Moto

Moto

Sejmowe komisje infrastruktury oraz energii i skarbu wykreśliły z projektu ustawy o elektromobilności opłaty za wjazd do tzw. stref czystego transportu, które mogą tworzyć samorządy. - Taka opłata nie byłaby karą dla kierowcy - uważa Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego.

Samochody, które kupujemy przejechały więcej, niż widzimy na liczniku. Takim "przekrętom" ma zapobiegać między innymi rządowa strona historiapojazdu.gov., która od poniedziałku działa w rozszerzonej wersji. - Im więcej informacji o pojeździe będziemy mieli w centralnej bazie, tym lepiej - uważa Jakub Faryś z Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.

Fajerwerki uszkodziły samochód? Możesz mieć spory problem. Jeżeli nie masz polisy autocasco, a twoje auto w sylwestrową noc stało pod chmurką, lepiej dobrze obejrzyj karoserię, zanim będzie za późno. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Najpopularniejszym typem samochodu używanego w Polsce kolejny rok z rzędu jest srebrny hatchback z silnikiem benzynowym. Polacy wybierają też manualną skrzynię biegów. Nie zmieniają się także preferencje, jeśli chodzi o ulubioną markę - wynika z raportu dealera używanych samochodów Aaa Auto za 2017 rok.

Kierowcy, którzy spowodowali wypadek nieubezpieczonym samochodem, mają do zwrotu ponad 200 milionów złotych odszkodowań wypłaconych osobom poszkodowanym w wypadkach. Takich spraw przybywa - wynika z danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który podaje, że ośmiu kierowców winnych jest po ponad półtora miliona złotych. Tymczasem od stycznia wzrosły kary za brak komunikacyjnego OC.