Najnowsze

Najnowsze

22.01 Dzień na rynkach: GPW najwyżej od ponad miesiąca

Zły dzień dla Ukrainy, także dla hrywny i ukraińskich obligacji. Rekordowo słaba była też turecka lira. Hiszpania sprzedała obligacje aż za 10 mld euro, a w Wielkiej Brytanii bezrobocie zaskakująco spadło do poziomu niewidzianego od kilku lat. Warszawska giełda miała słabsze momenty, ale na końcu się okazało, że znów jest jedną z najlepszych na świecie. Dzień na rynkach. Relacja Rafała Hirscha.

KNF: kara dla prezesa za wprowadzenie w błąd

150 tys. złotych kary nałożyła Komisja Nadzoru Finansowego na Michaela Unwina, prezesa zarządu spółki Avtech Aviation&Engineering. KNF uznała, że prezes rozpowszechniał nieprawdziwe informacje na temat sytuacji finansowej swojej firmy.

44. Davos wystartowało. Relacja w TVN24 Biznes i Świat

44. doroczne spotkanie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos w Szwajcarii wystartowało. Coroczna konferencja przyciąga tysiące najbardziej wpływowych ludzi na świecie. W tym roku zaproszonych zostało blisko 40 szefów państw i rządów (z niemal 100 krajów), którzy porozmawiają m. in. o o zmianach klimatycznych, bezrobociu i kwestii zwiększania się różnic pomiędzy biednymi, a bogatymi. Relacje z Davos i rozmowy z gośćmi także w TVN24 Biznes i Świat.

Volkswagen zainwestuje w Wielkopolsce

Volkswagen planuje wybudować nową fabrykę w okolicach Poznania - informuje dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung. W zakładzie produkowany będzie VW Crafter. Każdego roku z fabryki ma wyjeżdżać 70 tys. modeli.

"Świat", 21.01

O czym rozmawiają najważniejsi ekonomiści w Davos? Jak wychodząca z recesji Hiszpania radzi sobie z bezrobociem? Jak teraz wyglądają protesty na Ukrainie? Na te pytania wraz z ekspertami odpowiada Bartosz Węglarczyk w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat.

Banalny wpływ OFE na spółki giełdowe

Akcje dwudziestu spółek, w których OFE zwiększały zaangażowanie w największym stopniu, poszły w 2013 r. w górę średnio o 92 proc. WIG w tym samym czasie zyskał tylko 8,1 proc.

Rząd chce zmienić Konstytucję. Chodzi o Lasy Państwowe

Kierownictwo rządu i koalicji uzgodniło projekt zmiany konstytucji ws. Lasów Państwowych - poinformował we wtorek wicepremier Janusz Piechociński. "Lasy stanowiące własność Skarbu Państwa są dobrem wspólnym i podlegają szczególnej ochronie" - czytamy w projekcie.

"Biznes dla ludzi", 21.01

Jak dobrze wynająć mieszkanie, żeby na tym nie stracić? Jak walczyć o odszkodowanie, gdy opóźnienie pociągu pokrzyżowało nam plany? Czy będąc na urlopie wychowawczym możemy podjąć pracę w innej firmie? Na te pytania odpowie Paweł Blajer w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

Zakaz handlu w niedzielę? Rząd przeciwny

Rząd negatywnie ocenił poselskie propozycje zmian w Kodeksie pracy, które mówiły o wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę. Gdyby do tego doszło pracę straciłoby około 11 tys. osób - podało Centrum Informacyjne Rządu.

Resort chce obniżyć progi ostrożnościowe. Przez zmiany w OFE

O siedem punktów procentowych spadną progi ostrożnościowe zawarte w ustawie o finansach publicznych - jeżeli w życie wejdzie projekt nowelizacji ustawy o finansach publicznych, nad którym pracuje Ministerstwo Finansów. Po zmianach progi miałyby wynieść 48 proc. i 43 proc.

Dobroczynność miliarderów. Ile przeznaczają na cele charytatywne?

