Organizatorzy konkursu na zgłoszenia czekają do końca miesiąca. Laureaci zostaną wyłonieni w trzech kategoriach. Do udziału w konkursie zachęcał w TVN24 BiS przewodniczący Kapituły Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. - Mamy coraz więcej firm, które korzystają z tego z wiedzy i kapitału ludzkiego, znajdującego się w Polsce. Coraz częściej sprzedaż produktów następuje na arenie europejskiej - mówił Wojciech Kostrzewa. To już 6. edycja konkursu, potocznie nazywanego "Biznesowymi Oscarami".
Kostrzewa zapewnił, że o Nagrody im. Jana Wejcherta mogą rywalizować zarówno duże jak i małe firmy. - Kategoria "Sukces" jest z definicji kategorią, gdzie zapraszamy dużych przedsiębiorców, którzy mają za sobą wiele lat doświadczeń i którzy niezależnie od koniunktury są w stanie dobrze funkcjonować. Natomiast dla mniejszych firm, które potrafią swoją świeżością zaskoczyć rynek i iść pod prąd trendom mamy kategorię "Wizje i innowacje" - tłumaczył Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej TVN.
"Polski przedsiębiorca da radę"
Gość programu "Bilans" przekonywał, że mamy do czynienia z generacją przedsiębiorców, która w pełni korzysta z otwartego rynku europejskiego. - Polscy specjaliści IT czy polscy matematycy mogą pracować w Polsce sprzedając swoje produkty za granicą. Mamy coraz więcej firm, które korzystają z tego z wiedzy i kapitału ludzkiego, znajdującego się w Polsce. Coraz częściej sprzedaż produktów następuje na arenie europejskiej - dodał. - To jest fenomen ostatnich 5-7 lat. Bardzo często polskie firmy ze względów marketingowych budują sobie jeszcze drugą "nogę" tam, gdzie są najlepsze możliwości regulacyjne, np. w Wielkiej Brytanii lub Niemczech - zaznaczył. Kostrzewa, pytany o to, czy w Polsce łatwo prowadzi się biznes powiedział: "Polski przedsiębiorca da sobie ze wszystkim radę. Ale na pewno jest cały czas daleko do ideału. Mamy nadal pewne problemy biurokratyczne, ale one nie są takie, że nie można ich przeskoczyć".
Każdy może zgłosić kandydata
Od sześciu lat Polska Rada Biznesu przyznaje Nagrodę im. Jana Wejcherta. Jak wskazują organizatorzy, jest to projekt, który "zmienia polską rzeczywistość, docenia wspaniałych ludzi, pomaga im odnosić sukcesy, realizować wizje, wdrażać innowacje i skutecznie działać społecznie".
Do zgłaszania kandydatów do Nagrody zaproszono blisko tysiąc osób ze świata administracji, biznesu, nauki, kultury i polityki. Jednak tak jak w poprzednich latach, także i w tym roku, każdy może złożyć swoją nominację do Nagrody w trzech kategoriach:
Sukces - dla osób, które wykazały się wyjątkowymi osiągnięciami biznesowymi,
Wizja i innowacje - dla osób, które podejmują odważne działania, wychodzące poza proste schematy działania,
Działalność społeczna - dla osób, które działając w systemowy sposób odniosły sukces w działalności społecznej, bądź filantropijnej.
Według organizatorów Nagrody PRB im. Jana Wejcherta mają być nie tylko wyróżnieniem, ale przede wszystkim motywacją dla tysięcy polskich przedsiębiorców i działaczy społecznych, którzy każdego dnia działają na rzecz polskiej gospodarki i służą społeczeństwu pomimo wielu trudności. "To nagroda dla ludzi, których zmieniają nasze myślenie o przedsiębiorczości, wzmacniają etos pracy i wiarę w polski biznes" - czytamy na stronie internetowej nagrody.
Najciekawsze zgłoszenia po uzyskaniu akceptacji Biura Nagrody zostaną przedstawione Kapitule Nagrody, w skład której wchodzą autorytety życia gospodarczego, naukowego, kulturalnego, a także członkowie rodziny Patrona Nagrody.
Kapituła w kwietniu 2017 roku wyłoni w każdej kategorii trzech finalistów w każdej kategorii. Laureatów poznamy 22 maja 2017 r. podczas uroczystej Gali transmitowanej na żywo przez telewizję TVN24 i TVN24 BIS.
Autor: tol / Źródło: TVN24 BiS
Źródło zdjęcia głównego: TVN24 BiS