Moto

Moto

W pierwszym kwartale tego roku zarejestrowano w Polsce 139,8 tysiąca nowych samochodów osobowych. To niemal tyle samo, ile zostało zarejestrowanych w tym samym okresie ubiegłego roku (spadek o 0,1 procent) - podały we wspólnym raporcie Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego i firma KPMG. Dodano, że w tym okresie liczba rejestracji aut hybrydowych wzrosła o 5,3 procent, a samochodów elektrycznych o prawie 80 procent.

Ponad 50 tysięcy nowych samochodów osobowych zarejestrowano w marcu 2019 roku. To o 3 procent mniej niż przed rokiem, ale 14,5 procenta więcej niż w lutym - wynika z analizy Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego na podstawie wstępnych danych Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Ministerstwo Infrastruktury rozpoczęło prace nad zmianami w przepisach dotyczących egzaminów na prawo jazdy. "Rozważane jest dopuszczenie do użytkowania podczas części praktycznej egzaminu państwowego pojazdów wyposażonych w niektóre systemy wspomagające jazdę, w szczególności w czujniki parkowania" - poinformował resort w odpowiedzi na interpelację posła Nowoczesnej.

Na polskich drogach coraz częściej pojawiają się tak zwane wilcze oczy. Na terenie całego kraju znajduje się kilkaset takich urządzeń, między innymi na obszarze Biebrzańskiego Parku Narodowego, drogach krajowych: 61, 65, 68. To odblaski, które mają ostrzegać dzikie zwierzęta przed wejściem na drogę. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.