W 2013 r. roku dziesięciu najhojnieszych darczyńców przeznaczyło ponad 3,4 miliarda dolarów na cele charytatywne - wynika z zestawienia serwisu Chronicle of Philanthropy. Największą sumę przekazał szef Facebooka - Mark Zuckerberg, który wraz z żoną ofiarował na cele dobroczynne 18 mln akcji swojej firmy, wartych 992 mln dol.

"Milion w portfelu", 21.01

Portfel Błażeja Bogdziewicza, wiceprezesa Caspar Asset Management w ostatnim okresie odnotował spadki głównie przez przecenę akcji na rynkach wschodzących. - Pomimo to uważam, że rynki te w długim terminie są atrakcyjnym miejscem do inwestowania - przekonuje Bogdziewicz.

Meble, tekstylia i motoryzacja. To siła napędowa polskiej gospodarki

Najbardziej konkurencyjne branże polskiej gospodarki to tekstylna, motoryzacyjna, metalowa i meblarska - wynika z raportu przygotowanego przez bank DnB Nord i firmę doradczą Deloitte. Polski przemysł jest konkurencyjny w Europie dzięki wydajności i jakości produkcji, zagrożeniem dla niego są rosnące ceny energii - podkreślają eksperci.

Produkcja mocno poniżej oczekiwań

Produkcja przemysłowa w grudniu 2013 r. wzrosła 6,6 proc. licząc rok do roku, po wzroście o 2,9 proc. w listopadzie - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny. To dane gorsze od prognoz - analitycy oczekiwali wzrostu o 10,5 procent.

Rodzina, znajomi i internet. To sposoby młodych na pracę

Najmłodsi pracownicy znajduje zatrudnienie głównie za pomocą rodziny i znajomych oraz internetu - wynika z najnowszego raportu "Młodzi na rynku pracy. Jak jej szukają? Gdzie ją znajdują?". Raport przygotowała platforma rekrutacyjna Absolvent.

Branża naftowa ostrzega przed spadkiem wydobycia ropy i gazu

Oil & Gas UK, największa brytyjska organizacja branżowa skupiająca firmy działające w sektorze poszukiwań i wydobycia ropy i gazu, wezwała rząd do współpracy w celu zapobieżenia kryzysowi w zakresie wydobycia węglowodorów na Morzu Północnym.

UOKiK: Auchan może kupić Real

Auchan Polska otrzymał od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów warunkową zgodę na przejęcie hipermarketów Real - podał UOKiK w komunikacie prasowym. Auchan będzie musiał sprzedać 8 sklepów.

Bank Narodowy Słowenii anulował akcje? KNF: możliwe odszkodowania

Inwestorzy, których prawa zostały naruszone w wyniku decyzji Banku Słowenii, mogą domagać się odszkodowania - informuje Komisja Nadzoru Finansowego. Dodaje, że inwestor musi udowodnić, że "szkoda, która powstała w wyniku zastosowania nadzwyczajnych środków, jest większa niż w przypadku, gdyby środki nadzwyczajne nie zostały podjęte". Chodzi o decyzję wobec spółki Nova Kreditna Banka Maribor D.D.

ZUS zmienia się dla OFE. Wyda na to 46 mln zł

ZUS wybrał ofertę Asseco Poland za 46,6 mln zł brutto jako najkorzystniejszą na modyfikację i rozbudowę oprogramowania KSI ZUS w zakresie zmian wynikających z ustawy o zmianach w OFE. Postępowanie w celu zawarcia umowy wykonawczej prowadzone było w ramach podpisanej wcześniej umowy ramowej - podał ZUS.

GE Capital kupi 40 samolotów Boeinga

GE Capital Aviation Services (GECAS) złożyło zamówienie u amerykańskiego producenta samolotów na 40 maszyn. Boeing za ich dostarczenie zarobi 4 miliardy dolarów. W posiadaniu największej firmy leasingowej w branży lotniczej pojawi się 20 nowych modeli 737 MAX 8 i tyle samo 737-800.