Moto

Moto

Oświadczenie sprawcy kolizji może być jak dobry komiks. Okazuje się, że przedstawienie stłuczki w formie rysunku nie jest niczym nowym i dla ubezpieczycieli jest chlebem powszednim. Jak poprawnie wykonać taki rysunek? O tym Michał Murawiński z TVN Turbo.

Obywatel Stanów Zjednoczonych za średnią pensję jest w stanie kupić prawie pięć tysięcy litrów benzyny PB95, ale na rynku amerykańskim paliwa są znacznie tańsze niż w Europie. Niskie ceny są także w Rosji i Arabii Saudyjskiej. W Europie paliwo jest drogie, a Polak za statystyczną średnią krajową może wlać do baku znacznie mniej niż Norweg czy Brytyjczyk. Jest to zaledwie 851 litrów popularnej "95". Z czego wynika ta różnica? Odpowiedzi na to pytanie szukał reporter TVN Turbo.

Od ponad 25 lat we francuskim koncernie Renault istnieją za wiedzą szefostwa aż od poziomu prezesa zarządu praktyki, których celem jest zafałszowanie wyników testów spalin - podała w środę AFP, powołując się na raport służb podległych ministerstwu gospodarki. Koncern zaprzeczył tym doniesieniom.

Mimo rosnącej popularności alternatywnych usług transportowych, carsharingu i coraz bliższego wprowadzenia technologii autonomicznej jazdy, ludzie będą cały czas chcieli posiadać samochody na własność – uważa przedstawiciel Nissana Europe Stewart Callegari.

Nie ma łańcucha jak w normalnym rowerze, ma za to silnik elektryczny. JIVR Bike produkowany w Mielcu jest naszpikowany elektryką i można go połączyć na przykład ze smartfonem. - Służy jako deska rozdzielcza i prezentuje podstawowe informacje, spalone kalorie, przebyty dystans, położenie na mapie - mówi Marcin Piątkowski, założyciel Jam Vechicles Ltd. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Maksymalna prędkość 50 km/h i 80 kilometrów zasięgu - w poniedziałek w Warszawie zostanie uruchomiona wypożyczalnia skuterów. Aby wypożyczyć elektryczny jednoślad najpierw trzeba jednak ściągnąć specjalną aplikację. Pierwsze dwie minuty jazdy będą darmowe, każda kolejna to koszt rzędu 0,69 zł. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.