Moto

Moto

Ursus, znany dotąd z ciągników, chce produkować samochody i autobusy elektryczne. Polska firma zamierza wkrótce zaprezentować elektryczno-wodorowy autobus hybrydowy, który będzie mógł przejechać nawet 400 km na jednym ładowaniu. - Chcemy produkować samochody elektryczne, autobusy elektryczne, małe samochody dostawcze ponieważ stoimy u progu rewolucji - tłumaczył prezes firmy Karol Zarajczyk.

Niegdyś legenda bezdroży odpuszcza i uśmiecha się w stronę SUV-a. Ale czy nie za bardzo? W sieci pojawiły się zdjęcia nowego Land Rovera Discovery. Koncern Jaguar Land Rover postanowił pokazać światu, jak będzie wyglądała piąta odsłona samochodu tuż przed premierą.

Prototypy samochodów bez kierowcy, ultralekkie pojazdy czy układy napędowe do e-busów – to przykłady innowacyjnych projektów, które będą mogły otrzymać dofinansowanie w ramach INNOMOTO. To nowy program Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, który ma napędzać m.in. tworzenie i rozbudowę działów badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach i prace nad nowymi technologiami. Na nowatorskie rozwiązania w branży motoryzacyjnej NCBR przeznaczy 250 mln zł.

Firmy Volvo i Autoliv ogłosiły we wtorek, że zawiążą spółkę joint venture, której celem będzie opracowanie oprogramowania do obsługi autonomicznych samochodów. Firmy zakładają, że pierwsze produkty będą dostępne w sprzedaży w 2019 roku, a technologia autonomicznej jazdy do 2021 roku.

Polacy kupują coraz więcej nowych aut. I nawet okres wakacyjny nie wyhamował tej tendencji. W lipcu zarejestrowano ponad 35 tyś. nowych samochodów osobowych i dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. To o 4,95 proc. więcej, niż rok wcześniej. Natomiast z danych, do których dotarł portal tvn24bis.pl wynika, że sierpień był pod tym względem rekordowy.