Moto

Moto

Nawet 35 stopni Celsjusza w cieniu - tyle wskażą termometry w najbliższych dniach, w niektórych regionach naszego kraju. Wszyscy planujący jazdę powinni jednak pamiętać, że korzystanie z klimatyzacji w zaparkowanym samochodzie może skończyć się mandatem w wysokości nawet 300 złotych.

Polscy kierowcy z roku na rok powodują coraz więcej zdarzeń na drogach poza granicami kraju. W 2018 roku byli sprawcami ponad 200 kolizji dziennie - wynika z raportu opublikowanego przez Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Kierujący pojazdami z polskimi tablicami spowodowali łącznie 75,2 tysiąca szkód. To o blisko 10 tysięcy więcej niż rok wcześniej.

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) złożył propozycję "transformacyjnego połączenia" francuskiemu koncernowi Renault - potwierdził w poniedziałek amerykańsko-włoski producent samochodów. Udziały Fiata miałyby zostać podzielone po połowie między FCA a Renault.

W ogłoszeniu o sprzedaży nieco ponad 180 tysięcy kilometrów przebiegu, a w rzeczywistości niemal trzy razy tyle. Samochodów z "przekręconym" licznikiem jest na polskim rynku mnóstwo. W sobotę weszły w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi za fałszowanie wskazań liczników samochodowych można trafić nawet na pięć lat do więzienia. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Polska jest na szóstym miejscu w Europie pod względem liczby aut osobowych na 1000 mieszkańców – średnio to 571 pojazdów - podaje Deloitte. Mieszkańcy metropolii coraz częściej korzystają jednak z tańszych i ekologicznych środków transportu - rowerów, skuterów czy samochodów elektrycznych.

Brak obowiązku posiadania przy sobie prawa jazdy, rezygnacja z obowiązku posiadania nalepki kontrolnej na szybie i możliwość zachowania dotychczasowego numeru rejestracyjnego kupowanego auta. Takie zmiany dla kierowców szykuje rząd. Odpowiedni projekt trafił już do konsultacji publicznych.

W pierwszym kwartale tego roku zarejestrowano w Polsce 139,8 tysiąca nowych samochodów osobowych. To niemal tyle samo, ile zostało zarejestrowanych w tym samym okresie ubiegłego roku (spadek o 0,1 procent) - podały we wspólnym raporcie Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego i firma KPMG. Dodano, że w tym okresie liczba rejestracji aut hybrydowych wzrosła o 5,3 procent, a samochodów elektrycznych o prawie 80 procent.