Moto

Moto

Grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości wniosła do Sejmu projekt zmiany ustaw o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o podatku dochodowym od osób prawnych. Nowe przepisy przewidują zwolnienie od podatku PIT i CIT dla wsparcia na zakup aut.

Kim Wu Czung, założyciel koncernu Daewoo, zmarł w poniedziałek w wieku 82 lat. Firma stała się symbolem cudu gospodarczego w Korei Południowej, która przeszła długą drogę od biedy do jednego z wiodących krajów przemysłowych na świecie.

W Wielkiej Brytanii na 37 SUV-ów kupowany jest zaledwie jeden samochód elektryczny. Ogromny wzrost sprzedaży wysokoemisyjnych aut to kpina z państwowych inicjatyw dotyczących elektromobilności - wskazała profesor Jillian Anable z brytyjskiego Centrum Badań Energetycznych.

Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler rozpoczął w Kalifornii testy autonomicznych taksówek - poinformował serwis Automotive News. Jest to program pilotażowy, który ma pozwolić na poznanie oczekiwań klientów.

Od 1 stycznia 2020 roku odcinek autostrady A4 Katowice-Kraków będzie tańszy dla kierowców korzystających z automatycznych metod poboru opłat - zapowiedziała w poniedziałek zarządzająca drogą spółka Stalexport Autostrada Małopolska.

Koszenie trawy, sprzątanie czy naprawa uszkodzonej nawierzchni, a to wszystko przy pędzących obok z dużą prędkością samochodach. Tak wygląda codzienność pracowników służby utrzymania autostrad. Żeby zwiększyć bezpieczeństwo zarówno ich jak i kierowców podczas prac pojawiają się ciężarówki z poduszką energochłonną. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Od 1 grudnia zacznie obowiązywać nowy system poboru opłat drogowych w Czechach. - Coraz więcej aut ciężarowych jest zarejestrowanych, nadal jednak spodziewamy się korków na granicach - ostrzegł Miroslav Benesz, rzecznik zarządzającej systemem firmy CzechToll.

Audi zamierza zredukować zatrudnienie i zlikwidować 9,5 tysiąca miejsc pracy do 2025 roku - podała agencja dpa. Według doniesień agencji niemiecki koncern planuje jednocześnie stworzenie dwóch tysięcy nowych stanowisk w obszarze elektryfikacji i cyfryzacji.