Moto

Moto

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na budowę fragmentu nowej drogi ekspresowej S1 w województwie śląskim. Chodzi o fragment od węzła Kosztowy II do węzła Oświęcim, wraz z obwodnicą Bierunia. Najniższą ofertę złożyła firma China State Construction Engineering Corporation Limited.

Znajdujący się w Indiach Bengalur był w 2019 roku najbardziej zakorkowanym miastem na świecie, podium uzupełniają Manila i Bogota - wynika z analizy firmy TomTom, zajmującej się produkcją systemów nawigacyjnych. W Polsce najgorzej pod tym względem było w Łodzi, Krakowie i Poznaniu.

Według wstępnych szacunków wartość inwestycji, które zostaną zrealizowane w ramach programu 100 obwodnic, to 28 miliardów złotych. Program będzie realizowany w latach 2020-2030 – poinformował w sobotę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Podczas konferencji zaprezentowano listę inwestycji.

Styczeń 2020 roku przyniósł duży spadek liczby rejestracji aut. W stosunku do stycznia 2019 aż o 14,5 procent - poinformował Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego. Z analizy przeprowadzonej na podstawie wstępnych danych Centralnej Ewidencji Pojazdów wynika, że w pierwszym miesiącu nowego roku zarejestrowano łącznie 40 888 nowych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony.

W ciągu ostatnich 20 lat import używanych samochodów osobowych i dostawczych o masie do 3,5 tony przekroczył 15 milionów sztuk. Tak wynika z raportu przygotowanego przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar na podstawie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Eksperci sprawdzili, jak w tym czasie zmieniał się średni wiek sprowadzanych pojazdów.

Prawie 2 miliony pytań o dane polskich kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość na terenie Unii Europejskiej, wpłynęły do Krajowego Punktu Kontaktowego - wynika z informacji przekazanych tvn24bis.pl przez Ministerstwo Cyfryzacji. To o ponad 442 tysiące więcej niż rok wcześniej.

Frankfurt nie będzie już gospodarzem targów motoryzacyjnych IAA - podało w czwartek niemieckie stowarzyszenie przemysłu motoryzacyjnego VDA. Gospodarzem kolejnej edycji ma być jedno z trzech miast: Berlin, Hamburg lub Monachium.

Japoński koncern motoryzacyjny Toyota ogłosił, że w 2019 roku sprzedał 10,74 miliona samochodów na całym świecie. Tym samym firma uplasowała się na drugim miejscu w zestawieniu światowych dostawców aut. Po raz czwarty z rzędu liderem jest Volkswagen.