Najnowsze

Najnowsze

Elektronika będzie droższa. Przez mocnego dolara

Za popularną elektronikę - smartfon, tablet czy telewizor - zapłacimy więcej, ponieważ jej dystrybutorzy nie mają rezerwy, który pozwoliłyby im wziąć wzrost cen dolara na siebie - pisze środowy "Puls Biznesu".

Szefowie z importu doceniają Polskę

Dla zagranicznych menedżerów pracujących w naszym regionie Polska, pomimo biurokracji, jest najlepszym krajem na prowadzenie biznesu – pisze środowa "Rzeczpospolita".

Pracodawcy boją się dojrzałych

Polska należy do krajów Unii Europejskiej, w których odsetek zatrudnionych w grupie wiekowej 55+ jest najniższy – informuje środowy "Puls Biznesu".

"Świat", 21.04

- Jesteśmy zbyt dużym krajem, by na polskich zbrojeniach korzystały kraje zewnętrzne - powiedział w programie Świat w TVN24 Biznes i Świat Paweł Kowal z Polskiej Akademii Nauk. Zdaniem gościa Katarzyny Kolendy-Zaleskiej na polskim programie zbrojeniowym powinny korzystać polskie ośrodki, ale to dobrze, że decyzjami na dostawę rakiet dla polskiej armii wiążemy się wojskowo z Amerykanami. Z kolei zdaniem profesora Aleksandra Smolara, taką polityką "doprowadziliśmy do zantagonizowania naszych partnerów europejskich". Gość programu "Świat" dodał, że doprowadziło to również do pogorszenia stosunków ze Stanami Zjednoczonymi, bo nasze oczekiwania były zbyt duże".

Przemyt imigrantów. Tysiące dolarów za bilet po śmierć

Przemyt imigrantów to przynoszący gigantyczne zyski biznes, którego ofiarami padają zdesperowani uchodźcy wydający oszczędności życia za miejsce na starej, zagrożonej zatonięciem łodzi. Średnia cena za wejście na pokład to 3600 dolarów. - Proceder będzie trwał tak długo, jak bogata będzie Północ, a biedne pozostanie Południe - uważa Leszek Kabłak, reporter TVN24. - Potrzebne są systemowe zmiany.

"Biznes dla ludzi", 21.04

W programie wyjaśniliśmy, jakie kryteria musi zastosować pracodawca przy przyznawaniu świadczeń z funduszu socjalnego, powiedzieliśmy, co zmieniło się w programie “Mieszkanie dla Młodych”, a także jak zyskać fundusze na badania dla własnej firmy.

Paliwowi giganci zwijają się. Tną inwestycje i etaty

Niższe ceny ropy są idealne dla konsumentów, ale katastrofalne dla pracowników przemysłu naftowego. Największe przedsiębiorstwa planują redukcję zatrudnienia. Teraz masowe zwolnienia ogłosił amerykański Halliburton.

Sikorsky i PZL Świdnik rozczarowane. "To smutna decyzja dla polskiego przemysłu"

To smutna wiadomość dla całego polskiego przemysłu obronnego - tak decyzję w sprawie przetargu na śmigłowiec wielozadaniowy dla polskiej armii skomentował prezes PZL Świdnik Krzysztof Krystowski. Wybrano firmę, która produkuje poza granicami kraju - zaznaczył. Zawiedzione decyzją MON jest też konsorcjum Sikorsky i PZL Mielec.

Ekspert o wyborze Airbusa: zdecydowały względy polityczne. Ale za chwilę rząd się zmieni

Śmigłowiec H225M produkowany przez francuskie konsorcjum Airbus Helicopters przeszedł do kolejnego etapu przetargu na wyposażenie polskiej armii. - O tym wyborze zdecydowały względy polityczne. To jednak dopiero wskazanie potencjalnego zwycięzcy. Ostateczne decyzje zapadną za około 1,5 roku, więc będzie podejmował je już inny rząd - uważa Wojciech Łuczak, wydawca Magazynu Raport WTO.

Prezes PGZ: napięta sytuacja międzynarodowa moblizuje do wydatków na armię

- W ramach ambitnego procesu modernizacji polskich sił zbrojnych przemysł odgrywa bardzo istotną rolę i MON zwraca na to uwagę. Jesteśmy w pełni przygotowani do udziału w postępowaniach dotyczących np. marynarki wojennej, stocznie wchodzące w skład PGZ przeszły proces modernizacji - powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Jak dodaje, napięta sytuacja międzynarodowa "będzie miała pozytywny wpływ na funkcjonowanie Grupy i skalę jej działalności. Wydarzenia powodują zrozumienie konieczności wydatków na sprzęt wojskowy i bezpieczeństwo".

Rewolucyjne lądowanie. Kontrolerzy naprowadzili samolot z odległości 150 km

- Od dzisiaj normalny ruch pasażerski na lotnisku w Örnsköldsvik będzie odbywać się dzięki zdalnej pracy kontrolerów w Sundsvall. To światowa premiera nowoczesnej technologii, która pozwali na rozwój małych lotnisk - powiedziała Elisabeth Lindgren ze szwedzkiego urzędu ds. lotnictwa cywilnego Luftfartsverket.

Francuzi wyposażą polską armię? Śmigłowiec Airbusa przeszedł do kolejnego etapu przetargu

Śmigłowiec H225M (wcześniej znany jako Eurocopter EC725 Caracal) produkowany przez francuskie konsorcjum Airbus Helicopters przeszedł do kolejnego etapu przetargu na wyposażenie polskiej armii. Francuzi pokonali Amerykanów i włosko-brytyjską grupę. Dostawa śmigłowców ma rozpocząć się od 2017 roku. Prezydent poinformował też, że umowa o zakupie zestawów obrony powietrznej średniego zasięgu będzie negocjowana między rządem RP i USA.

Rosja zdeklasowała Francję. Ma największe galerie handlowe w Europie

Rosja, po raz pierwszy w historii, została największym w Europie rynkiem centrów handlowych. Wyprzedziła w tym rankingu Francję, która pierwsze miejsce zajmowała od 43 lat - wynika z najnowszego raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield. Polska znalazła się na piątym miejscu w Europie i na trzecim w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, pod względem planowanej powierzchni handlowej w latach 2015-2016.

Przetarg na śmigłowce dla armii. "To politycy zdecydują, co kupimy"

To politycy zdecydują, jaki śmigłowiec kupimy, bo to oni, a nie wojskowi trzymają pieniądze - powiedział Maciej Kucharczyk z tvn24.pl. MON ma dziś podać informację, który ze śmigłowców oferowanych w przetargu na wielozadaniowe maszyny dla wojska przejdzie do etapu praktycznych prób. O kontrakt ubiegają się trzej producenci: amerykańska firma Sikorsky i należący do niej PZL Mielec, wchodzące w skład włosko-brytyjskiej grupy AgustaWestland zakłady PZL Świdnik - oferujące maszynę AW149 oraz konsorcjum zawiązane przez Airbus Helicopters.

Rewolucja w sieci? Google zmienia algorytm

Google dokonało największej zmiany od dwóch lat w algorytmie wyświetlania wyników wyszukiwania. Promowane będą strony internetowe przystosowane do przeglądania na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony czy tablety.