać obie instytucje? Naszym gościem był Michał Sobolewski – analityk DM IDM SA.

Comarch jednak z dywidendą

„Nie byłem, w przeciwieństwie do żony, do końca przekonany czy Comarch powinien wypłacić dywidendę” – tak decyzję o podziale ponad 12 mln zł między akcjonariuszy skomentował prezes Comarchu.

Z NewConnect na główny rynek GPW

Notowana na NewConnect Marka – spółka oferująca swoim klientom tak zwane chwilówki – czyli niewielkie pożyczki – planuje podnieść kapitał i przenieść notowania na główny rynek warszawskiej giełdy.

Plany CP Energia

Duon zamiast CP Energii. Spółka zmienia nazwę i chce w coraz większym stopniu rozwijać biznes związany z handlem gazem i energią, co jeszcze w pierwszym kwartale na poziomie operacyjnym wygenerowało stratę.

Globalna gospodarka wciśnie hamulec. Nasza też

Polskę czeka w tym roku spowolnienie gospodarcze - przewiduje Bank Światowy. Oznacza to m.in. większy kłopot ze znalezieniem pracy, a dla pracujących - mniejsze szanse na podwyżki. Sytuacja ma się poprawić w 2013. r.

Polaków portfel własny  

Liczba kart debetowych osiągnęła 25 mln sztuk. Liczba kart kredytowych spadła w IQ do poziomu 6,8 mln sztuk. Średnia wartość rozliczeń klienta indywidualnego to 6,3 tys. miesięcznie. O transakcjach bezgotówkowych mówi Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich.

Stanowcze "nein" dla euroobligacji

Szef Bundesbanku Jens Weidmann ostrzegł, że euroobligacje bądź inne formy wspólnej odpowiedzialności za długi państw strefy euro doprowadziłyby do powstania "unii zadłużenia" i nasiliłyby niestabilność polityczną i gospodarczą eurolandu.

Droga do milionów

Rok po debiucie zagranicznych ETF-ów na GPW – sukces, porażka…a może normalna faza zakotwiczenia na rynku? O rynku ETF-ów mówi Robert Raszczyk, dyrektor ds. wsparcia operacyjnego DM BZ WBK.

Przed szczytem

Emisja euroobligacji może być rozważona, ale dopiero pod koniec budowania unii fiskalnej - tak wynika z unijnego raportu, który przed zbliżającym się szczytem dostaną europejscy liderzy.

Media: Merkel przeciwna euroobligacjom. "Póki żyje"

Niemiecka kanclerz Angela Merkel wykluczyła we wtorek na poufnym spotkaniu z frakcją liberalnej FDP wprowadzenie euroobligacji. Według relacji uczestników spotkania miała oświadczyć, że "póki żyje" nie będzie uwspólnotowienia długów.

Bliski koniec KRUS?

W rządzącej Platformie Obywatelskiej zapadła decyzja o stopniowej likwidacji KRUS i włączeniu ubezpieczonych w nim do ZUS - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Francja nie chce oddać suwerenności budżetowej

Integracja polityczna, oddanie kompetencji budżetowych Brukseli nie może być warunkiem wstępnym dla środków antykryzysowych - oznajmił minister ds. europejskich Francji Bernard Cazeneuve, komentując raport o zacieśnianiu eurolandu Hermana Van Rompuya.

Milion w portfelu

W tym odcinku portfel Andrzeja Kaczorowskiego, członka RN Investors TFI. Do początku inwestycji portfel przyniósł zysk 17,28%. Od kwietnia portfel zyskał 6,21%. Co jest kluczem do wysokiej stopy zwrotu oraz jakie zmiany zajdą portfelu, o tym w rozmowie Roberta Stankiewicza.

Dom na rynku wtórnym?

Sprawdzamy w których miastach potaniały najbardziej i czy obecnie mamy do czynienia bardziej z rynkiem "kupujących" czy "sprzedających" - wątpliwości rozwieje nasz gość, Bolesław Drapella z firmy Morizon.pl.

100 tys w portfelu

Wielkość portfela polskiego menedżera waha się od 100 do 500 tysięcy złotych. Mężczyźni najczęściej wybierają nieruchomości a kobiety lokaty bankowe. O portfelu menedżera mówi prof. Krzysztof Borowski, SGH, KBC Securities.

Sprzedaż detaliczna w górę

Polacy wydają na zakupy więcej niz przed rokiem - sprzedaż detaliczna w maju wzrosła o 7,7%, czyli mocniej niż oczekiwano. Za to inflacji nie uda sie sprowadzić w tym roku do celu inflacyjnego - uważa profesor Anna Zielińska-Głębocka z RPP. Jej zdaniem w Polsce nie ma obecnie warunków do obniżania stóp procentowych, niewykluczona jest ewentualnie podwyżka.

Optymistycznie potrzeba 8 mld euro

Cypr może potrzebować do 10 mld euro pomocy, a w optymistycznym wariancie 8 mld, z czego 6 mld euro na wsparcie budżetu i 2 mld euro na pomoc dla banków - podała agencja Reutera powołując się na źródła w eurolandzie.

LS Tech-Homes w drodze na NC

Na New Connect zmierza firma LS Tech-Homes – to producent płyt kompozytowych, czyli dość specyficznych materiałów budowlanych. Produkt jest wyrafinowany, ale spółka na razie nie pokazuje zysków. O planach LS Tech-Homes rozmawialiśmy z prezesem spółki, Lechem Surowcem.

Mennica Polska z nowym prezesem

Mennica Polska to dość skomplikowana firma, która zarabia na produkcji sztabek złota, na płatnościach elektronicznych, a także na produkcji monet kolekcjonerskich.

Kto kupi Puławy?

Grupa Synthos Michała Sołowowa chce przejąć Zakłady Azotowe w Puławach. Nie chce tego część pracowników, która założyła spółkę Chemia Puławy.

Euro kryzys

Hiszpańskie banki w najgorszym wypadku mają potrzebować nieco ponad 60 mld EUR nowego kapitału.

Budowlanka się sypie 

W piątek okazało się, że prace na budowanym odcinku A1 pomiędzy Łodzią a Toruniem zostały tymczasowo wstrzymane.